Nädalalõpp- Manchesteris, soovitusi

Kui võimalus veeta 3 päeva Manchesteris, mida soovitate teha näha, või kuhu minna, põnevad lähikohad Manchesteri ümbruses? Samuti ootaks ka shoppingu soovitusi :) kellel lennujaamas kogemust, kas ikka ID kaardiga saab, kahjuks passi ei ole taskus.

Kuna UK kuulub Euroopa Liitu, siis on kehtivaks reisidokumendiks ka ID-kaart. Kuna UK ei kuulu Schengeni tsooni, siis tuleb riiki sisenemisel ja väljumisel läbida dokumendikontroll.

Mida Manchesteris teha, oleneb seltskonnast ja huvidest. Vaatamist-jalutamist väärt on kesklinna ja raekoja piirkond, Deansgate ning Castlefield. Huvitav on ka "gay street" - Canal St. Lastega tasuks külastada Manchester Museum'it ja Museum of Science and Industry't (viimane sobib ka lihtsalt teadusehuvilistele). Šopata saab väga hästi kesklinnas (Market street ja sellel asuv Arndale'i keskus, Piccadilly lähedal) või siis Trafford Centre's, kuhu saab Piccadilly'st otsebussiga. Noorematele on huvitav piirkond Northern Quarter, mis on Piccadilly lähedal - seal väga omapäraseid poode, baare ja klubisid.