Nepaali vastu talve ?

Kas keegi oskab öelda,kas Nepaali on mõtet minna novembris või detsembris? Mis ilmaolud seal sel ajal? Kust saada sinna viisat, sooviks võimalikult otse kohale saada? Kust kaudu üldse sel juhul oleks kõige otsem?

Nepaaalis käiaksegi kevadel või sügisel, siis pole vihmaperioodi. 2006.a. novembris olime 20-päevasel reisil Nepaalis. Olime 50-aastaste grupiga 11-päevasel jalsimatkal Annapurna baaslaagrini 4150 meetri kõrgusel .Vihma praktiliselt ei saanud,all orgudes käisime päeval lühikestes pükstes ja t-särkides, õhtud-hommikud olid jahedamad. Ainult ülevalpool oli 2-3 päeva, kui lühikesi riideid vaja ei läinud.

0
0

Nipernaadi Reisiklubi läheb ka see sügis taas Nepaali, vaata http://www.nipernaadi.ee/nipi/index.php?option=com_content&task=view&id=373&Itemid=229. Projekti juht kalle Hansen on seal käinud korda viis vähemalt nii sügisel kui kevadel. Temalt peaks saama väga audentset infot. Kriba talle [email protected] ja uuri mis vaja.

0
0

Mul tekkis kohe palju küsimusi. Kas sa lähed mägedesse matkama, linnadesse, dzunglisse? Temperatuurid ja ilmastik on erinevad, sõltuvalt kõrgusest. Viisa saad piirilt - 40 USD 30 päeva oli vist. Hetkel on parim variant Tallinn- Amsterdam - Delhi - Kathmandu. Kathmandu on ca 1300m kõrgusel. Detsaembri keskel on lühikestes pükstes täitsa ok seal olla, öösel läheb tsiba jahedaks. Mägedes on temperatuuri kukkumine päikese loojumisel veelgi suurem. Novembri alguses on Kathmandus lõuna ajal parem siestat pidada :) Aga aastad pole vennad...

0
0

Plaan oleks omal käel ringi vaadata. Huvitab just loodus ja kohalikud inimesed. Plaan oli kusagilt jalgratas muretseda ja ise Nepaali avastada. Umbes 1.5 kuuks minna. Kas leiduks kaasakippujaid? . . . Trip.ee koristas postitusest ära liigsed tähemärgid ja moodustas laused!

0
0

Kõigepealt peaksid sa täpselt arvestama, kauaks minna plaanid. 15-päeva viisa maksab 25 $, 30 päeva viisa 40 $ ja 100 päeva viisa 100 $. Viisa (ja üldse kõigi asjade jaoks) on vaja fotot (soovitav kohe suurem kogus passipilte kaasa võtta). Viisat saab pikendada Katmandus ja Pokaras, maksab 2$ iga lisa päeva kohta. Rattaga sõidu puhul peab arvestama, et see liikus just kõige parem ei ole kaitsetu jalgratturi jaoks, lisaks sellele on tõusud ja langused väga karmid (tee kvaliteet pole ka teab mis hea). Mägedes trekkides võib juba see aeg väga külm olla (NB! Trekkimise jaoks tuleb enne luba teha ja pääse osta, vähemalt tuntumate kohtade puhul). Mina käisin trekkimas suvel ja juba siis oli üle 4000 m kõrgusel ikka päris külm - talvel on kindlasti vaja spetsiaalselt talvevarustust. Talvel peaks parim olema külastada Terai piirkonda, näiteks Chitwani rahvusparki. Hea õnne korral võid isegi tiigrit näha (kui mitte tiigrit, siis käpajälgi ikka).

0
0

Saatsin sulle paar päeva tagasi meili, pole sult vastust saanud. Saad ehk kirjutada. Tänud. . . . Trip.ee tahab teada, kus on postitaja suured algustähed?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased