New York (ja ümbrus)

Tere!

Plaan on sõita New Yorki kuueks päevaks. Ühelt poolt kindlasti ei ole see aeg liiga pikk, et kogu reis New Yorkis (Manhattan) edukalt ära sisustada, teiselt poolt tahaks ehk 1-2 päeva ka natuke laiemalt ringi vaadata. Natuke mängib rolli ka rahakott (hotellid Manhattanil ei ole just kõige odavamad), samas ikkagi ka soov rohkem näha. Kas oskate soovitada, kas see on mõistlik mõte ning kas sel juhul peaks auto rentima paariks päevaks või saab ka ühistranspordiga edukalt hakkama. Ei ole veel otsustanud mida ja kuhu, aga mõtteid on igasuguseid (Niagra Falls või Boston või Phildalphia või niisama väiksemad linnad/countryside)?

Kõik arvamused on väga teretulnud!

Niagara Fallsi (tegelikult Buffalosse ja sealt veel edasi teise bussiga) sõidab buss NY-st mingi 9-11 tundi, seega see päris hea mõte ei ole. Manhattanil ööbimine on küll kallim, aga arvesta sinna- ja tagasisõit kuskilt odavamast kohast, sõidukulu ja -aeg. Mina ööbiks selle 6 päeva Manhattanil ja seal on tegemist ja vaatamist nädalaks julgelt.

1
0

Rendiautot selle aja sisustamiseks kindlasti vaja pole. Philadelphia pole eriti vaatamist väärt koht. Kui tahad välja minna, siis soovitan tugevalt Washingtonis ära käia. Võtad mõne hilisema bussi (greyhound.com), jõuad ööseks Washongtoni hotelli. Samas juba Washingtonis ise on paras 3 päeva veeta. Niiet otsuse pead ise langetama. Manhattanil soovitan ühiskohta toas, muidu on suht kirves. Plaani soovitan vähemalt 2 kuud ette teha. Nt kui tahad külastada Kapitooliumi, vabadussamba krooni vms, siis need ajad lähevad pikalt ette kinni. Eeltööd tehes saad ka teada, et Washingtoni National Mall muuseumid on tasuta ja NY MIT ja Loodusloo muuseum on pay what you want ;)

2
0

Vabandan otsekohesuse pärast, aga soovitan võtta hotelli Manhattanile ja keskenduda ainult sellele. Korralikult eeltööd tehes on võimalik saada puhkuseelamus, mis ei unune kunagi. Kuus päeva on päris paras aeg.

2
0

Auto New-Yorgis on umbes sama "hea" mõte, kui see Tallinna vanalinnas sõitmiseks rentida. Paar otsa sõidad ka taksoga ära, tuleb odavamgi, kui auto rentida. Ööbimist soovitan vaadata ka airbnb.com või couchsurfing.com. See on muidugi rohkem loterii kui booking.com, aga võid leida päris huvitavaid ööbimiskohti ja ka uusi sõpru. Kui ropult veab, saad tasuta ööbimise, aga uuri enne inimese tausta ka :) Elamuse mõttes võid ju ühe päeva ka otse Times Square väljaku kõrvale toa võtta (see ühekordne paar-kolmsada eurot võib isegi elamust väärt olla), aga üldiselt soovitaks ööbida kuskil teisel pool jõge (näit. Guttenbergi rajoonis) - kui veab, saad fantastilise vaatega toa Manhattanile - linnas sa seda siluetti ju üldse ei näegi. Öösel on see elamust väärt vaatepilt. Linnast välja sõites kindlasti rendiauto - bussidele kulutatud aeg (kogu see peatuste otsimine, planeerimine, graafikutest sõltumine jms), pole väärt seda kokkuhoitud paari dollarit. Kütus on odav, autod on odavad. GPS võiks autos olla. Ja kogu eeltöö ja marsruut Eestis ära teha, iga päeva kohta eraldi! Kohapeal ei mõtle sa enam selgelt ja lõpuks tammudki lihtsalt mööda Manhattanit ringi..

4
0

New York on niikuinii üks maailma kalleimaid kohti hotellis elamiseks. Linnast kokkuhoiu pärast välja sõitmine ei ole just parim mõte. Manhattan ise täidab kõik need päevad.

1
0

Aitäh! Couchsurfing või toa rent väga ei sobi, kuna kaaslasteks on ka paar last (teismelised). Aga ilmselt siis keskendume ikkaManhattanile ja teeme seal seiklemiseks korraliku reisiplaani. Eks muu kant siis teine kord

1
0

Kui kindlalt teada, mida plaanis külastada, siis soovitan uurida ka vastavat kodulehte, mõnikord piletid ette ostes odavamad, kui kohapealt. Lisaks ka kindlus, et pileti ikka saab! Ma ei hakka siin neid põhikohti üles lugema, internet seda infi täis, aga nii igaks juhuks sellised kohad, mille peale kohe alati ei tulegi: külastage ÜROd, päris huvitav. Seal mingil korrusel (5?) on ka rootsi lauaga restoran (vähemalt oli). Me tegime ka laevaga (Circle Line) ringi ümber Manhattani ja pileti sees oli ka tasuta vahakujudemuuseumi (sadamast mingi 15-20min jalutamist) külastus. Külastasime ka Harlemit, aga meile anti kaasa kohalik tuttava tuttav, et turvaline ikka oleks. Huvitav oli. Siis külastasime mingil hommikul mingit TV hommikuprogrammi avalikku lindistust, tegelikult oli see tänaval vaatamine (pilt allpool) Noh, Brighton Beach võib huvitav olla. Läksime ühte suvalisse poodi sisse ja kohalik neeger küsis mu naiselt, et "девушка, вы куда?" et kotiga ei tohi poodi siseneda :D Eesti Maja kindlasti! Me sattusime seal kokku Hanna-Liina Võsaga, ostsime Saku õlut ja sõime kartulit süldiga :) Siis need paar suurt muuseumi, mida siin juba mainiti. Hiinalinn kindlasti, sinna saab, jalutades üle Brooklyni silla. Kõikvõimalikud rahvusrestod (me käisime mingis aafrika omas) Washingtonis proovige päevaga ära käia, rongiga mingi 4H: Valge Maja jne ja muud, mis sul kõik oli välja toodud, jätke järgmiseks korraks.

[[29048]]

2
0

AndresR,  kas "Me tegime ka laevaga (Circle Line) ringi ümber Manhattani ja pileti sees oli ka tasuta vahakujudemuuseumi"    oli mingi hetke pakkumine? püüdsin  leida ja  hetkel seda infot ei anna ? 

0
0

Kaks koha-soovitust:Palisades, järsud kaljud Hudsoni jõel põhjapoolse Manhattani vastas.https://en.wikipedia.org/wiki/The_Palisades_(Hudson_River)Brighton Beachhttps://en.wikipedia.org/wiki/Brighton_BeachAndresR juba kirjeldas :), aga rand on niisama tore ka ilma vene keeleta.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased