trip-krainetrip-ukraine-dark
Näpunäited Pariisist

Väga paljudel on probleem sellega, kuhu minna Pariisid, mida seal teha, kuidas liikuda Pariisis jms. Selleks, et abivajajad kiiremini saaksid vajalikku info kätte (kui nad teevad ühe foorumipostituse, siis ei pruugi sellele keegi vastata või vastab, siis kui juba hilja on ja isegi, siis kui vastuseid tuleb õigel ajal, tuleb neid oodata) saaksid, mõtlesin teha ühe foorumipostituse, kus on kirjas kõik vajalik, mida tavaliselt küsitakse foorumipostitustes.

Liikumine Pariisis:

 • Kui oled harjunud kasutama ühistransporti, siis võid loomulikult liikuda ka Pariisis ühistranspordiga (bussi, metroo, trammi jne).
 • Vabalt võid sõita taksoga. Taksosõit ei ole meeletult kallis. Taksopeatusi on igal pool Pariisis. Tuleb minna ainult paar sammu ja ongi taksopeatus. Taksoga saab kiiremini kui autoga, sest takso sõidab mööda takso - ja bussiradasid.
 • Ei soovita Pariisis autoga liikuda, kuna Pariisis on liiklus tihe ja on palju ummikuid.
 • Lühemaid otsi võid käia ka jala, kuid siis peaks olema korralik Pariisi kaart, kus on kõik tänavad peal. Ja peale selle, kui ära eksid, võid kohe võtta takso.

Kindlasti tuleks Pariisis vaadata:

 • Eiffeli torn. Piletijärjekord võib muidugi olla pikk, kuid selle vältimiseks võid ära osta ka Eiffeli torni piletid Interneti teel. Eiffeli tornist näeb tervet Pariisi ja seda on väga huvitav vaadata.
 • Louvre. Samuti võiks piletid osta ära Interneti teel. Kui minna Louvre`sse, siis mina soovitaksin soojalt ära otsustada, mida sa seal näha tahad, sest kõike korraga kindlasti ei jõua. Näiteks võid vaadata ajalugu (Mesopotaamia, Egiptuse, Rooma ja Kreeka aeg), kuid samuti võid ka vaadata ainult kunsti. Ainult tuleks meeles pidada, et kõike korraga ei jõua, kuna Louvre on väga suur.

Veel võiks vaadata/teha Pariisis:

 • Käia Jumalama kirikus. Jumala kirikus saab ronida kellatorni ja sealt näeb väga oivalist vaadet. Seal näeb ka kirikukella.
 • Pompidou keskus. Väljast on maja väga huvitav, sest sellel majal on torud väljaspool nii, et kõik torud on näha väljast. Pompidou keskuses saab ka ronida kõrgele üles, kuid seda ma väga ei soovita teha, kuna üleval on väga umbne.
 • Võiks sõita laevaga Seinei jõel, mis on samuti väga huvitav. Sõit kestab umbes tunni. Laevalt näeb palju kultuurseid hooneid (muuseume, Eiffeli torni, kirikuid, Louvret jne). Teekonna ajal räägitakse ka nendest kõigist hoonetest, mida sa ka näed (räägitakse hästi paljudes erinevates keeltes, samuti ka inglise keeles).
 • Võiks käia ka mingis teatris, näiteks balletti vaatamas. Ballett on Pariisis väga arenenud ja seda on väga huvitav vaadata.
 • Võiks käia ka mingit parki vaatamas. Ise soovitan Luxembourg`i aeda.
 • Muidugi võiks ka käia Euro Disneylandis, kuid selle kohta mina isiklikult midagi öelda ei oska, sest ise pole seal käinud.

See on siis, kui sa oled esimest korda Pariisis. Muidu on seal veel hästi paljusid muuseume, mida võiks külastada.

Keelte kohta siis ka: Pariisis saab hästi hakkama inglise keelega (igal pool mujal Prantsusmaal võib tekkida sellega probleeme, kuid Pariisis saab hakkama). Võiksid teada ka mõningaid prantsuse keelseid sõnu. Ütlen siin mõned siis.

 • Tere! - Bonjour! - [bonžu:r]
 • Head aega! - Au revoir! - [ova:]
 • Aitäh! - Merci! - [mersi]

Kui veel on mingeid küsimusi, siis võite kirjutada kommentaaridesse. Ja, kui veel mingit abi vaja on mingi muu Prantsusmaa kohaga, siis võite julgesti küsida ka. Eriti oskan rääkida Bordeauxi ümbrusest. Võin nõu anda ka Püreneede,Clermont Ferrandi, natukene ka Bretagne kohta. Ei oska nõu anda Provence`i kohta.

Tahaksin minna Pere Lachaise kalmistule Ed. Wiiralti hauda vaatama. Kahjuks ei leia ma enam internetist ülesse, et millise värava juurde see jäi ja millise metrooga ja mis peatusesse peaksin minema. Äkki saad aidata?

http://france-for-visitors.com/france-maps/paris/pere-lachaise-cemetery-map.html Siin on kaart.

Üleval servas on nn uus osa kalmistust, sissekäik Pere Lachaise'i tänavast - näed? Nüüd liigu silmadega mööda müüri äärt veidi paremale, kuni märkad Oscar Wilde'i haua viidet. Wiiralti haud on sellesama müüri ääres, enne Wilde'i. Tuled väravast sisse ja kõnnid mõned sammud vasakule, hall lihtne graniitplaat musta värvi nimetahvliga.

Kõik mainivad siin Eiffeli piletite tellimist internetist aga Eiffeli enda leheküljel sellist võimalust ei ole. Palun kas keegi teadjam annaks siis teistele ka teada konkreetse aadressi kust neid pileteid internetis tellida saab?

Sellel viimasel aadressil ei ole ju samuti Eiffeli piletite ostmise võimalust vaid sealt saab tellida kalleid valmispakette. Sooviks internetist osta seda kõige tavalisemat piletit mööda trepi teisele korrusele ja sealt liftiga ülemisele korrusele minekuks.

Seal saidis jah ainult paketid internetist võimalik tellida, kuid omadest kogemustest tean, et natuke piletisabas seismist ei tule teps mitte kahjuks otse kohapeal ostes. Seal ostes ja kohe külastades!

Olen oma reisi vältel viibinud Pariisis juba kaks nädalat ilma rahata ja kaks nädalat on veel, enne kui Hispaania suunas edasi liigun. Vôin soovitada veel tasuta ekskursiooni, mis külastab peamisi kohti nagu Champs Élyséee, Notre Dame, Triumfi kaar, Eiffeli torn, Pompidou, Louvre, lisaks paleed ja kaunid pargid. Tasuta ja odavadest sündmustest ja kohtades on ka hea ettekujutus.

Tundub, et mu eesti keel on teinud sammu tagasi välismaal viibides.

Eiffeli torni piletisabas seismine muidugi ei tee midagi ja ei lähe ka väga palju aega, kuid lihtsam on ikkagi Interneti teel ära osta.

Kõik on vist juba abi saanud. Tõesti vabanust, et ise pole aega saanud aidata! Edaspidi proovin rohkem abiks olla!

Tahaksin teada, kust see tasuta ekskursioon algab ja mis kellaajal? Kas toimub igapäev? Inernetist ma selle kohta infot ei leidnud. Plaanime minna järgmise aasta mais Pariisi ja iga hea soovitus on teretulnud.

Olen kaks kuud juba Pariisis tasuta aega veetnud. Võiksin ise teile neid eksukrsioone teha. Aga see tasuta variant, neil oli veebilehel, et iga päev ja iga ilmaga.

Kuna olen isegi tolle tasuta ekskursiooniga Pariisis tatsanud, siis söendan neid kindlapealt soovitada. Brock, kes meile giidiks oli, on sigakõva. Minu mäletamist mööda sai tuur alguse Place St. Michelist.

Infosaamise hõlbustamiseks lisan ka Snepyhi poolt mainitud internetileheaadressi: http://www.newparistours.com/

Kas need tasuta tuurid lähevad kolm korda päevas ja iga päev? Vaatasin, et viimane läheb kell 4 PM. Kui see nii on, siis oleks ju väga tore esimesel päeval teha see tuur, kuna ta lõpeb sel juhul pool kaheksa Eiffeli juures. Ja sealt saab juba edasi õhtust Pariisi nautida. On keegi ka teinud selle firmaga Monmartre tuuri. Seal on küll kirjas, et maksab 10 eurot ja sisaldab ka ühte jooki. Kas keegi on ööbinud hotellis PAIX REPUBLIQUE ? Neti leheküljel tundub küll päris mõnus olevat.

Ise pole kahjuks seda tuuri teinud.

Saabusin just paar päeva tagasi Pariisist ning jagaksin oma kogemust seoses selle tuuriga. Meie seltskond plaanis osaleda kella 16-sel tuuril ning saabusime kokkusaamiskohta 20 min varem. Ootasime, vaatasime ringi ja otsisime "New Europe" t-särkides inimesi... 15 minutit peale kella 16 loobusime seda tegemast ja otsustasime iseseisvalt vaatamisväärsustega tutvuma minna. Sel ajal oli meie ümber sujuvalt kogunenud juba nii 15-liikmeline grupp inimesi, kes kõik ootasid tuuri algust... Igatahes tol päeval jäi see ära või siis saabusid "giidid" palju hiljem kui algusajaks oli ette nähtud.

Arc de Triomphi pealt on samuti ilus linna vaade. Eestist piletite ette ostmine on väga hea mõte(eriti suvel ja koolivaheaegadel).

http://pilt.delfi.ee/my_album/170595/

sai küll ammu käidud, aga võib olla kedagi huvitab (:

Tere! Soovime Pariisis külastada mõnda teatrit. Kas oskate soovitada, kuhu on mõttekas minna, kust saab pileteid ette osta jne. Tänan!

http://www.operadeparis.fr/cns11/live/onp/ Ooperi ja balleti nautimiseks ei ole näiteks keeleoskus vajalik. Piletite broneerimiseks internetis tuleb end kasutajaks registreerida.

Soovitaks isiklikult sama, mis ristl. Ja tõesti mingit balletti või ooperit minge vaatama, kui keeleoskus pole väga hea. Mina näiteks olen käinud Pariisis balletti vaatamas ja jäin väga rahule. Seal on muidugi ka teine tase kui Eestis (parem).