Natuke head nõud kohvri valikul!?

Tere reisi fännid!

Tuli soov soetada uus kohver. Pärast paari riidekohvri üsna kiiret läbi kulutamist olen hakanud mõtlema kõva korpusega kohvri peale! Millised on Teie kogemused kõva korpuse kohvritega? On neil ka omad miinused, mida teadma peaksin? Ehk oskate mõnda konkreetset usaldusväärset firmat ka soovitada?

Tänan juba kõiki asjaliku infoga abistajaid ette!

Aitähh porilane! Sellist infot otsisingi! Päikest!

olen väga rahul,kerged, tugevad ja vastupidavad.

Elan Inglismaal ja reisin siin maad mooda tihti plus veel mitu korda kuus lennukiga. Koige kauem on mul vastu pidanud sellise reisimisega riidest Everesti kohver, kolmas aasta juba. Mis suurusesse puutub siis ma motlesin kunagi, et suurem kohver on parem, et mugavam riideid sisse voltida jne. Selgub aga et mu suuruselt kyll vaiksem aga liitrite poolest sama mahukas kui see suur plast kohver (mis muide ainult paar kuud tagasi ostetud aga nurgad paistab et saavad paris palju lennujaamas porutada) on palju mugavam. Asi selles et nii kui trepist yles voi all vaja minna siis see vaike paks kohver on kaeparasem. Nii et soovitan vaikest aga sygavat kohvrit. Ja muidugi hea kui tal vahelukk kyle peal on, vahelukuga saad kohvri mahtu reguleerida, pole ju alati kohver tais ja saad seda igal ajal vaiksemaks kompressida :) Mis ratastesse puutub siis seda kirun ma tihti et kahe rattaga kohvri hankisin. Kui naiteks kusagil ootepaviljonis ringi jalutad voi naiteks isegi siin rongi ootan siis kahe rattaline on suts ebamugav. Ja seljale on ka kasulik kui sul neljarattaline on ... aga proovi poes jargi kui mugav see sul tundub ja kujuta ette et see sul telliseid tais on :)))

Odavad plastikkohvrid on raskevõitu. Olen siiani üritanud põhiliselt Delsey riidest kohvritega hakkama saada, kuid need lähevad isegi vaatamata kiletamisele üsna kiirelt koledaks ja katki. Olen vaadanud Samsonite'i kõrgtehnoloogilisi kohvreid - ülikerged, ülivastupidavad ja üli-ülikallid, aga...ostan vist ühe suure ära, kuna aastane kogemus samasuguse cabin class'i kohvriga on ülihea - kaalub vähe, rattad on kuullaagritel ja vaiksed, kohvrikaanel võib kasvõi tantsu lüüa.

Samsonite, on jah päris kvaliteetne, endal juba üle kümne aasta vanune Samsonite Oyster ja parajat vatti saanud aga midagi katki pole läinud, ainult plastpind on jube ära kriibitud. Sellel on veel kummitihendid isegi, ainuke viga et minu omal pole rattaid. Olengi veits ringi vaadanud suurema ja ratastega kohvri järgi. Suht normaalsed tundusid Carlton riidest kohvrid ja hea hinnaga, Järve Keskuses oli müügil, umbes samaväärsed Delseyd on poole kallimad. Bricś tundus ka päris ok materjalidest Stockmannis aga kallis. Tegelikult peaks vist ikka plastikust võtma, see riidevariant pole vist eriti vastupidav...