Naispiloodid?

Eile jõudis meieni telefonitsi selline vahva sõnum : //"Tsau, tõusime just. Naispiloot oli, aga jõudsime kohale. Tshill!"//

Tegemist oli lennuga Riia - Berliin (AirBaltic), kus istus kena sõpruskond, mis koosnes noortest ning ilmselt nägid nad esimest korda "Emalendurit" :)

Suurima heameelega sokutaks selle uue teema kohe autahvlile (tehtud!), kuid kas naispilootidega on siis tõesti nii hirmus lennata?

Endal tõesti kogemus puudub, aga noorte hirm ajas naerma :)

0
0

See klassifitseerub vast samasse kategooriasse kui nais TAK-i bussijuht, mida sai alguses ka suu ammuli ja suurte silmadega vaadatud, rääkimata kahtlustest sihtpunkti jõudmisel. Aga aastad lähevad, inimesed kohanevad ja harjuvad kõigega ja enam ei olegi see vaatepilt nii utoopiline.

0
0

Naispiloot on sama võimalik, kui meessoost harfimängija Viini Filharmoonikutes. See tähendab, et nad mõlemad on täiesti olemas, aga ühiskond suhtub nendesse kui väga kahtlastesse kodanikesse.

0
0

Eks oleme ka näinud ka igasuguseid nais-kitarremängijaid :P

0
0

Klaveri A, B, C on mul täiesti selge. "Hiirepolka" ja algeline "Miki läks Piritalt Merele" tuleb ilmselt kah klaviatuuril meelde.

Naislenduritest on jutt! :)

0
0

... kus lennukikapten oli naine aga see-eest purser mees ja vähemalt üks stjuardess tunduvalt vanem kui lennuki kapten :-)

Miskeid erilisi emotsioone ei tekitanud kuid jäi lihtsalt silma. Ma usun, et kõik isikud, kes juba reisilennuki juhiistmele on lubatud, saavad seal hakkama ja reisijatel pole vahet, kas piloot on mees või naine, must või valge jne.

Muuseas, SAS ise märgib naispilootide kasutamist kui oma innovaatilisust :-)

0
0

Sa ristikäsi oskad klaverit mängida?

0
0

Emalendureid on aina olnud, ainult et meil on vist vene ajast jäänud arusaam, et tsiviilelus naise koht ei ole nii raske transpordivahendi (lennuk, laev, liinibuss) roolis. Naistele oli määratud tramm ja troll, hädapärast ka takso. Sötta kölbasid naised aga kyll. Siin paar näidet: http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_women_in_World_War_II http://en.wikipedia.org/wiki/Women_Airforce_Service_Pilots http://www.boeing.com/commercial/news/feature/pilots.html Ja on neid meilgi siin, mölemalpool lahte: http://arhiiv2.postimees.ee:8080/leht/99/05/15/uudised.shtm#seitsmes http://www.yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=121&t=977&a=4912

0
0

Ma lendasin just Lufthansa lennukiga, kus salongis olid ainult mehed ja lennukit juhtis naispiloot:)Väga paanikasse ei ajanud.

0
0

Lendasin juunis Helsingist Viini Austrian Airlines´iga (õigemini teenindas lendu Austriani väike õde Tyrolean Airways) ja lennukikapteniks oli naisterahvas. Minus see tekitas pigem hoopiski suuremat turvatunnet (ju usaldan suguõdesid:). Seejuures maandumine tundus ikka päris keeruline (minu tagasihoidliku hinnangu järgi), sest Viinis oli äärmiselt tugev tuul ja just nö vales suunas ning lennuki keeramine tundus ikka väga vaevaline - keeras vastutuult. Lennuk küll hüples ja tõmbles igatepidi, aga esimese korraga maandus, väga stabiilselt ja sujuvalt. Lennu ajal oli kaptenijutt väga meeldiv ja tundus selline heatujuline tädi olevat:)

Minul oleks küll hää meel, kui saaks veel mõne naiskapteniga lennata:)

0
0

Istanbuli Aasia poole peale jääv uus lennujaam on ühe nais (sõja)lenduri järgi ka oma nime saanud...

0
0

Samuti kogemus Lufthansaga. 01.09. oli München-Tallinn liinil samuti "naismeeskond", ka salongitiim olid naised. Tundub , et naispiloote on juba rohkem kui naisbussijuhte. Mingeid erilisi tundeid või hirme küll ei ole.

0
0

"... meil Thbilisis juhib üks armeenlane trammi ja pole ka häda midagi."

0
0

Pilootide kohta ei tea, aga eelmisel nädalal nägin TAKi bussi roolis U30 tüdrukut

0
0

Kõik on õpitav. Tean seda tunnet kui keerad kahekorruselise Mega - Laineriga rekka parklasse kuskil Poola piiril.Ja neid nägusid meestel, vahiad suud ammuli ja kohvitassid kukuvad näpuvahelt maha. Kummardus ette ja taha - see on juba midagi! Tublid naislendurid!

0
0

Eile ja üleeile oli TLL-Brüssel-TLL liinil naissoost esimene ohvitser, kes kapseni sõnade järgi ka "lennukit juhtis". Kui üleeile tegi daam sõnavõttu (lennukõrgus, marsruut jms) kuidagi pisut väriseva häälega, kergelt kokutades ja väikesi apsakaid tehes, siis eilseks olid read juba ilusti peas :)

Nii et igati tubli!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased