Mumbai öösel jätkulendu oodates?

Paluksime natuke nende abi, kes Mumbais käinud on. Meil siis selline lugu, et jõuame Mumbaisse öösel kl.1.10 ja jätkulend Goasse väljub alles õhtul 17:20 Kaalusime ajaviiteks kahte varianti: magame kusagil ja siis läheme linna või läheme kohe linna. Siit siis ka järgmised küsimused:

 1. Ega äkki lennujaamas ei ole hotelli, kus saaks vahepeal mõne tunni magada, et siis hommikul linna kondama minna või tuleb ikkagi lennujaamast välja suunduda ja hotell leida linnast?
 2. Kui aga mitte magada ja kohe minna linna peale, siis ega vist ei tasu lennujaamast eriti kaugele minna? Muretsema panevad jutud Mumbai ummikutest ja taksojuhtide asjatundmatusest... Kas keegi oskab äkki välja pakkuda mingi ajakulu, millega peaks arvestama, et igast Mumbai otsast lennujaama tagasi jõuaks? 3 tundi? 5 tundi?
 3. Ja kui nüüd kondamisest rääkida, siis ehk oskate nõu anda, lennujaama ümbruse elu-olu ja vaatamisväärsete paikade kohta. Ma ei pea silmas isegi mitte niivõrd mingeid suuri pühamuid või arhitektuurimälestisi, aga võib-olla hoopis huvitava ja vilka tänavaeluga kvartalit, turgu vms.
 4. Kui kohe kondama minna, siis kas seal peale kolme öösel ka mingi elu käib linnas? Mäletan Bangkokist, et kuni kaheni öösel oli kõva möll ja elu käis, aga peale seda kiskus kole vaikseks ja igavaks...

Lennujaam asub linnas, kuid kesklinnast (Colaba, Mumbadevi rajoonid) ca 28-30 km. Arvesta min. 1,5 h.

Lennujaama lähistel on

 • Juhu beach ~5 km. Kohalikud seal ei uju, veedavad vaba aega, must vesi.
 • Dharavai slumm ~10-12 km (kesklinna suunas).
 • Dhobi Ghat - suur vabaõhupesula ~18 km (kesklinna suunas)

Ma selles linnas öösel ei kolaks. Võtaks ööseks hotelli. Mumbai on küll kõige vabameelsem linn Indias. Kuid siiski öö(-elu) on seal pigem meeste pärusmaa ja seepärast teistsugune ja öine linnaelu ei ole võrreldav Bangkokiga.

http://www.mumbaiairporthotel.com/ Neid hotelle on seal hulgi ja odavamast hinnaklassist.

NB! Rahvusvahelise ja siselendude terminaalide vahe on ka ca ~4 km.

Muidugi kiirem viis on linnarongiga. lennujaamast taksoga ->Vile Prale peatus ja kas siis Churchgate või Chhatrapati Shivaji terminaal (Mumbai pearaudteejaam).Või lennujaamast taksoga -> peatusest Ghatkopar Railway Station sõltub sellest, kuhu poole teie hotell lennujama suhtes jääb.

NB! Linnarongiga soovitaks sõita elamuse mõttes ja pigem ainult linna sõites. Teistpidi tulles võib maha saamine olla ülimalt keeruline.

Ma pole päris veendunud, et hakata äsja riiki saabunud turistil nii kell 3 öösel peale pikka lennureisi Mumbais ringi vaatama on just see kõige asjalikum idee. Ehk ootate valgeni? Kõik India taksojuhid on asjalikud, ainult märkimisväärne osa neist armastab lolli mängida. See on seal sama rahvuslik "spordiala", kui meil Muhu mustrites villaste sokkide kudumine. Kelle peale satute, on juhuses kinni. Aga kui teil selget sihti pole, siis ma kergelt imestaks, kui asjad ei kulgeks taksojuhi valitud agenda järgi. Normaalse taksojuhi korral ei pruugi see üldsegi paha variant olla.

Tänud vastajatele! Teeme vist tõesti väikse uinaku ja alles siis, hommikul kondama...

Kas slummi on neljal päevitamata turistil ilma giidita turvaline jalutama minna?

Päeval on turvaline Mumbais ja ka mujal Indias. Öösel võtate lennujaamast takso või rikša ning kohe hotelli. Bronnige ennem ära! Kuna teil aega väga palju pole, siis võtke ka järgmisel hommikul takso, fikseeritud hinnaga, 4-6 tundi. Selle saate hotellist tellides, hind pole kallim, pigem vastupidi! Siis käitegi lõunatipus ära, tee peal vaatate "pesumaja", kinnitate keha, TajMahal hotellis joote kohvi ning piki mereäärt sõidate tagasi, üle väina uue silla kaudu(tasuline!) ning otse lennujaama!

Juhu Residency Boutique hotelli esimesel korrusel on restoran Melting Pot - parim söögielamus Mumbais. Käisime 3-4 korda nädala jooksul. Peaks lennujaamale suhteliselt lähedal olema. Hotell ise pole suurem asi.

Tänud vastajatele! Broneerisin Mumbaisse ööseks ka majutuse. Kolame siis hommikul ja loodame taksojuhi piisavalt õigele ajatajule, et ta meiega õigeks ajaks lennujaama tagasi jõuaks...

Ärge Mumbai taksojuhi ajatajule küll lootke, siis te õigeks ajaks ei jõua. Aga alati võib loota tema rahatajule, see on Mumbai taksojuhtidel paigas.

Mumbai slummis oli rahulik, ei saa võrrelda nt lõuna aafrika slummiga. Taksojuht viis kohale ja ootas kuni me ringi vaatasime. Vedas ka rikkaima mehe maja vaatama ja suurimasse pesulasse jne. Taksojuht päevaks võtta pole eriti kallis, aga leppige enne kõiges kokku, mis kell kuskil olema peate ja pange hind kohe paika. Kuigi võib juhtuda, et lõpuks küsib ikkagi midagi juurde.

Postitasin mõned küsimused lennupiletite foorumisse, aga tundub, et äkki oleks pidanud hoopis siia teemasse panema. Vabandan topeltpostituse pärast.

Kas keegi, kes on Jet Airwaysi piletil lennanud Tallinn-Frankfurt-Mumbai-Goa-Bangalore-Frankfurt-Tallinn, oleks kena ning vastaks paarile küsimusele. Kuna reisime lastega, siis sooviks olla info osas korralikult asjadega kursis, et võimalusel ebamugavusi vähendada.

 1. Kas Tallinnast antakse pardakaardid/checkitakse pagas ainult Mumbaini ning seal tuleb teha uus check-in Goa otsa jaoks? Mis võimalused on Tallinnast alates kohti valida? Tavaliselt on Luftiga lennates alati saanud perega reisides aegasasti sobivad kohad valida. Hiljuti proovisin selle broneeringunumbriga Lufti lehel midagi korda saata, aga ei õnnestunud. Samas checkmytrip ütleb, et kõik on ok.

 2. Kui lend saabub Mumbaisse öösel 1.10, siis mis kellaks on mõistlik hotelli transport vastu tellida, arvestades vajaminevat aega tollist väljumiseks, siselennule registreerimiseks ning pagasi äraandmiseks?

 3. Kuidas Mumbai lennujaamas ATMidega on? Kas tasub sellele loota, et esimene raha seinast välja võtta? Vahetuspunktid on kuuldavasti väga kirve kursiga.

 4. Kui meil on öösel siselennu check-in tehtud ja pagas ära antud, siis kui palju enne siselendu peab järgmisel päeval seal teises terminalis kohal olema, et kindlapeale lennule jõuda? Lend väljub 12.05. Meil on plaan kuskile hotelli natukeseks tukkuma minna.

 5. Kas tagasilennul checkitakse pagas Goast otse Tallinnasse või tuleb pagas Bangalores pärast siselendu välja võtta ja uus check-in teha? Kui jah, kas saab seda teha kohe või peab ootama? Meil oleks plaan päevaks linna minna, kohe kui oleme pagasist vabanenud. Mitu tundi enne Lufti öist lendu peaks lennujaamas tagasi olema, et passikontrollid ja turvad normaalselt läbida?

Mumbais on reeglina välis ja siselennud eraldi terminalides ja nii vara enne lendu pole võimalik check inni ära anda, kuna keegi ei ava väravaid. Mul kulus Mumbai lennujaamast väljumiseks ca 40 min. Lennujaamas rahavahetus täitsa olemas( ATM-i kohta ei tea ), võetakse commission feed. Üldiselt pole väga vahet kas, vahetate raha punktis, pangas või ATM-is- igalpool kaotate mõne euri ( v.a kuurortite rahavahetuspunktid ). ATM-idest soovitan eelistada State bank of Indiat. Siselennu terminalis ostsin pileti 40 minutit enne lendu ja sain ilusti peale, kuid Indias tasuks aega varuda lennujaamades, kuna tihti on järjekorrad pikad- eriti riigist lahkudes, mul kulus Delhis selleks ca 2.5h puhtalt bürokraatiale ja turvakontrollidele.

Lisaks India lennujaamades on tore reegel, et kui lähed sisse siis välja enam ei saa, nii et peate kõvasti ennast kehtestama, et linnapeale uuesti kolama minna.