Myanmar 10 päeva
Tere . 

Kes käinud Myanmaris siis sooviksin infot kas ideena koostatud plaan on reaalne läbida?

1 p  saabumine õhtul Yangoon
2 p Yangoon
3p Yangoon ..... õhtul ööbuss Bagan või rong
4 p Bagan
5 p Bagan
6 p Bagan - Inle
7 p Inle
8 p Inle
8 p Inle - Mandalay
9 p Mandalay
10 p äralend Mandalayst
 1 päev veel varus mille saaks kusagile lisada?Hea plaan. Võta ühes kohas nimetatud kolmest basseiniga hotell ja naudi päikest ka. Soovitavalt Baganis, sest seal on kuivem ja sääsed ei vaeva õhtuti.

Täielikult teostatav. Yangoonist Bagani ja Baganist Inlesse saab mugava ööbussiga. Baganist Mandalaysse sõitsin ma laevaga. See võttis terve päeva. Vaata Air Asia soodukaid, mis praegu jõus.

Piletid olid ostetud juba paar päeva tagasi kohe kui air asia kampaania algas...myanmari suunal muidugi väga soodsaid pileteid pole bkk  yangoon 30 ja mandalay bkk 38.

Rannapuhkus on plaanitud 9 p peale birmat krabis.
 Lihtsalt 1 p on varus..eks vaatame kohapeal kuhu see kulutada

Kui matkamine istub, soovitan soojalt Inle äärde Kalaw'st jalutada. Kulub vähemalt üks öö ja kaks päeva, aga jätab ka unustamatu elamuse Birma loodusest ja kohalikust külaelust. Võin huvi korral firmat soovitada, kelle marsruudi ja giidiga ise väga rahule jäime. Marsruudi saab teha ka Yangon - Kalaw - Inle - Bagan - Mandalay.

Jätan siia lugemiseks oma blogi. Küsimuste korral võib julgesti ühendust võtta.

https://seljakotigareisile.ee/reisiblogid/38-myanmar-2019

Tehtud ..käidud.. nähtud. Selline ajakava on täitsa ok.  Keda siin hetkel väga pole on turistid kuigi peaks olema suht tippaeg turismiks. Kahtlustan, et kogu turisminduse sektor on langustrendis ja seda eriti Kagu Aasias. Pärliks seda maad ma ka ei nimetaks aga külastada tasub. Arvestada tuleks, et 90% kohalikke ei saa ka lihtsamast inglise keelest aru aga sellele vaatamata on alati ülimalt abivalmis ja sõbralikud. Kahjuks sellisel juhul ei pruugi just abi aidata. Hinnad pole ehk kõige odavamad aga mitte ka kallid. Tänavatoit ca 3 EUR per in. Värske Mahl kuni 1 EUR. Jah, alko on odav Kohalik korralik viski 1.7 eur 0.6 ltr. Ööbuss ok aga teede olukord siiski kõige paremat magamist ei kindlusta.  Templeid palju ja suht korras aga .... templite taga on prügimägi....raha kerjamine ka igal moel suhteliselt sage.  Üllatuseks oli Bagani elektrirollerite rohkus ja seal UNESCO pärandite vahel on tõeliselt mõnus vaikselt   kulgeda. Päikest reisisellidele:)

Tõeline rõõm on lugeda grammatiliselt korrektset kirjutist.

Veel paar punkti teadmiseks.

Netis oli info, et Mandalayst riigist ära lennates on tasu 10 dollarit. Seda polnud. Mandalays on erinevalt netis osaliselt liikuvast infost ebaturvalisuse kohta valeinfo.

Nn arheoloogia maksu nagu netia kirjas 25000 kyat ka polnud. Kyll on see makd olemas nii Baganis kui ka Inle juures.

Ärge jätke enda kätte Kyate 

 Neid ei saakasutada ntx Airasia lennukis ostmiseks lennuk tuleb ju Myanmarist ja samuti saa neid rahatähti vaheta ka Tai lennujaamades. Seetõttu kui kellelgi huvi siis jäi kätte 30000 kyati mis on ametliku kursiga kohapeal 20 dollarit. Vahetaks soodsamalt kui kellegi huvi ntx 12 Eur

Kyatid võtaks küll ära, saadan õhtul sõnumi.

Viibisin selle aasta jaanuaris 16 päeva Myanmaris ning jäin väga-väga rahule.

Andsin enda blogis ka üsna põhjaliku ülevaate (9 postitust) ehk kellel huvi ja soovib natuke rohkem teada saada, võite pilgu peale visata - äkki on abiks. :) 

https://hiieliin.com/tag/myanmar/

Soovitan kõigil seda imelist riiki külastada!

Pakkuda 20500 MMK e kyatti nt 10€. Kogemata jäid rahakoti vahele.

Saabusin eile sellest imelisest riigist, olin 30 päeva. Ja see riik on parim! Olin esimest korda Aasias ja see riik on seiklushingele! Seal on kultuuri, ajaloorännak ja on ka moderne fancy life olemas, lisaks privaatsed paradiisirannad ja -saared. Soovitan Kawthaungist snorgeldamisreisi Cock Comb ja Horse Shoe saartele. See on veits kallis (100€) aga need on selle regiooni parimad saared ja teiste turistidega vōitlema ei pea. Bagan tore, aga minu jaoks liiga turistikas. Äge oli hääletada ja 3 rekkamehega nende sōprade kodurestoranis süüa. Kustumatu mälestus ja riik kuhu kindlasti tagasi kunagi lähen!