Mui Ne

Olen tutvunud eelmiste postitustega Vietnami ja Mui Ne teemadel kuid sooviks teada rohkem seal käinutelt. Nimelt endal reis planeeritud Septembri keskpaigaks ning oleks soov teada kuidas on olukord majutusega. Tegemist on madal hooajaga ning kas on tarvis ette broneerida või on targem kohapealt võtta ja veel kui palju on majutuse osas kauplemisruumi? Ette tänades soovituste eest.

Tahad madalat hotelli osta? Kaubelda saab ikka.

Olin Mui Nes eelmisel aastal Hiina uusaasta ajal, mis on eriti populaarne puhkamisaeg kohalike hulgas. Sellisel kõrghooajal õnnestus elamine leida ilma eelneva broneerimiseta, oli küll pisut sebimist ja peaaegu kõik kohad olid tõesti täis, aga siiski. Millest julgen järeldada, et muul ajal ei ole bronn vajalik. Rand on hotelle ja bangalosid täis, hindu seinast seina. Kvaliteeti muidugi ka. Käi ringi, vaata ja vali. Kauplemise kohta Mui Ne ja majutuse osas ei oska paraku midagi kosta, sest meil oli tegemist, et ennast üldse tuppa kaubelda :) Ausalt öeldes ei mäleta Vietnamist üldse ööbimiskoha hinna üle kauplemist, see vist pole seal väga levinud. Või?

Mina ka ei mäleta Vietnamis mingit hotellihinna kauplemist. Ehk see pole lihtsalt kombeks. Olen samal seisukohal kui Magistritydruk, et eelbronn pole vältimatu. Aga kui tahad, vöid ju möne maja kinni panna, kes keelab. Meil endil oli bronnitud ainult minnes esimene öö Hanois ja tulles viimane öö Saigonis.

ei pea midagi ette bronnima. Aga samas milleks vaevelda küsimuste käes kui meil ju oma mees Mu Nes http://tuulepoolne.blogspot.com/

Suured tänud kõigile vastuste eest. Ehk veel lisate kus ise ööbisite Mui Nes ja kuidas rahule jäite? Endal silmapiirile jäänud hetkel Mui Ne Sailing Club, Coco Beach Resort või Bamboo Village Beach Resort & Spa.

Otsisin Vietnami reisijutu välja ja selgub, et oleme ööbinud Sea Breeze Resort ja Sun Rise Resort nimelistes kohtades. Mõlemas oli öö kahe inimese kohta 40 USD. Esimene oli väikeste hüttidega, võimalus oli ka tuba majas, mis polnud aga nii maaliline. Teine oli vastavatud väike hotell, mille siseõues bassein. Mõlemaga jäime rahule, hüti privaatsuse tõttu tundus esimene mõnevõrra toredam. Pilte saab näha siit: http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/nipitiri/vietnam2008/1202180040/tpod.html ja http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/nipitiri/vietnam2008/1202518740/tpod.html.

Meie olime selles hotellis http://www.canaryresort.com.vn/ Jäime väga rahule, hotell oli puhas, hommikusöögilaua valik rikkalik, mõnus bassein.

Kui luksust ei vaja ning vaja/tahad odavalt magatud saada, siis mõnusaim, parim hinna/kvaliteedi suhtes kui ka koduseim koht oli Mui Ne's minu arust just Saigon Cafe. Vt http://valdek3vietnam.travellerspoint.com/11/ Sõitsin huvi pärast vist kõik ranna ja tee vahelised läbi, see oli parim.

Olime seal just nadal tagasi ja saime hotelli kohapealt. Valikut oli piisavalt, meil oli kahene tuba (AC) 15 dollarit. Nime ei maleta, aga asub kohe keskuses, TM Cafe ja Smokey Poti korval. Vaga viisakas tuba selle raha eest, muide.

Peaaegu igal pool oleme saanud Vietnamis hinda alla kaubelda. Aga meil argumendiks ka see, et me votsime kaks tuba ja mitmeks ooks. Yks tuba yheks ooks, siis pole eriti pohjust hinda alla anda.

Siinsamas Saigonis on yks hotell, kus alustatakse alati 22 dollariga ja lopuks saad sellesama double roomi 15 dollariga ja isegi hommikusoogi heal juhul hinna sisse :) Red Sun, kui kellelgi peaks vaja minema ja toad on vaga korralikud ja puhtad.

Kes luksust taga ei aja, siis Hong Di bangalod on väga ok, 16 USD eest saab fan'iga onni, 20 USD eest konditsioneeriga onni. Eelnevalt sai mitmeid kohti läbi käidud ning et ei raatsinud ööbimiskohale väga palju raisata, siis igasugused resortid jäid mängust välja. Onnikesi leidus küll igas hinna- ja kvaliteediklassis. 25-30 USD eest võis saada väga korraliku elamise aga valikus oli ka hallitavate seinte ja lagedega umbseid onne, sünteetilisest materjalist linadega onne või lihtsalt räpaseid onne.

Võtke ühendust Indrekuga, kes on elanud koha peal üle aasta. Tema aitab kõigis küsimustes, mis puudutab Mui-Ne-d!

Kohalik tel nr: 01212881684

Tulin ka hiljuti Mui Ne-st, me ööbimise SunRise Resortis, hind oli 35 USD/tuba koos hommikusöögiga. Uksest välja astudes võis kohe basseini hüpata või 15m edasi minnes kohe ookeani. Hommikusöögiga oli see hea, et sai sööma minna ükskõik, mis ajal. Toad ja kogu resort oli väga puhas, pidevalt käis pesu ja koristamine. Asukoht oli samuti hea, kõik käe-jala juures. Koduleht: http://www.sunriseresort.com.vn Kusjuures retseptsiooni kõrval oleval seinal lehvis Eesti lipp :) Lisan ühe märkuse, et reserveerides tuli kogu summa 100% ette ära maksta.

A ma nyyd Mui Nes käinuna ei soovitaks seal yldse pikemalt peatuda :) Sealt saab moned kiftid ekskursioonid - liivadyynid ja siis se "pleasant walk", et konnid jahedas vees pisikese joa poole ja nii, aga pohiasi, millest mui nes yle ega ymber ei saa on see, et see on väike venelaste kylä keset Vietnami. Koik venega seotud on muidugi iseenesest lahe, aga Venemaal, mitte Vietnamis :) Väikesed vietnamlased pursivad vene keelt, menyyd koik on vene keeles, sulle hyytakse kogu aeg järele "podzdite, prodaju djoshevo jne". Rand on kift, hotellide valik voimas ja surffaritel talvel palju tegemist, muudele reisijatele soovitaksin hoopis muid kohti :) Ja hinnatase vorreldes muu Vietnamiga on korge. Max paar päeva ja siis edasi kuhugi kifti kohta.

Kõik oli muidu väga vahva aga pikapeale viskas üle see pidev vene keeles teretamine ja venekeelsed sildid, menüüd ja lärmakad 24/7 pidutsevad ida-naabrid ise. Nagu ei olekski Vietnamis. Ööbisime Hong Di onnikestes (15-20 USD), seal olid peamiselt surfarid ning öörahuga probleeme polnud. Muidu hinnad Mui Ne's ikka suht kõrged. Nha Trang meeldis väga ja Hoi An on omaette vaatamisväärsus.

Mul on vist siis vedanud, sest olles Mui Nes kahe hooaja peale kokku veetnud pea kaheksa kuud ei ole mind veel vene keeles teretatud :-). Kui keegi seal kusagilt 24/7 pidutsemist leiab, siia andke mulle ka teada - vahel paneks isegi kõvema kräu maha.

Aga üldiselt jah, kui lohesurfar ei ole, siis väga pikalt Mui Ne ei köida. Samas jäävad paljud backpackerid sinna siiski plaanitust pikemaks, sest peale pikka rännakut põhjast lõunasse kulub väike rannapuhkus marjaks ära, mõni hakkab isegi lohetama ja jääb veelgi kauemaks.

Ise peatusin Novela Resortis (http://www.novelaresort.vn/). See on vähe kallim (ca 70USD 2ne tuba jõulude ajal) variant, aga mina jäin igati rahule. Toad olid suured (välja arvatud otsmised), voodi oli lai ja pehme, hommikumantlid kulusid marjaks ära, duššid-vannid olid ok jne. Ja vist ainuke koht, kus ma olen peatunud, kus oli hommikuti väga rikkalik ja igal hommikul vahetuv söök. Ei mingeid munapudrusid peekoniga hommikust hommikusse. Lisaks, kui merel tuuliseks ära kiskus, siis sai basseinis vegeteerida. Sealseid Mojitosid ei soovita, aga bababa oli sama hea nagu mujal.

Lisaks oli üle tee pood, kust sai nii kohalikku rummi (40.000 VND), vett ja muud vajalikku. Massaaz oli ka üle tee. Natuke eemal oli üks hea kohalike söögikoht, kus sai iga päev soodsa hinna eest head-paremat söömas-joomas käidud (Bamboo Bar või midagi sellist). Venelasi eriti ei kohanud. Korra sai vasakpoolses (merelt vaadates) otsas käidud ja seal ühe venelase baaris suurelt ekraanilt Michael Jacksonit vaadatud ja vesipiipu kimutud, aga see oli ka vaid korra.

Me ilmselt sattusime sinna üheaegselt suurema turismigrupiga Venemaalt, nii pool lennukitäit tundus neid seal olevat... Rannapuhkuseks tõesti väga hea koht ja eks see lohetaminegi tundus ahvatlev, küllap järgmisel korral. Söögikohti on seal palju ja enamuses on ülimaitsvad toidud ja soodsad hinnad. Hommikusöögi osas, väga palava ilmaga piisas kõhutäieks suurepäraselt puuviljasalatist või suurest smuutist, mis tehtud kohalikest viljadest.

Olen mitu korda Mui Ne-s käinud, kui mul on võimalus tulla Vietnami, olen valmis olema kõigile teejuht