trip-krainetrip-ukraine-dark
Muusikariistadega lennukisse

Hai!:) Kas keegi oskab öelda, et kas Finnairi lennukisse võib võtta lisaks käsi- ja tavapagasile ka kitarri? Proovisin infosse helistada, aga täna on ju Eestis suured pühad... Nii et, on kellelgi kogemusi? :) Aitäh igasuguse info eest! . . . Trip.ee pani teemale üldistavama pealkirja.

Loomulikult vöid oma kitarri endaga reisile kaasa vötta. Ainult et kitarr tasub 'lennuki pagasnikusse' lykata tähitud saadetisena. Käsipagasiks see on liiga suur. http://www.finnair.fi/finnaircom/wps/portal/finnair/kcxml/ 04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKL9443Dg0GSYGYLj76kWhCzp5oQi7xzt4IIV-P_NxU_aC0zHg3T31v_ QD9gtzQ0IhyR0UAe_0C9Q!!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82X0tfM1VS

Finnairi kohta ei oska küll öelda, aga teistele teadmiseks, et Easyjeti, Air Cometi ning Ryanairiga lennates võis kitarri probleemivabalt pardale kaasa võtta. Saksa turvakontroll tundis Berliinis küll asja vastu veidi huvi ning uuris seda jumal-ise-teab-mida-mõõtva seadmega, aga et pardale ei saaks, seda polnud. Ryanair mainis, et kitarri pardale lubamine on lennukimeeskonna otsustada. Samas ei kujuta hästi ette, et kedagi hakataks lennukiukselt kitarri pärast tagasi saatma..

Aga kas kitarre mahub pagasitaskutesse või tooli alla või kusiganes-oma-kraam-lennukis-panna-tuleb ära?

Meil oli täpselt sama mure - tulime Finnairiga 14.juunil Hong Kongist. Käsipagasisse võtta ei lubatud, aga check-in'is läks lennukisse muust pagasist eraldi. Ja terveks jäi :). Enne veel ostsime muidugi Tom Lee'st kitarrikoti ja pakkimisel kasutasime ohtralt mullikilet. Samas tean, et osad lennufirmad lubavad tõepoolest kitarri käsipagasisse võtta.

Plaanis siis lendamine Austraaliasse käsipagasiks kitarri gigbag nii pilli- kui läpparikotina ja loomulikult ületab see igasugused käsipagasi suurusenõuded. Esimene ots on Tallinn - Milano eesti õhuga ja selles osas muret pole (kunagi pole probleeme tehtud). Samas üle ookeani lennu pagasipoliitika on mulle täiesti tundmatu. Seega ehk on kellelgi kokkupuuteid pillikoti (või muu suure käsipagasiga) Etihadiga lendamise osas ? Abu Dhabis ka lennuki vahetus, aga samas terminalis nii, et seal check-in`i või turvakontrolliga probleeme ei tohiks tulla.

Pilli kerge mõlkimise osas ma tegelikult väga ei põegi (pilli amortisatsioon on ilmselt ammu ostuhinna ületanud), aga millised on võimalikud lisatasud juhul kui pead kitarri tavapagasisse andma ?

Pole konkreetse teemaga täiesti kursis, kuid on kõrvu jäänud, et keegi nimekatest eesti bändimeestest olla millalgi long-haul lennul oma Gibsonile lennupileti ostnud, kuna äraantavasse pagasisse norm. kitarri keegi anda ei julgeks ja käsipagasina seda ei aktseptitud.

Pilli käsipagasina kindlasti ei aktsepteerita, kui küsida selle kohta lennuliini infost, samas pilliga check-in`i minnes on lood enamasti teised (isiklik kogemus eesti õhuga: infoliin = ei mingil juhul; helpdesk lennujaamas = asi on meeskonna otsustada; check in ja meeskond = ei ühtki küsimust). btw. eesti õhu lahke personal olevat vajadusel ka pille stjuardesside riidekappi surunud.
Seega oleks igati abiks kellegi lendamiskogemus. Jutt just gigbagist, mis on ikkagi korralikust kohvrist omajagu väiksem ja seni ka ilusti ülemistesse pagasihoidlatesse mahtunud. Ilmselt pole ka eestis teab mis palju pille mis oleks kallimad, kui viimasel hetkel ostetud mandritevaheline lennupilet (nii et eelmainitud variant jääb kindlasti ära) :P

Edit tulevastele lugejatele: siin ja edaspidi pidasin mina pillina silmas kitarri, tonlist aga ilmselt igasugust muusikainstrumenti. Sellest ka väike segadus.

Pillide kohta kehtivad täpselt samasugused eeskirjad nagu mistahes muu lennureisile võetava kraami kohta.

Kui on sellise suurusega, et mahub riiulisse või istme alla (viiul, klarnet, trompet näiteks), võib kindlasti kaasa võtta, ja soliidsed lennufirmad käsitlevad seda kui "personal item" (nii et ei lähe üldisesse ühikuarvestusse). Kui on suurem, tuleb ära anda.

Kultuursetes riikides ütled aga juba check-in lauas, et muusikariistad, ja nad panevad kas eraldi lindile (Keflaviki lennujaama kogemus) või vähemalt varustavad hoiatuskleebistega (nii on vähemalt minu pillidega käitutud Tallinnas, Riias, Arlandal, Kastrupis, Gardermoenis, Charles de Gaulle'l, Düsseldorfis ja Kölnis). Ning paaril korral olen sellistel puhkudel tõesti oma silmaga näinud, et pannakse "siidkinnastega" peale ja võetakse maha.

Tippmuusikud oma viie-kuuekohalistes numbrites kirjutatava hinnaga pillidega ostavad muidugi pileti või kaks ka oma muusikariista jaoks. Aga see on eraldi jutt.

Tänud eelnevale vastajale, aga siit täiendav küsimus. Juhul kui pill pagasisse anda, kas selle eest nõutakse lisatasu (ettenähtud ühe kuni 20kg pagasi koha saab juba täitma seljakott). Ning kui jah, kas see arvutatakse kaalult (tavaline ülekilo hind?) ja tuleb kohe sulas ära maksta ?

Puudub isiklik kogemus selles osas, sest pole suutnud siiamaani välja mõelda, kuidas 20 kilo jagu asju kaasa võtta. Aga usun, et metoodika on ikka sama mis tavaliselt - pannakse kogu sinu äraantav pagas kaalule ja kui üle, siis nutad ja maksad. Tsiviliseeritud riikides on ikka (krediit)kaardimakse võimalused ka olemas, ei pea rahakotti kablaga kaelas kandma.

ega akusti (paarikilose?) kaalu arvelt muidugi see 23 kilo täis ei tule ka, pigem pidasin silmas seda, et tegu on täiendava äraantava pagasiühikuga.

...eriti odavlennufirmadel. Mina olen kõik oma lennud pidanud selliste firmadega, mis ei loe ühikuid, vaid kontrollivad ainult äraantava pagasi kogukaalu. Mõni teine firma kuuldavasti jälle loeb ühikuid. Sinu lennupileti peal peaks täpselt kirjas olema, kuidas vedaja käitub.

Paraku ei ole, kuna sain piletid kõik ühe ühikuna Austraalias baseeruvalt travelagent`ilt väga minimalistlikus e-formaadis. Aga eks ma siis uurin natuke põhjalikumalt lennufirma webi. Tänud igaljuhul.

Muusikariistad lennukis!

Tere!

Otsisin selle teema kohta jutustusi ja leidsin ainult ühe lühikese, seega otsustasin teha uue.

Kuidas on teil kogemusi muusikariistade lennukisse võtmisega (hetkel mõtlen kitarri)? Tean, et erinevad lennufirmad käsitlevad seda teemat erinevalt ja tahakski siis teada, et kes kuidas sellesse suhtub. Näiteks kui lendasin Estonian Air'iga või Blue Air'ige, siis võisin vabalt võtta kitarri omaga kaasa ja mahtus ka ilusasti pea kohal olevasse ''kambrisse'.

Plaanin minna järgmine kuu reisile ja otsin praegu lennupileteid, aga ootan ka teilt kogemusi selle kohta, et mis lennufirmas võib võtta pilli ülesse kaasa (ja kus ka mahub sinna ''kambrisse') ning kus kindlasti ei tohi.

Lennukiga reisin ainult Euroopa siseselt. Ühesõnaga siis ootaks vastukaja tuntuimatelt kompaniidelt: Ryanair, Easyjet, SAS, Air Baltic jne.

Ette tänades, Sander.

Air Balticuga ja SASiga pole seni probleeme olnud. Ryanairiga pole lennanud, kuid tean, et seal tohib olla ainult üks ühik käsipagasit, mis peab mahtuma raami.

Oioi, SAS-iga on probleeme olnud küll. Kitarr on tegelikult maksimaalsest lubatud käsipagasi mõõtmetest väljas ning eriti odavlennufirmad ei halasta sellisel puhul. Tasub uurida nende kodulehtedelt, kas ning millise raha eest erandeid tehakse.