Myanmar ja siselendude tase

Plaanime reisida Myanmari veebruaris/märtsis ning sihtkohaks oleks Ngapali Beach. Kas kellelgi on kogemusi Yangoni- Thandwe siselendudega? Hinnaklass tundub olevat üpris kõrge (edasi-tagasi 280 USD), et siis milline on tase selle raha eest? Tunduvad turvalised? Alternatiive ilmselt sihtkohta jõudmiseks ei ole- 15 h bussiga loksumist ei tundu mõistlik. Isegi Vietnami magamisistmetega mugavas bussis oli tänu auklikule teele 6 h piin, mis siis veel 15 h. Foorumis on varasemalt postitatud, et pileteid kohalikele lendudele saab osta ka kohapealt, st ei pea ette ära ostma. Kas on ka hinnaerinevus sellisel juhul?

Olen mitmeid siselende teinud, sh. ka sinu plaanitavat marsruuti ja kasutasin selleks Air Bagani. Kõik oli väga tip-top: kenad stjuuardessid, pakuti varahommikul snäkki ja puha. Samas on nende lennukid ka õnnetustesse sattunud (nt. https://en.wikipedia.org/wiki/Air_Bagan_Flight_11). Nii et mine sa siis võta kinni.

Meie kasutasime sel aastal Asian Wings teenuseid, kes küll ise lõpuks siiski ei lennanud, aga reorganiseeris meid Air Bagan lendudele. Thandwe- Yangon ots oli 105€. Tulime Yangonist Sittwesse ja Sittwest Thandwesse. Igatahes kõik need 3 lendu 2- le inimesele läksid u 600€ maksma. Lennukid on okeid ja lennujaamades on võimalik viimase hetkeni ka suitsetada- lausa maandumisraja kõrval kui huvi on. Kokku oleme teinud oma kolme Myanmari reisi jooksul kindlasti u 8 siselendu ning nuriseda küll ei oskaks. Minu arust olid Indoneesia siselennud oluliselt kahtlasemad. Kõik korrad oleme lennud u kuu aega ette broneerinud, aga tean, et kohapeal saab samuti osta turismibüroodest.

Lendasin sel kevadel Yangoni ja Bagani vahet Air KBZ-iga, julgen soovitada.

Pileteid saab osta krediitkaardiga nende kodulehelt.

http://www.airkbz.com/

Lendasime talvel Thandwest Yangoni. Ostsime piletid kohapealt kaks päeva enne lendu. Kuna kommertslendudele kohti polnud (hind oleks olnud mälu järgi ca 110 USD), siis meie õnnetute nägude peale leiti, et miski riigi lennuk lendab ka. Et kui ametnikest kohti üle jääb, siis saab sellega. Selgus, et kohti on, pilet maksis 70 USD. Piletite ostmine võttis mitu tundi. Lennuk oli ca 30-kohaline, turvakontroll 0. Olime varakult lennuväljal ja kõndisime väljalülitatud ja valveta väravatest läbi, mujal polnud kuskil istuda. Lennukile tulid peale meie veel mõned seljakotituristid, mitmed tõsised ametnikud ja paar sõjaväelast, üks neist tundus päris kõrge vend olevat, tentsikuga ja puha. Vabu kohti oli ka. Teenindus oli hea, kuid istusin tiiva kohal ja see nägi suht lapitud välja. Nagu oleks tõmbeneetidega lapid peale pandud. Enne lendasime Baganist Thandwesse, pileti ostsime Baganist. Mulle jätsid küll aasta varem Indoneesia lennukid hea parema mulje, lendasime Lion Airi ja Air Syrabayaga (kirjapildis pole kindel). Pealegi olid Indoneesia lennud kaks korda odavamad, Myanmaris on lennud ikka väga kallid.

Kas kellelgi on ka aimu või kogemusi kohalike lennufirmade sooduskampaaniate kohta(nt. nagu Air Asia ja mõned teised Aasia odavlennukad teevad- kui pikemalt ette planeerida, saab täitsa head hinnad)? kas neid on ehk oodata siin sügisperioodil?
Kohalikus lennud on tõesti krõbedate hindadega ja tahaks leida taskukohasemaid hindu.

Suured-suured tänud väga asjalike nõuannete eest! Ma juba enne veendusin, et hinnad siselendudel on krõbedad ning lootsin, et äkki varem planeerides ja broneerides tuleb odav, aga vist mitte. Mmmh, võtab mõtlema kui 3 lendu kahele läheb näiteks maksma 600 EUR. Selle raha eest saab 2 inimest mõnuleda 7-päevasel luksuslikul USA Kariibide kruiisil Carnevaliga näiteks. Samas on see ainuke variant Yangonist sellesse unelmate Ngapali Beachi jõuda. Bussiga loksuks (ja see on veel ilusti öeldud, arvestades Myanmari teeolusid) oma 15-16 h. Eelmisel aastal Vietnamis oli isegi 6 h ja lamamisistmega bussis lõpuks päris piin. Kas Myanmaris peale Ngapali Beachi on veel mõni ilus rannapuhkuse sihtkoht?

Ngwe Saung Beach on Yangonist ca nelja tunni kaugusel. Minu jaoks siiani kõige parem rand (käinud Tais, Cambodias, Vietnamis, Goas). Aga see oli ca 4-5 aastat tagasi...

Ma ka just tahtsin Ngwe Saungi soovitada. Rahulik. Yangonile lähemal. Ma muidugi ka ei olnud seal eile, vaid jaanuaris 2013.

Ngwe Saung 4 tunni kaugusel Yangonist!? Olen pisut segaduses, sest Tripadviser räägib 15 h bussisõidust või siis siselennust. Magistritydruk- kuidas Sina sinna jõudsid? Ma olen ka suur rannafänn (Sri Lanka, Tai, Vietnam, Bali, Malaisia ning muidugi USA ja see räpane Egiptus :) ning nüüd siis mõtlesime miskit uut jälle avastada.

260 km. Tripadvisor räägib 6 tunnisest bussisõidust hinnaga ca 10-12 daala (väljumine 6:30/7:00 ja kohalejõudmine pärastlõunal). Kuna reisisin läbi terve Myanmari pisikese bussiga, siis jäi meelde suurusjärk 4 tundi Yangonist. Eriti pikk see sõit igatahes polnud ja tee oli juba siis enamjaolt täitsa OK (arvestades Myanmari teid). Kuuldavasti on antud lõigul teid oluliselt paremaks tehtud tänaseks.

Tänud Sulle! See paneb uuesti plaane korrigeerima. 4 tundi pole iseenesest probleem. Tripadviseris viimased postitused räägivad tõesti 6 tunnist, aga mingist blogist lugesin, et pagasit ei ole kuskile panna selles pisikeses bussis. Kuidas Sul oli?

Pagasiga sedasi, et mul mahuvad asjad alati seljakotti - parim viis reisimiseks. Meil oli 3 nädalat oma buss koos juhiga ja selle pagasiruumi ehitasime kilest ja jääst külmiku, et jahutatud õlu oleks alati haardeulatuses. Seljakotid mahtusid ka kuhugi. Ühistranspordi väiksetel bussidel pannakse pagas üldjuhul nööridega katusele. Kui bussijaama viimasena ei jõua, peaks nööri veel jaguma.

Aitähh Roop:):)! Ma reisin pisut teisiti, he-heee. See nööriga sidumine jääb minu pagasi puhul ilmselt ära :) Tuleb siiski otsustada, et kas maksan krõbedat hinda siselennu eest või valin teise sihtkoha seniks kui Myanmari transport pisut edasi areneb. Aga üsna lõbus vastus :)

Minu hiljutine kogemus Birma siselendudega oli oodatust positiivsem - lennukid samad, mis Tallinna-Helsingi vahele lendavad aga uued. Ajagraafikutest peeti kinni. Antakse ka veidi süüa-juua. Hind ühe inimese kohta üks ots Yangon-Ngapali (Thandwee) oli 80 EUR. Lennufirmaks oli www.airmyp.com aga neid on seal palju aga kõike ei müü pileteid veebis. Pileteid müüvad nii reisibürood kui hotellid ja reisibüroost võib saada odavamalt kui veebist.
Ööbuss 15 tundi sai ka ära proovitud, soovitan lendu (mägedes läheb süda pahaks ja kohalikud ümberringi oksendavad). Aga hind muidugi mitu korda soodsam (Yangonis bussijaama leidmine omamoodi otsing - pileteid müüakse ühes kohas aga buss väljub linnaservas bussijaamas, piletid võiks seega päev varem ära osta). Samas buss Inle järv - Bagan oli superluks, kl 10.00 - 17.00. Oli turistibuss ja maksis ca 6 dollarit rohkem kui tavaline buss, kuid jalgadel oli ka ruumi.

Kõige parem lennuliiklus on Yangoni, näiteks Baganisse otse lende ei läinud, küll aga teistpidi Bagan-Thandwe, nii et seda tuleks silmas pidada, kui lisaks Ngapalile tahta ringi sõita. Kindlastis soovitaks Baganit paar päeva ja Inle järvel päevake.

Ngapali rand on minu meelest nii ja naa - spetsiaalselt sellepärast Birmasse minna ei tasu, Aasias teisi huvitavamaid ja ilusamaid kohti. Mereannid on muidugi head ja odavad. Hotellid kallimad kui mujal Birmas ja tee äärest (seal üks suur tee ainult on) otsides leiab hotelli märksa soodsamalt kui bookingust. Turiste massiliselt ei ole. Aga piirkonnas ise ei ole palju midagi teha, kolmandal päeval hakkab juba väga igav :)

See minu lend Yangoni ja Bagani vahel oli ka mines tegelikult vahemaandumisega Inle Lake'i juures. Tagasi tulles oli otselend. Põhimõtteliselt Air KBZ lendab kolmnurka: Yangon - Inle Lake - Bagan.

hee, ma jõudsin Ngwe Saungi nii, et kõigepealt praamiga Bogalayst ca 12 tundi Patheini ja sealt tunnike motika tagaistmel randa :) Tagasi Yangoni läksin bussiga, võis olla küll mingi 4-5 tundi.

Ngwe Saung Beach on kindlasti väga mõnus rand. Meie olime kümnekesi ja meil oli tellitud väike buss koos juhiga. Sõit kestis kuskil vist natuke üle viie tunni. Vahepeal oli lõunasöögi peatus ja veel üks jalasirutuse peatus. Meie valisime majutuseks The Emerald Sea Resort. Ja jäime väga rahule.