Napoli ümbrus ja "saapa" alumine ots

Lennupiletid Napolisse oktoobris. Vesuuv, Pompei ja Amalfi on plaani võetud, soovitage veel toredaid kohti, väikseid külasid, loodusparke, matkaradu. Rendiauto on olemas. Linnadest hoiame kõrvale. Aega on piisavalt. Kas Aadria mere äärde on mõtet sõita? Kas keegi on käinud Etnal, oskab soovitusi jagada?

Sentiero degli Dei matkarada Amalfi rannikul. Ise pole küll veel käinud, aga plaan varsti külastada.

0
0

Oleneb kui palju aega on ja kas on soovi külastada ka saari. Kui aega on ca 1 nädal ja soov külastada ka Iscia, Proccida ja Capri saart, siis sinna mahub veel heal juhul Amalfi, Positano ja mõni matkarada (arvestades, et rannapuhkusele ja nii sama molutamisele väga aega ei kuluta). Kui aga saared ei tõmba ja auto on olemas, siis ma panustaks rohkem Amalfi ja Positano poolele, mulle seal väga meeldis. Vesuuvi ja pompeid ei ole külastanud. 

Kui aga aega on enam kui 1 nädal, siis meile väga meeldis saapa konts. Kuid Napolist on sinna 5h tee autoga. Seal on väga ilusad ja puhtad liivarannad, kristallselge vesi ja mitmed rannad, kus saab snorgeldada (nägime nii meduusi, värvilisi kalu kui ka anemoone) ja koobastes uudistada. Sealsed ranniku linnad on väga mõnusad, pigem väikesed ja väga armsad. Suuremates linnades meie ei käinud, kuna oli tohutult kuum ja lapsed väikesed. Meeldis nii aadria mere poolne osa kui ka vahemere ääres olevad linnad/külad. Iga kell läheks tagasi nii Sorrento kanti kui ka sinna kontsa peale. 

Sitsiilia võtaks ma kohe täitsa eraldi, kui just pole aega vähemalt 2ndl. oleneb muidugi mis tüüpi reisijad olete, meile meeldib igas kohas veidi pikemalt olla (min 2 ööd), et jõuaks nautida kohalikku olu, kuid kui te olete pigem kohast kohta kulgejad ja seiklejad, siis 2ndl jõuab seal autoga tegelikult väga palju.

0
0

Millisest rendifirmast auto võtsite, plaan endal ka oktoobris sedasama teha?

0
0

Tere.

Kui minna Napoli novembri esimestel päevadel, kuidas on ilm seal?

Mis on teie muljed Napolist? Kas seal jagub tegevusi kaheks-kolmeks päevaks?

0
1

Käisime abikaasaga eelmisel aastal nädala. Plaanis oli Amalfi rannik, kuid kohapeal plaan muutus, sest seal oli kohutavalt palju rahvast. Pompei, Vesuuv (broneerisime enne külastuse). Sealt edasi võtsime suuna lõunasse ja nautisime ilusaid vaateid Cilento rannikul (https://luxeadventuretraveler.com/cilento-coast/). Peamise aja oma reisist veetsime Basilicata maakonnas, kus on samuti omajagu vaatamist (https://theculturetrip.com/europe/italy/articles/top-10-things-to-see-and-do-in-basilicata-italy/). Lõpetasime Baris ja tulime sealt tiiruga Napolisse tagasi.

Rendiauto võtsime Noleggiarest - nende kontor on lühikese jalutuskäigu kaugusel lennujaamast.

0
0

Sõltub, palju aega on. Tegime kevadel Napoli-Bari-Lecce-Matera-Maratea-Paestum-Napoli tiiru ja teist korda idarannikule enam pikemaks ajaks tagasi ei läheks :)
Aga Materat soovitame küll väga - see on üliäge linnake, kus vaatamist/avastamist jagub mitmeks päevaks. Sõit tasub ette võtta ka neil, kes James Bondi filmi fännid pole ;)

0
0

Kui kaugele sõita ei taha/jõua, siis saarte osas soovitaks isegi Capri asemel külastada Ischiat, kus on ilusad rannad, kuumaveeallikad ja palju vähem rahvast, kui Capril. Elamuseks on kindlasti ka Sorgeto rand: https://www.ischia.it/en/sorgeto-beach

1
0

Oleme käinud 2x oktoobri lõpu koolivaheajal. Amalfi ranniku tee oli sel ajal täitsa läbitav, et olnud palju rahvast. Ja oli ikka muljet avaldav küll. Kuna seal väga masse polnud, saime piisavalt ka peatuseid teha, vaateid imetleda ja isegi alla ronida ja rannas käia. Teelt vaatasime, kus päiksevarje paistis ja siis otsisime, kuidas sinna saaks. Mujal ka polnud liiga palju rahvast. Olime 3 ööd Sorrentos ja tegime sealt väljasõite. Ilm oli nagu meie suvi, mitte liiga palav, meri oli soe, rahvast enam rannas väga polnud, rannaatribuutikat pakiti kokku, ka "musti" müüjaid oli vähe. Käisime peamised kohad seal läbi.

Teisel aastal olime samal ajal "kontsal". Seal oli veel vähem rahvast liikvel. Ilm juhtus kehvem olema, saime ka vihma. Kui oli päike, siis see oli kuum, kuid rannasobilik ilm oli ainult keskpäeval. Rannad võisid olla lausa inimtühjad või siis olid seal mõned turistid. Õhtu ja hommik olid jahedad ja oli ka tuult. Kohalikud käisid ringi jopedes, turistid suveriietes. Olime seal nädala ja tegevust ja vaatamist jagus, nägi palju just kohalike tegemisi. Mattera jättis mulje, ja seal kõik muud linnad ka armsad.

0
1

Kas keegi oskab võrrelda saapa kontsa ja nina? Kumba eelistate, kui ei lähe rannapuhkust veetma?

Rahvuspargid Pollino, Cilento jt rahvuspargid - palun soovitage matkaradu!

0
0

Mõlemad on suhteliselt vaesed põllumajanduslikud piirkonnad. Apuulia on loomulikult turismisihtkohana populaarsem tänu barokkstiilis Leccele, Alberobello trullidele, Ostunile, Salentole ja Garganole. Calabrias on turismisihtkohana populaarne peamiselt Tropea.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased