Nädal Mallorcal - reisibüroovabalt

Kuna endal oli enne reisi siinsetest postitustest reisi planeerimisel palju abi, siis jagan ka enda kogemusi :)

Mallorcale tasub kindlasti minna iseseisvalt (mitte paketireisiga). Tuleb tõenäoliselt soodsam, huvitavam ja näeb rohkem. Lisaks korraldavad Eesti reisibürood sinna reise vaid kevadel, kui vesi veel jahe, mis omakorda tähendab ühest olulisest osast ilmajäämist.

Lennuks valisime meie Finnairi otselennu (kuna reisime koos 3,5 a tütrega, siis ei tahtnud lennujaamades seiklemisele aega/energiat raisata), odavamalt saaks kindlasti Easyjetiga läbi Berliini (või Londoni) või mõne sooduspakkumisega Barcelonasse ja sealt juba siselennuga Palmasse. Variante on meeletult, abiks http://www.bookinghouse.ee. Kindlasti tasub vaadata ka Riia lennujaamast algavaid reise (ryan air, airbaltic jmt).

Varem valisime välja auto easy jet'i kaudu (Europcar), pakkujaid on seal PALJU, kohe lennujaamas kõik rahvusvahelised firmad + keskustes kohalikud. Siin foorumis palju soovitatud e-mail car hire oli meil tegelikult esimeseks eelistuseks aga meie reisiidee tuli nii äkki, et selleks vajalikust 48st tunnist enne rendiperioodi algust jäi väheseks :) Auto tasub enne kohale minemist ära broneerida - saab seal olles kiiremini asjaajamise ühelepoole ning võid kindel olla, et õige auto sind ootab. Europcar'i julgen nüüd soovitada, autod olid uued, puhtad, korralikud, teenindus korrektne ja lõunamaa kohta kiire :)

Hotelli valisime saare põhjakaldale (meelega Palmast eemale) Can Picafort'i. Tegemist oli sellise vahepealse kuurortiga, kus oli nii melu (samas mitte nii palju kui Palmas v Palma Novas) kui ilus rannapromenaad ning samas ei olnud see kohutavalt ülerahvastatud ega lärmakas. Peoloomadele ei sobi :) Asub paar km Port d'Alcuciast ida poole. Rand oli mõistlik, mitte kõige valgem ega puuderjas liiv, samas ilusti hele ja imeilus türkiissinine meri, mis oli SOE (24 - 25 kraadi). Hotelli leidmisel oli abiks http://www.tripadvisor.com, ning broneerisime läbi Priceline Europ'i http://www.priceline-europe.com/region/es/mallorca.html?aid=307252&label=G_SPA_Island_Mallorca2099&gclid=COfGivPelJUCFQtWtAod1W3CZA

Probleeme-tõrkeid ei esinenud, nii et see süsteem on usaldusväärne :)

Bensiini-diisli hinnad olid Eestiga sarnased (diisel isegi krooni võrra odavam), kokku sõitsime 5 kohaloldud päevaga läbi üle 1000km. Lühikokkuvõte oleks siis:

 1. päev - idarannik (tasub käia Manacori linnas, Majorica pärlite tehasepoes, soolakoobastes (Drach'i koopad ja tegelikult veel ka analoogsed veidi väiksemad koopad Porte Cristo linnast veidi teisel pool)oluline oleks teada, et need koopad ei sobi väga väikestele lastele (esiteks ei pääse sinna käruga teiseks lõppeb see retk maa-aluse kontsertiga, mis tähendab pika pimedas vaikselt istumist, kurvastavad sülelapsed seda kindlasti ei naudi ning häirivad teisi), teepeale jääb ka auto- safaripark; sõta läbi idaranniku väikesed lahed, linnad (kui tahate tõelist puuderjat heledat liiva, siis otsige üles lõunapoole jääv rand Es Trenc - elamus omaette :) aga lihtsalt infoks - kui muidu on linnades (v.a. Palmas) parkimine tasuta, siis Es Trenci juures on suured tasulised parklad, päeva hind 4 €

 2. päev - (see nüüd lastega reisijatele ja niisama lapsemeelsetele) Palma Nova kõrval Marineland (meremaailm), ära tasub oodata papagoide show ja kindlasti ka delfiinide-merelõvide etendused. Koht ei ole iseenesest väga suur, aga külastamist ei kahetsenud; lisaks on seal oma rand olmas (sinna pääseb söögikohtade vahel, pizza-putka kõrvalt.Turvatädilt peab käele templi küsima, et pärast sisse tagasi pääseks). Hind oli kuni 3a (k.a.) tasuta, muidu lastele 13€ ja täiskasvanutele vist 21 €, aga lennujaamas jagatakse saabuvatele lendudele Mallorca kaarte, mida tasub vastu võtta - kaardil on sooduskupongid, millega iga täiskasvanu sai hinnast veel 3€ alla, ühesõnaga kokku maksis see meile vist 36€ lõpuks. Ühele ettevõttele kuuluvad Marineland, 2 veeparki (El Arenal ja Magaluf) ning lisaks veel Western Park, nii et kui oled ühes neist käinud, saad teiste jaoks automaatselt sooduskupongid kassast.

 3. päev - läänerannik. Mäed. Meie sõitsime läbi terve lääneranniku Port d'Pollenciast üles ja pärast tagasi lõunasse mööda mägesid. Teepeale jäävad ilusad mägised linnad, kes tahab serpentiinide - adrenaliinilaksu korralikult kätte saada, sellele soovida sõita alla Es Calobra linnakesse. Seal on müsitiliselt ilus sinine lahesopp kaljude vahel, lisaks promenaad mööda kaljuserva, mis lõppeb sopiga, kus saab sinna paradiisilaadsesse vette ka ujuma minna.

 4. päev - jälle lastele (lapsemeelsetele) veepark. Meie käisime El Arenalis (väidetavalt suurim). Tegevust jagub seal terveks päevaks kõigile. Võrdselt on atraktsioone nii täiskasvanutele kui lastele (ka kõige pisematele). Hind oli sama mis Marinelandis - aga nüüd olid meil sealt saadud sooduskupongid, nii et saime 5 € täiskasvanu pileti odavamalt; kokku 32 €

 5. päev - kulus meil poodidele. Esiteks Inca kui nahatööstuse keskus, siis Incast Palma poole sõites jääb teepeale üks suur kaubandus-linnak (Festival Park oli vist nimi), kus on kümneid ja kümneid factory outlet'e (Nike, Reebok, Lee, Lloyd, Esprit, Mango, Hillfiger jne jne jne). Neid on seal tõesti palju. Ja lõpuks pealinn Palma, kus on vanalinnas väikesed butiigid ja üks suurem korralik kaubamaja El Corte Ingles (v midagi analoogset).

Lisaks loomulikult iga päev erinev laht kus rannas käia (tasub käia erinevates, vesi oli vähemalt meil (augustis) igal pool väga mõnus puhas ja soe, nagu mainitud 24 -25 kraadi). Põhjapool ja idapool on pigem tuulisem (st väga mõnusad lained), lõunapool veidi vaiksem.

Mida võiks veel teada:

-Söömisest. Väljas söömine on selline kahe otsaga asi. Esites on see kallis (igal pool turisti-maades on ju kallis tegelikult), aga palju hullem on see, et see pakutav toit on mõttetu. Mõtlen just vaatamisväärsuste ja randade lähistel (ka teemaparkides). Fritüür + kiirtoit + veelkord fritüür. Rannapromenaadidel leiab korralikumaid kohti (kus sai täiesti korraliku liha steak-house jmt), kindel valik (kui pakutakse) on muidu värske salat (krevettide, tuunikala vmt). Aga alla 10 € ei saa eriti ühtegi asja.

 • Palju kasulikum on käia suurtes poodides ja ise süüa teha (eriti kui elada appartemnt-tüüpi hotellis) või siis süüa hotellis.

 • Väga korralikud ja suured hüpermarketid olid nt Carrefour (asus Palmast ~5 km lennujaama poole suunduval (Manacori) maanteel ja Alcampo, mis oli siis umbes 5 km mööda Inca maanteed Palmast välja sõita. Hinnad samad mis Eestis, valik kordades suurem.

 • Kõikidele atraktsioonidele oli kasulik suur piknikukorv hea ja paremaga ise kaasa võtta, sest tõesti, kohapeal sai vaid maitsetut kiirtoitu.

 • Ilmad olid mõnusalt kuumad (28 - 32 kraadi) õhtud olid soojad (mitte alla 25 kraadi), seega hotellis on vajalik konditsioneer, õues päikesekaitsekreem ning peakate. Vett tuleb juua hoolega, ka siis kui ei ole janu.

 • lõunapaiku peavad kohalikud ja ka paljud turistid siestat - seega on see hea aeg igasuguste atraktsioonide (nt koopad, safaripark jmt) külastamiseks.

 • väiksemad poed tahavad sularaha, suuremates kohtades ja ka nt teemaparkides saab ilusti maksta kaardiga. Probleeme esines Maestro kaardiga (nt Correfouris), visa ja visa electron töötasid tõrgeteta.

 • maanteed on head, korralikult tähistatud (saime hakkama ilma GPS'ita). Inimesed räägivad suuremates kohtades ka ilusti inglise keelt, väiksemates pigem hispaania/prantsuse; aga ei tee probleemi ka kehakeele kasutamisest. Hakkama saab alati.

Mallorca on väärt koht mida külastada. Soovitan :) Palmat noortele (pidutsejatele) ja teisi kuurorteid lastega reisijatele.

1
2

tahaksin lisada pisut täiendust Es Trenci ranna kohta, mis on tõesti parim Mallorcal. See on ainus "päris" rand saarel. Lähim hotellide piirkond on Colonia de Sant Jordi. Tegemist on vaikse kuurortiga, kus on valdavalt apartemendid kuid ka mõned suured hotellid. Äärmiselt armas koht tõeliseks puhkuseks. Sant Jordist on Ec Trenci ranna alguseni 15 minuti jalutuskäigu maa mööda veepiiri kulgevat jalgrada. (seal saab ka tasuta parkida)All-inc hotell Mallorca SUR http://www.alpharooms.com/sur_mallorca_in_colonia_sant_jordi-gallery.aspx oli tore,merevaade igast toast.Soe soovitus valikuks kõigile, kes rahu tahavad.(ka lastel pole seal ülemäära palju tegemis, kui imeilus rannapuhkus kõrvale jätta) MALLORCA ON VÄGA TORE

0
0

Mõtlesime ka nädalaks lastega minna, ilma reisibüroota, nii et meile väga kasulik info :) Mis teil reisi maksumuseks kujunes, nii umbkaudselt? Ega me vist ka ei tahaks väga lennukitega seigelda, pigem Soomest otse kohale.

0
0

kasutasime Novatoursi otselendu Tallinnast, mais 2008 nad reise tegid. Ostsime ainult lennu. Suht kallilt-6000 per/person.Hot (Mallorca SUR)~12000, auto kohe lennujaamastja lennujaama, mugav kui on ette bronnitud. http://www.goldcar.es/ nädalaks (109€ päev Ford Fiesta, uus -sõitnud 3000 km ja puhast) nädalaks, lisaks kütus.Kuna hotell oli kõik hinnas, siis lisanduvaid kulusid palju polnud. Kohapeal autoga sõita on väga hõlbus, vahemaad on väikesed ja teed ülihästi silditatud.Ja ikka jälle tasuks vältida kiirteid, tugiteed pole kehvemad ja tegelikult pole ka suurt aeglasemad sest seal pole ummikuid. Ning kui ka ajakulu oleks suurem ,korvab selle kõik see, mida näed. Igaks päevaks kui rannailma pole, saab ise suunda sõita. Novatoursist kaasa saadud bukletist oli palju abi sihtkohtade valimisel. Tegelikult jõudsime nädalaga terve saare suht läbi sõita. Väga armas paik.

0
0

Käisime 2008. a maikuu lõpus samuti omal käel. Lennupiletid edasi-tagasi 2500 kr (Riia-Berliin-Palma de Mallorca/Air Baltic + Air Berlin, ostetud pool aastat ette), majutus 1 öö Berliinis + 7 ööd Mallorcal ****-hotellis hommikusöökidega 4000 kr/inimene, autokulud (autorent + bensiin + oma auto parkimine Riias) 1300 kr/inimene. Kõik kokku 7800 kr/inimene. Majutust sai ka palju odavamalt, meie reisiseltskonnast ööbis osa rahvast **-hotellis, kulu oli u 1500 kr/nädal inimese kohta.

0
0

Feya -

Kõige kallim oligi meil ilmselt lennureis - (Finnair, ~1000 € 2 täiskasvanut + laps), Soome sõitsime super sea cat'iga (oli estraveli sooduspakkumine 250.- ots, nii et sealt lisandus veel 1000.-) Ja kuna meie lend läks kell 6 hommikul, siis olime Vantaas ka veel öö hotellis (veel 100€) Sadamast Vantaasse viis Finnairi buss, mille pilet oli 5,90 täiskasvanu.

Majutus maksis ~ 400€ 6 ööd ja auto rentisime EuropCarist (Easy Jeti kaudu), mis maksis koos lapse turvatooliga alla 200 € Teemapargid jäi meil alla 100 €

Nii et eelarve jäi sinna 2000€ kanti.

Kui olla nõus vahemaandumiste ja ooteajaga seal vahel, siis saaks kindlasti odavamalt hakkama.

0
0

Juuni esimesel nädalal Horison Traveliga nädalane reis. Lend ja majutus kahe tärni hotellis Arenalil koos hommiku ja õhtusöögiga 3995 kr. Ostsin 3 ekskursiooni. Saaretuuril unikaalse rongiga (rong 20-ndatest aastastes) sõit mägedes. Drachi ja Hamsi koobaste külastus koos laevareisiga ja kuristikus käimine. Formentor Mallorca kõige fantastilisemad serpentiinid ja imepärane vaade platvormilt. Muidugi Inka, Manocori ja La Palma. Reis ühele läks maksma 6320 kr. Lõunat nagu polnud eriti vajagi,sest 2 söögikorda rootsi lauas. Mina olen küll ülirahul.

0
0

eks see ilmselt sõltub reisi eesmärgist.

Meil oli peamine tingimus soe merevesi, sest ei näe põhjust teise Euroopa otsa sõita et basseinis ujuda. Ja kombinatsioon ilusad ilmad + soe vesi on Mallorcal garanteeritud kindlasti kõrghooajal st juuni keskpaigast septembri keskpaiga/lõpuni. Muul ajal ilmselt võib olla nii ja naa. Võib minna hästi ja võib minna halvemini. Loodus jah kindlasti alati ilus ja vaatamist väärt.

0
0

oraval. Siiski lisan toidu kohta niipalju, et on olemas ka söögikohti, kus kohalikud käivad ja sama raha eest saad korraliku toidu. Kuid siis pead küsima kohalikelt nagu igalpool mujalgi. . . . !

0
0

Aga kuidas Mallorcal ühistranspordiga on? Et kui võtta kuhugi mürast eemale hotell, kas siis bussiga saab igalepoole?(eriti pakub huvi loodus, mäed)

0
0

Rendiauto on siiski mõistlikum ehk. Võibolla mitme peale ka odavam. Meil õnnestus nädalaks Ford Fiesta rentida 107 EUR nädal. Päris kindlasti säästab rendiauto oluliselt aega, sest vahemaad on iseenesest väikesed ja ühistranspordi plaane arvestades ootamist mõttetult palju.

0
0

Kindlasti tasub rentida auto, sest Mallorca on väga armas saar aga seda kõike ei näe kuskil turistilinnakus passides. Kuna saar on pisike, siis ei murra ringisõitmine konti ka siis, kui elamiskoht on stabiilne. Minu mäletamist mööda oli seal autorent ka suhteliselt mõistliku hinnaga. Teed on ka mägedes väga korralikud.

Ilusad valge liivaga ja kristallselge veega rannad (kõige kõige ilusam Es Trenc muidugi, aga ka saare põhjapoolsed rannad on väga ilusad), päris ekstreemsed mäed (kõrgust palju ei ole,aga see-eest järsud ja teed päris käänulised), Formentori neeme peab nägema, mägikülad olid tõeliselt armsad oma vanade ehitiste, käänuliste tänavate ja rohelusse ja õitesse uppumisega(Deya, Valdemossa). Kui natukenegi enne tausta uurida, siis leiab Mallorcal väga palju tegevust ja elamusi. Aga nt Magalluf, mis on suhteliselt popp turistilinnak, ei jätnud head muljet. Sest see on arhitektuuriliselt kole ja suhteliselt räpane linn. Kogu ülejäänud saar jättis väga hea mulje.

Aga vaadata ja teha on seal palju, nädalast jääb veidi väheks, kui nautida võrdselt randa ja loodust vms muud tegevust. Parim aeg sinna minekuks on jah suvi või september, oktoobri algusest algab seal sügis ja siis on ilmad juba heitlikud ja päris suur võimalus korralikku vihma kaela saada. Plussiks oli muidugi see, et oktoobri alguses on turism juba välja surnud, ehk siis ka suured rannad olid sisuliselt inimtühjad kuid vesi veel soe. Miinuseks jällegi see, et ka suurem osa rannakohvikuid oli juba suletud (Magallufis).

Söögikohtadega on nii, et sellised tüüpturistikohad (nagu ikka) ei paku erilisi elamusi. Kuid kusagil mägikülas võib saada tõeliselt maitsvat ja värsket toitu. Mul endal olid toidu osas ainult head kogemused ja maitseelamused, ainus suhteliselt igav saadus oli pizza, mis ei hiilanud millegagi, aga halb ka ei olnud. Värsketest puuviljadest ja kasvõi päikese käes valminud tomatist ei tasu ilmselt rääkidagi :P Toidupoodides on neil ka väga suur valik. Hinnaklass oli 2007 aastal u sama või veidi odavam kui Eestis. Väga armas saar on, kui vähegi ringi vaatad ja lased sellel endale nahavahele pugeda ;)

0
0

lugesin välja, et sadamast Vantaasse viis lennujaama buss. Ons see õige, et enam ei peagi raudteejaama minema, vaid saab kohe sadamast lennujaama? Kui reaalne on jõuda Länsisadamast ühistranspordiga tunni ajaga lennujaama?

0
0

Nagu teie juttudest ja interneti avarustest selgub, on märtsis reisi plaanimine mõttetu? Pean silmas just ujumiseks sooja merevett ja ilusat sooja ilma.

0
0

Vahemeri muutub reaalselt ujumiskõlblikuks kusagil mai keskpaigaks-lõpuks ja sedagi põhjamaalasele. Kohalikud enne juunit vette ei torma.

0
0

Märstsis on ilm küll ilus, aga alles mai kuus õnnestub juba ujuma minna!

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased