New York-Los Angeles

Plaan on minna sõbrannaga juunis USAsse. Siit läheks New Yorki ja sealt rendiks auto ja sõidaks läbi USA Los Angelesi, kust sõidaks Eestisse tagasi. Ma ei tea, kas see on nüüd loll küsimus või mitte, aga küsin ikkagi. *Kui me rendime auto, kas me peame selle sinna samasse tagasi ka viima või saame jätta sihtkohta? Teoreetiliselt peaks ju saama sinna jätta kui näiteks Los Angelesis on ka sama rendifirma. *Teine küsimus on, et kui palju maksab umbes bensiin USAs? *Kui palju võiks võtta aega selle maa läbimine, kui väga kiirustada ei taha? *Mida peaks kindlasti nägema sellel teel? (vaatamisväärsused, midagi muud huvitavat)

Ei ole loll küsimus.

  1. "Drop-off charge" on see tasu, mida rendifirma võib võtta auto eri punktidest võtmise ja tagastamise eest. Olen korra nii rentinud Hertzist autot (võtsin Bostonist, tagasi viisin New Yorkis), siis nad seda igatahes ei soovinud.

  2. Arvestage bensiini hinnaks 1 EEK kilomeetrile. muud kulud tulevad igatahes oluliselt suuremad kui bensiin.

  3. Ee... kaks kuud umbes? NY peale läheb vähemalt nädal, jne :)

  4. Ise teate, mida te näha tahate. Turistilõkse? Loodust? Kohalikku elu? Kultuuri? Lahedaid kutte? Ameerikas on kõike! Ma ise ütleks, et nägema PEAB kahte asja, mägesid ja ookeani, aga see on tõesti teis endas kinni.

... tripp jättis ühe suurtähe panemata - vaatame, kas trip.ee lisab või mitte!

New Yorkis läheb kiirustades minimaalselt nädal. Autosõit NY > LA kuskil 3-4 nädalat või 1-2 nädalat kiirustades.

Aga kas oleks mõttekam rentida auto, mis läheks suht kalliks maksma (kahe kuu rent oli netist vaadates umbes 12 000 krooni) või osta kohapealt 8000-kroonine auto? On sealt üldse kerge autot osta?

12 000 EEK auto eest tundub palju. Kasvõi näiteks ebookers.com'st võib paarikymne dollari eest päevas saada.

Korsten, ütleme, 30 USD päev = 300 EEK päev, x kaks kuud = 60 x 300 = 18000 EEK.

Palju sul Eestis keskmise pereauto kahe kuu liisingu kulu on? Sama palju? Vähem? Rohkem? 12000 kahe kuu autorendiks (koos kindlustusega) tundub igatahes väga mõistlik pakkumine.

Minu viga, tegin arvutused 2-4 nädala baasil, nagu eelnevalt juttu oli.