Muuseumi piletite ostmine/ aja reserveerimine netis?

Palun taas nõu :-) Plaan teha tõsine kultuurireis Rooma turistirohkel ajal. Millistesse muuseumidesse tuleb aeg eelnevalt Internetis broneerida ja piletid välja osta? Sain aru, et Borghese Galerii ja Muuseum on üks selliseid, kuhu ilma eelneva reserveeringuta ei saagi, aga kas on veel mingeid olulisi kohti, kuhu ilma ei pääsegi?

Borghese kohta ei oska öelda, seal ma sees ei käinud, aga üldiselt tasub muuseume ja muid piletiga vaatamisväärsusi külastada pärastlõunal. Mina läksin Vatikani muuseumidesse teisipäeval kell 15.35 ja piletijärjekord puudus täielikult. Sees polnud ka suuremat trügimist. Sama lugu on Foorumi ja Colosseumiga. Läksin kella 2 ajal päeval, ostsin Foro Romano ja Palatino sissepääsu juurest pileti ilma järjekorrata. Pilet kehtib 2 päeva sissepääsuks Foro Romano ja Palatino-sse ning Colosseumi. Colosseumi minnes hoia pärast turvakontrolli vasakule poole, paremal on piletijärjekord. Nii et õnnestub ka kõrghoojal ilma järjekordadeta vaatamisväärsusi külastada. Tõsi, kui tahad San Pietro basiilikasse minna, siis seal siiski on järjekorrad, aga need vist liiguvad suhteliselt kiiresti. Ise ei viitsinud basiilikasse minna. Eile õhtul sattusin Vatikanist tulles Castel Sant'Angelo ja Inglisilla juurde, sealne muuseum on avatud hilisõhtuti. Muide, kui sul on kavas külastada mitmeid muuseume, tasuks ehk mõelda Archeologia Card'i peale. http://www.ticketclic.it/Gb/HTML/musei/roma_card.cfm Naudi suurepärast Roomat! :)

0
0

Naudin kindlasti :) Mis kuus Sa käisid Roomas? Oskab veel keegi öelda, kas juulis või augustis on Roomas vähem turiste ja tunglemist või vahet ei ole?

0
0

Mina tulin reedel tagasi, ehk siis juuni lõpp - juuli algus. Turiste nii üle mõistuse palju polnudki, ootasin isegi suuremat massi. Aga augustis pidavat kõik roomlased, kel vähegi võimalik, linnast välja sõitma, sest sel ajal on eriti palav. Praegu on selline mõnus, kuigi paar särki higistab päevas ikka läbi. Suureks abiks on kõikjal linnas avalikud (pursk)kaevud, kust 24/7 külma puhast joogivett voolab. Roomas on käimist väga palju ja jalad muutuvad tuliseks - heaks rohuks on jalgade pistmine mõnda sadadest purskkaevudest (no päris kõigisse ei tohi küll sisse ronida). Üks kena park selleks on Villa Borghese juures, elektribuss 116 viib otse purskkaevu äärde. Kõige mõnusam temperatuur on varahommikul, aga hirmus raske on ennast nii vara üles ajada. Ühel hommikul seda siiski tegin, jõudsin kella seitsmeks Trevi purskkaevu juurde - väljakul oli alla 20 inimese, sellist rahu ja vaikust kohtab seal harva.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased