Navigaator autosse USA-s

Plaanis aastavahetuse matk USA-s. Autorendis suht kallis tundub olema, kui see lisada lisavarustuseks. Tundub, et poest ostes oleks ka vist odavam. Ehk kellelgi kunagi sama mure olnud ja mis oleksid parimad variandid või on olemas USA kaartidega navi ja sooviks seda müüa või rentida. Tänan

Tasuks kindlasti oma navi võtta, kuna rendist paras kirves. Ise võtsin eelmine aasta oma tom tomi kaasa ja toimis seal vägagi edukalt. Enda navi tuleb lõppkokkuvõttes odavam.

Kui sul on gps'iga telefon siis soovitan Navigoni appi, ise kasutanud Euroopas ja USA' s väga edukalt.

Kiidan samuti Navigoni äppi. Juhatab õieti, kokku ei jookse jne. Kui Eestist oma navi kaasa võtad, veendu et USA kaardid ikka seadmes on :)

Tom Tom-le USA kaardid lisada ametlikult pea 70 euri. Sel juhul peab, aga olema lisakaardiga navi, kuna need mahult suured.Ainus lahendus vist tõesti osta kohapealt mõnest marketist kogu uus seade.

No ma ei tea, minu meelest on nutitelefon (kui vanal GPSi ei ole) + mõni navigeerimise äpp parem rahakulutus, kui USA-st ostetud odav navi, millele pead Euroopas kasutamiseks jällegi kaardid juurde ostma. Lisaks pead sa USA-s ka poodi jõudma ning soovitatavalt arvuti kaasa võtma, et kaardiuuendused ära kontrollida ning vajadusel installida. Telefon on sul ilmselt nii või teisiti kaasas... Äppide osas on peale Navigoni ostmise veel valikuid - mõnel on tasuta prooviperiood ning mõnel saad navigeerimise teenuse mõneks ajaks odavamalt rentida, kui täisversiooni ost. Surfa netis :)

Nokia kaardid on tasuta (erandiks vanemad telefonimudelid (Symbianiga), kus kaardid ise tasuta, kuid navigeerimisvõimaluse eest mõni euro siiski litsentsitasu maksta tuleb).

Kasutan Androidil Sygic'ut, mis kasutab TomTomi kaarte. Tasuline, aga boonusena saad installida Äpi 5 seadmele. Hea oleks võtta kaasa tablet koos hoidikuga. Telefoni püsivalt kasutada on tülikas, sest kõne tuleb reeglina sisse kõige valemal ajal. Aga ka telefon ajab asja ära.

Telefoni mugavus või mittemugavus on muidugi isikust kinni - kes lobiseb ja saab kõnesid päev läbi, kes kord kuus kõne teeb. Sestap tuleb kasutajal endal otsustada, mis talle hea. Aga konkreetselt USA puhul on tähelepanek selline, et ajavahe tõttu suur osa sõiduajast toimub ajal, mil Eestis öö ja potentsiaalseid valel-ajal-helistajaid selle võrra vähem.

Endal sama mure ning leidsin netist Openstreetmap (OSM) kaardid (http://garmin.openstreetmap.nl/), mis on tasuta allalaetavad ja legaalsed. Garminile oli versioon olemas, mille laadisin seadmesse käivasse mälukaardile ning hetkel seadmes kaarti igatahes kuvab. Kas ka juhatab, seda ei oska hetkel öelda, sest ei ole kontrollinud. Homme katsetan Eesti kaardiga ära.

Väike update. OSMi kaardid töötavad tasuta ideaalselt nii Garmini seadmes kui ka suvalises Androidi OSiga nutitelefonis. Android Marketis on tasuta rakendused, mis nende kaartidega ka ilma võrguühenduseta töötavad (nt Osmand (http://osmand.net/) vms). Kaardi võib enne ise üle kontrollida siit: http://www.openstreetmap.org

Proovisin alustuseks Sygic app-i telefoni. Seal seitsme päevane prooviaeg. Kõik tundus suurepärane olevat. Navigeerib hästi aga häält ei saa kuidagi toimima. Sai eesti keel valitud-ehk selles probleem?

Juba sain korda. Homme pikem sõit ja saab korralikult testida. Tänud

Käisin 2009 USA-s ja Kanadas trippimas,sai ostetud Tomtom navi koos kaartidega.Peaks ütlema,et algul oli nats harjumatu see kasutus ( omal Garmin),kuidr sai kõik sõidud tehtud ja käigud käidud.Mõned tuttavad ka kasutanus seda ja pretensioone ei olnud. Kui huvi,helista 56 501 348 Asun Tallinnas ja võin näidata,eks siis ise otsustad.

Tere jälle . Reis tehtud ning tänud veelkord. Sygic toimis ideaalselt nii tahvlis kui ka telefonis ja teepeale ei jätnud kordagi.Nii et soovitan seda soojalt kel tulevikus sama mure võiks kimbutada.

Mõned mälestused- http://www.youtube.com/channel/UCPnZ9uIYVCtMZwVgsitK2Bg