Musta mere rannik Rumeenias

Terv. Plaanis juuni lõpus teha tiir Rumeenias ja veeta paar-kolm päeva rannikul. Äkki jagaks keegi kogemusi öömajade leidmisel ja vaatamisväärsuste osas. Kirjandus on üllatavalt napp selle riigi kohta, paari päeva pärast saan Rough Guide reisijuhi ka, aga isiklikud arvamused-tagantjärgi tarkused oleks rteretulnud.

Margus

Suvitusrannik on seal üsna väike. Jupike Constantast põhja ja lõunasse. Tasub enne hotelli broneerimist piirkondade kohta kommentaare vaadata, et hotell ei oleks mõne naftatöötlemistehase vms kõrval. Lisaks sõltub vee puhtus hoovuste ja tuulte suunast. Üks pool rannast pidi olema puhtam kui teine. Peast ei mäleta, kas põhjas või lõunas.

Rannikul eriti vaadata midagi ei ole, va Doonau delta. Sellega tutvumiseks on mitmeid kohti. Delta lähedal soovitan sellist öömaja - http://safari.ro Lisaks tasub võtta vähemalt poole päevane paadisõit deltas. See öömaja tegelikult päris delta aladel ei ole ja nende paadisõit läheb läbi mõne kanali ja üle laguunide mereni välja. Kui tahad kuhugi sügavamale deltasse jõuda, siis tuleb mõni kaugem koht vaadata.

Constantast lõunapoole on rannad veel 2 Mai nimelises kohas ja seal lähedal Vama Veches. Käisin neis mõlemas, Vama Veche rand on suvituspiirkonnalikum aga suuruselt on nad mõlemad pigem suvituskülad mitte –linnad. Vamas nägin, et tänaval pakuti kodumajutusi.

Vaatamist väärivamad kohad jäävad kõik sisemaa poole, mere ääres vaid meri ise ja rannad. Bukarestist Constanta poole sõites on tasane maastik ja kahele poole kiirteed silmapiirini hulga kilomeetreid ulatuvad päevalille- ja viljapõllud ja seda ligi 100km pikkuselt. Kah omapärane avarus.

Vama Vechest ainult 80 km kaugusele jääb Albena. Rannamõnudeks soovitaks pigem seda.

Ranniku ääres tõesti eriti vaatamisväärsusi ei ole. Uuevõitu suvituslinnad. Meie käisime Doonau deltas ja selle külakestes. Meeldis. Delfinaarium oli Constantas ja sealne delfiinide etendus kannatas ka vaatamist. Rumeenia rannajoon eriti pikk ei ole, kuid rahuldavaid randu leidus. Olime 3 päeva ja iga kord erinevas kohas. Linnakestest oli kõige huvitavam Vama Veche Bulgaaria piiri ääres. ÖÖsel käis seal ikka tõeline möll. Oli kohale sõidetud igatliiki masinatega ja igas laagris mängis oma muusika - ikka valjemini kui naabritel. Osa rahvast oli rannale endale kaevanud lõkkeplatsid ia elasid seal mingites telgimoodi asjandustes vist juba pikemat aega. Tõeline hipiküla. Rand läks seal natuke liiga kiirelt sügavaks ja laine oli päris suur.

Kui tahad pidutseda, siis Mamaia või Costinesti. Jupiter, Veenus jms on natuke vaiksemad ja rohkem rahulikuks puhkamiseks. Öömaja broneerida ei tasu, kuna kuurortites on pakkujaid palju. Ise olen eelistanud Costinestit Mamaiale, kuna seal mõnusam minu meelest. Samas alati olen 1-2 ööd ka Vama Veches olnud. See selline hipilik kuurort, kus on väga ägedad peod rannabaarides.

Aitäh vastajatele. Korra olen juba Rumeenias olnud, siis küll Transfaragasani tee pärast ja edasi läbi Bukaresti Bulgaariasse. Seekord tahaks natuke põhjalikumalt maad avastada. Jääb nagu selline mulje et mere ääres polegi mõtet aega kulutada,põnevam osa riigist jääb nagu vist mägedesse? Vama Veche oli ka eelmise reisi plaanis, kahjuks ei jõudnud sinna. Seekord siis äkki.Doonau suudme kohta uuriks ka veel- kaardil teid eriti pole, kuidas seal lood kämpade või metsiku telkimisega?

Deltas tuleb maksta külastusmaks ja telkida ei olevat lubatud. Samas oli seal telkijaid ja lõkketegijaid küll ja keegi ära ei ajanud. Ise ööbisime metsikult ühe jõeharu kaldal ja püüdsime kala. Maksud olid muidugi makstud. Mingi copy tegin oma üle-eelmise aasta reisikavast aga rohkem ja värskemat infot on Tulcea kodulehel. Seal sadamas on ka palju paadireiside pakkujaid. Tulcea loodusmuuseum-akvaarium oli huvitav.

Though locals scoff and dismiss the idea of Delta permits (10 lei or 2.50 euros), there are occasional checks and you will be fined 100 lei (23.50 euros) if you don’t have one. If on a group excursion of any kind, these are automatically handled by the operator. If you hire a local fisherman, ask to see his valid permit. If you go boating or foraging independently or simply just visit a village, legally you must have one. AJVPS (Tel: +40 (0) 240 511 404 or +40 (0) 240 515 411; Str Isaccei 10; Hours: 7am-8pm Mon-Fri, 7am-1pm Sat), in Tulcea, issues permits. You need separate permits to fish

Mere äärde soovitaks ikkagi minna. Minu eelistus oleks järgmine:

  1. Costinesti
  2. Mamaia
  3. Vama Veche

Kas kellegil värskemaid kogemusi kodumajutuse pakkumistest nii Musta mere ääres kui ka sisemaal? Plaan suvel külastada seda maad ja ootaks huvitavaid kogemusi selle maa kohta, mida vaadata ja kus käia.

Broneerisin Rumeenia majutust selle lehe kaudu. Kõik toimis kenasti.(2015) http://www.turistinfo.ro/

Mina olin Doonau deltas ja Transilvaanias (ööd Tulceas, Sulinas, Buctenis). Paar päeva veetsime ka Constantas, aga sealse ööbimise bronnisin Booking.com-i kaudu.

On kellegil konkreetseid cämpinguid pakkuda,kus peatuda? Soov oleks mere ääres peatuda ja päris sellist igavat paika ka nagu ei sooviks,kõike võiks olla ;)

http://www.dalena.ro/ Väga kena koht, hea hinna ning asukohaga Costinesti kuurorti keskuses.