Muscat või Sohar või...?

Soovitused ühepäevaseks väljasõiduks Dubaist - kumb valida, kas Muscat või Sohar? Või on midagi veel põnevamat. Eelistame sihtkohta jõudmiseks lennutransporti. Aitäh soovitajatele.

Sohar ei seostu mul hetkel millegiga. Muscat tundub palju asjalikum. Või Omaanist siis hoopis Salalah. Meri ikka, aga Dubaist oluliselt kaugemal lõunas ja juba veidi teistmoodi loodusega. Samas kui tahad teha väljasõidu ilma ööbimiseta, siis Salalahsse vist normaalset ühendust eriti ei leia. Muscati käib palju lende ja saad ikka mõned tunnid linnas veeta.

Muscat on väga väga väga äge. 1 päeva sisutab külluslikult ära! Kui mina läheksin üheks päevaks, siis ma sätiks oma saabumise võimalikult varahommikusse, et hüpata sisse kaasaegse islamiarhitektuuri pärli e. Sultan Qaboosi mošeesse. See on mittemoslemitest külastajatele avatud ainult kl 11ni hommikul. Qaboosi mošee on kohe lennujaama lähedal. Järgmisena sõidaks ma edasi royal opera house, mis on ka sealsamas suhteliselt lähedal. Tasub vaatamist. Kui juhtub olema ropult palav, siis ma sõidaks edasi Qurmi randa, lihtsaim taksoga Intercontinentali juurde, ja supleks väheke India ookeanis. Siis ma hüppaksin uuesti takso peale ja sõidaksin edasi läbi Mutrahi teise linna otsa sultanipaleed vaatama, mis on järgmine imeehitis. Palee vastas on ka national museum, kus võib tuuritada. Ja kogu see palee ümbrus näeb väga uhke välja. Meenutab veidi mauride arhitektuuri Hispaanias. Ja siis, kui aega on, kõnniks need 3-4km palee juurest Mutrahi tagasi ja kolaks veidi aega sealsel bazaaril ringi. Ilus kõndimine on see, eriti kui Mutrahi sadam käänu tagant paistma hakkab. Ja siis sõidaks lennujaama. Peamine häda on selles, et Dubaiga võrreldes on taksosõit kallis. Muscat ise koosneb kolmest osast - lennujaamaümbrus, kus asub mošee, ooper ja rand; keskele jääb Mutrah e. ajalooline Muscat; ja lennujaamast kõige kaugemal (40km) on uus Muscat sultanipalee jms valitsusasutustega. Kirjeldatud tiiru tegemiseks võib vabalt minna 70-100€ sõltuvalt taksojuhist jne. Kes küsib otsa eest 5, kes 10 riaali. Mõistlik oleks üks juht ära kodustada ja päevahind kokku leppida. PS! Teoreetiliselt on Dubaist lennates võimalik Omaani viisa tasuta saada, kui on võimalik ära tõestada, et Dubai viisa juba on. Mina kraaklesin Omaani piiril pool tundi ja üritasin ennast viisavabalt sisse saada. Rääkisin, et UAE on viisavaba ja mulle peaks laienema samad õigused mis UAE viisaga saabujatele. Ei õnnestunud veenda. Kui teil õnnestub teisiti, siis kirjutage, kuidas.

Kasutan ära postitust. Kas 1,5 nädalat jääks paljuks Muscatis?

Oleneb sellest, mida sa teha soovid või mis sind huvitab. Teoreetiliselt võttis hanness juba kõik kokku, mida seal teha. Kui tahad päikest võtta ja meres ujuda, samuti tõusu ja mõõna nautida, siis on Muscat ok. Kui soovid aktiivsemat puhkust, siis võta rendiauto ja sõida Omaanis ringi. Väga kihvt riik, väga erinev. Muscatis on märkimisväärne tõus ja mõõn, selline 2 meetrit ja rohkem isegi. Hotellidest saan soovitada ainult ühte millel on oma privaatrand ja asub otse mereääres. See on Crowne Plaza, minu arust mitte ühelgi muul hotellil seal sellist ei ole. Mereäärne piirneb nn. autopromenaadiga, kus õhtuti tuuakse kõik oma parimad autod väljanäitusele. Iseenesest vägev vaatepilt, teistsugune. Kui võtad Crowne Plaza, siis saad seda ka rõdult nautida. Kuna rõdudega tube on vähe, siis tuleb see kindlasti ette bookida. Crowne Plazas soovitan võtta ka kindlasti mereandide õhtune buffee, maksab umbes jookidega koos 170 eurot inimene, kuid on seda väärt.

Küsin veel, nagu ikka. Plaan veeta paar päeva Abu Dhabis ja siis lennata Muscati ja olla seal nädalakese. Et kuna on kaasas aastane laps ja praegu ei plaani turvatooli kaasa võtta, siis igasugune autorent jääb ära. Kas mingil muul mõistlikul viisil oleks põhjust Muscatist ka välja vaadata ja kuidas?

Hobuvankrit või kaamleid Muscatis rentida ei saa minu teada, kui te seda silmas peate. Sest kui te ilma turvatoolita lapsega mootorsõidukisse ei istu, siis takso ning mikrobuss langevad ju ära? Muscatis on ka linnasisene bussiliiklus ja saab korralike konditsioneeriga bussidega sõita riigi teistesse linnadesse, aga päris igal tänaval peatuseid ei ole ning mõnest hotellist peab pikalt jalutama või taksoga sõitma, et bussi peale saada. Peamised vaatamisväärsused asuvad nagunii kusagil kõrbes või mägedes ja ligipääs on ainult autoga. Mina võtaks turvatooli kaasa ning rendiks auto, 15-25 eurot päevas peaks keskmised hinnad olema. Muscat on ikkagi kaunis suur linn ja poed, turud ning restoranid on hajutatud, jala te ei lähe seal põrgukuumuses kaugele ning taksojuhtide meelistegevus on turistide petmine.

Sattusin Muscati ,kui käisinDubai kruiisil.Ûheks peatuspaigaks oligi Muscat.Viibisime seal terve päeva.Linn suht suur ja laialivalguv,võtsime sadamast kohe takso,mitte ei kasutanud laeval pakutavaid ekskursioone.Taksojuht oli meie käsutuses terve päeva,ma ei mäleta,mis me talle maksime,sest tasusime 4 inimese peale,aga mingi üle mõistuse hind see polnud.Taksojuhiga meil vedas,Tassis meid igasugu kohtadesse,kuhu poleks ise osanud iial minna,oli ka giidi eest.Moshees,(tal olid autos isegi vastavad riided,mida me omadele peale tõmbasime,et me pühakojas siivsad välja näeks)ooperimajas,sultani paleed vaatamas.Jaanuaris oli seal mingi kohalik festival,ostis meile ise festivalipiletid(takso hinna sees),kuna meil kohalikku raha polnud.Viibisime seal kogu õhtu.Väga äge oli.Riik tundus väga turvaline ja inimesed lahked ja abivalmis.Soovitan kindlasti mingi kohalikku inimest(taksojuhti)giidiks ja sohvriks,näeb ja kuuleb oluliselt rohkem,kui omapäi seigeldes

Vabandan, mäletasin autorendi päevahinda valesti! Kontrollisin netist ja helistasin sõbrale, pigem jääb see 40 euro kanti. Ja autorendifirmad peaksid vist väikese lisatasu eest ka turvatoole pakkuma. Sirtsuk- teil vedas juhiga. Ma käisin paar aastat tagasi tööga seoses mitu korda Muscatis, sõitsin kogu aeg taksoga ja ainult ühe juhi otsa sattusin, kes sõidutas mind "kohaliku inimese" hinnaga, kõik teised küsisid kilomeetri eest 2-3 korda rohkem või üritasid suure ringiga sihtkohta jõuda. Toon näite- peatusin hotellis Safeer International. Ühel õhtul käisin väljas ja pärast võtsin takso, et hotelli tagasi minna. Vahemaa oli ca 1,5-2 km. Juht hakkas kohe alguses ringiga minema, väites, et ees on ummik. Vist isegi oli. Siis tuli välja, et linnas on veel kaks Safeer keti hotelli ja lisaks Safari nimeline Muscati teises otsas. Arvake ära, kas me sõitsime need kõik läbi ja jõudsime Safeer Internationali kõige viimasena? Juht väitis, et ei olevat minust aru saanud, tal inglise keel kehva. Samuti on seal tavaline asi, et kui poodi lähed, saad sõidu veidi odavama hinnaga, aga poest kottidega väljudes küsitakse sama otsa eest 2-3 korda rohkem. Jala sa ei lähe 5 kilomeetrit sealse kuumusega. Samuti on oluline teada, et enamasti taksojuhid linna ei tunne ning ei oska ka GPSi järgi sõita, ehkki nutitelefonid on kõigil olemas. Ja taksomeetrit ei näinud ma seal kordagi, kõik käib kokkuleppehinnaga.

Küsin veel viisade kohta. Et kui on kaks lendu. Tallinn-Abu Dhabi-Tallinn ja vahepeal Abu Dhabi-Muscat-Abu Dhabi, siis kas viisad tuleb kuidagi topelt osta?

Suur suur tänu kõigile vastajatele! Sain väga häid mõtteid ja usun, et ka päevase väljasõidu planeeritud!

Ametlikult on seal isegi viisavabadus. See passi pandav tempel, kus on äkki ka kirjas, et võib riigis viibida 90 päeva vms, on ametlikult lihtsalt piiriületust märkiv tempel mitte tasuta viisa.

~200km Muscatist Bimmah Sink hole ja Wadi Shab. Isiklikult meeldisid need kaks kohta rohkem kui Muscat, Wadi Shabi ja Sinkhole jaoks kulub terve päev.

Muscati lähedal Yiti beach kuhu sõites näeb kohaliku külaelu, eesleid autode katustel magamas ntks ja laagreid kus indud elavad.

https://www.tripadvisor.co.uk/ShowUserReviews-g1096335-d1719151-r139389585-Bimmah_Sink_hole-Dibba_Al_Bay_Ah_Musandam_Governorate.html https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g298421-d1073179-Reviews-Wadi_Shab-Sur_Ash_Sharqiyah_Governorate.html

1,5 nädalat puhkust, siis mäed mäed mäed.

Wadi Shab ja Jebel Sharms on kindlasti kohad kus tuleb käia kui vähegi aega.

Suur suur tänu hanneess! Tegime täpselt sellise kirjelduse järgi oma päeva ja oleme väga rahul! Soovitan kõigile sellist võimalust kaaluda. Meie taksoljuht oli igati tasemel nii, et ka sellega vedas :)