Narva kandis vaadata

Seekord eelistan eestimaist, plaan minna peredega Valaste joale, Toila-Oru parki ja Narva kindluse juurde. Mida veel võiks sealkandis vaadata? Lapsed on juba suured. Kuhu on parem ööbima minna, kas Narva-Jõesuhu või hoopis Peipsi äärde? Äkki keegi oskab öelda, kas niisugune koht nagu Niinesaare kämping veel tegutseb?

Kindlasti sõida sisse Sillamäele. Tallinna poolt tulles kohe üle raudtee ja vasakule, seejärel esimesest ristmikult paremale, Kesk tänavale.

Võimalusel astu sisse kultuurimajja, see on kirikukujulise linnavalitsuse vastas. Sisse pääseb vasakust küljest. Küsi viisakalt maja vaadata, valvurimammid näitavad hea meelega.

Narvas pääseb ligi (sisse niisama ei saa) Elektrijaamadele ja Kreenholmile.

Niinsaare töötab, küsi lisa Hanneselt (5257516, www.iv.ee/niinsaare).

Saka Cliff hotel!

Saab telkida ja kämpingu moodi moodustused on ka olemas.

Soovitan veel vaadata Viivikonnat....Eesti Tšernobol, sillamäel on maantee ääres silt. Saate tõsise kultuurishoki. Ning muidugi tuiake ringi Sinimägedes ja kui aega on sis kuremäel ja Iisaku torn

Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi soovitan ka plaani võtta.

Kuna olen ise kaks aastat elanud Narvas (enam küll mitte), siis ehk on mõnes soovitusest ka kasu. Narva linnas on kindlasti üks suhteliselt kena koht Kreenholmi linnaosa, Vaadata tasub ka nii Aleksandri kirikut, kui ka vene katoliku kirikut. Kui soovid ilusat vaadet, siis nn 5 krooni vaade (vaade, mis on jäädvustatud ka 5 kroonise tagaküljel) on Kreenholmi poolt tulles vahetult enne Rootsi lõvi. Ka selle juurest tasub läbi astuda. Kui kindluse juurest minna ümber piiripunkti Koidula tänavale, siis ka sealt on väga ilus vaade Vene-Eesti sillale ja Venemaa piiripunktile. Mööda Koidula tänavat edasi liikudes jõuab Pimeaeda, selgi võiks natuke ringi käia ja mööda künkaid ronida. Raekoja juures võiks käia, maja onilus, kuid sellel esmaspäeval alustati seal ees kaevamistöid, seega ei oska öelda, et kui hästi on sinna ligipääs. Vanalinn kui selline Narvas puudub. Kohalike käest ei tasu küsida, et kus on linna keskus vms. Iga üks osutab enda kodukohale kõige lähemla oleva suurema kaubanduskeskuse poole. Narva-Jõesuu poole sõites võib tee ääres näha Eesti ainukest tanki :) (tegelikult üks on veel vist kuskil).

Ööbimisega on nii nagu ta on. Vähemalt Ingeri hotellis Narvas administraatorid räägivad ka eesti keelt, Narva hotellis vanasti vähemalt ei rääkinud, Euroopa hotell, kui see veel üldse eksisteerib on kõige mõttetum. Külalistemaja Elektra oli vanasti küll kõige odavam, kuid ega midagi erilist seal ei olnud. Sellega Narva majutused ka piirduvad. Narva-Jõesuus on hotelle küll, kuid tuleb arvestada sellega, et üldjuhul on seal kallim kui Narvas. Söögikohtade kohta räägitakse siin õiget juttu, ega üldjuhul aru ei saada eesti keelest. Üks koht on Puškini tänaval, kuid seda peab teadma, sest see ei ole tänava poole vaid hoovist sissekäiguga ja silte seal ei ole - seal on odav söök ja ka eesti keelne teenindus. Mudu nooblimatest kohtadest soovitan ehk King restorani. Vähemalt vanasti olid seal toidud head (Kingis oli vanasti ka majutus, kuid ma ei oska öelda, kas enam on) Peipsi ääre majutused vähemalt kaks aastat tagasi mingit kriitikat ei kannatanud, vähemalt mitte need, mis jäid Ida-Virumaa piiri sisse. Kauksi on enam-vähem, kuid ilmselt ülerahvastatud.