trip-krainetrip-ukraine-dark
Nile Delta vastab

Nile Delta-aga mida arvata sellest hotellist Continental Plaza Beach, 5*

Hea Nile Delta! :) Jutt kisub küll hotellide peale, kuid ma ei saa üheltki käinult infot Sharmis Iberotel Il Mercato kohta. Tundub, et seda hotelli külastanud ei külasta trip.ee-d. Oleksin väga tänulik info eest, mis meid ees ootab. Sõidame sinna 20.okt.

Tänan usalduse eest. :)

Pakuks kvaliteedi/üldhinde järjekorraks siiski nii: Azur Tirana ... Continental Tärne ei maksa vaadata et üks on 5 ja teine 4... on palju väga-väga häid 4hotelle ning paraku eriti palju suht viletsaid 5hotelle. Kuna tärnid tulevad peamiselt nt toa suurusest, mitu basseini on, kas toas on föön/pükstepress jms tegelikult vähetähtsatest detailidest.

See C. ei ole kunagi millegagi hiilanud, kahjuks vist. Asub omaette teelõigu taga, liikuma sealt väga lihtsalt ei pääse. Azur ja Tirana mõlemad peatänava veeres. Ka oli residentide rühmas just kuulda, et C. pakub eriti odavaid pakette egiptlastele, karta on et see tuleb siis eriti odava toitlustuse arvelt ka. ... Ei näe arvestatavaid võitvaid tegureid siin.

TAs (Tripadvisor) samuti Azure on 87/230, Tirana 90/230 ja C... 153/230 vist oli. Samuti on hea hotelli tunnuseks kui valdavad hinded on Excellent või Very Good ja siis mõni rahulolematu seal allotsas, ikka juhtub. C. puhul kõige rohkem on Terrible hindeid...

Usun küll et Azur või Tirana on mõlemad täiesti head valikud, visake või kulli-kirja. :) Lihtsalt et too Titanic Hurghadaas on silmajärgi ühtlasi suht elegantne hotell... seda nüüd jah üks on veepark ja teine on elegantne aga kahte koos selles hinnaklassis ei ole. :D Kui just ei pakuta Sea Beachi? (end. Tropicana Sea Beach), see oleks täpselt see, mis vaja. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d1109585-Reviews-Tropicana_Sea_Beach-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

Vab! Palun tähele panna, et algul oli siin vale link, mul lähevad endal ka kohati need paljud "Sea" algusega hotellid sassi :)

Il Mercato, aigisile. Pakuks et... naisteseltskonnaga/paarile üldse mitte paha valik. Ta on nüüd selline linnahotell ehk et ehitatud Il Mercato kaubanduskeskuse üht eotsa - ülejäänud Sharm tuleb teile sinna otse kätte. :)! Ja kvaliteetkaubandus on ka sinna koondunud. Üldse on elav rajoon - 1001 öö kõhutantsulavad ja turg on jalutuskaugusel, Metro toidu-/tarbekauplus, pangad... palju igasugu väikepoode, kõik on käe-jala juures. Randa ilmselt bussiga, aga jalutades pole ka Reef Beachile pikk maa, selline avarate kaljuvaadetega korallirand, kus kalad ujuvad ringi peaaegu kalda all.

Iberotel on Egiptuse sissetuleva turismi suurfirma Travco kvaliteetkaubamärk, kõik Iberotelid on üldiselt väga head. Nüüd konkreetselt too Mercato on ehk natuke ilusam kui ta on kvaliteetne - st ehitatud suht äsja ja ehitatud luksushotelliks, kuid teenindus võib-olla natuke longab (st natsa lohed), toitlustus.. nii ja naa. Kui väga nõudlikud pole, saate see eest nautida luksust põhimõtteliselt soodushinnaga. :) Katusebassein, kust õhtu eel suurejoonelised vaated mägedele jne. On siin kuskil puudutatud küüll, minu arust. :)

TAs on ka hinne juba 4,5... mis on põhimõtteliselt kõrgeim aus hinne (üle selle on veidi ebatõenäoline, kuna ka kõik kõige paremad harilikult ei kogu kõrgemat). Ehk et kas on hinna/kvaliteedi suhe piisavalt paigas et inimesed jäävad kokkuvõttes väga rahule, või ka on algaastatest alates juba piisavalt õpitud ja asi on paranenud. :)

Inglased kusagil kirjutavad "there's not much else near by" :D :D ilmselt nad vaatasid et tänava otsas on valgustus vähe nigelam ja ei julgenud kusagile edasi astuda, kuid tegemist on Sharmi ühe kõige asustatuma piirkonnaga Naama Bay ja Vana turu järel.

Sorry - isikuinformatsioon! :) Kuid elame Kairost u 60 km Aleksandria poole.

P.S. Alati olen unistanud oma kolumnist nagu Andrus Kivirähul, ja näe - Tripi poisid tegidki ära! Aitäh teile! :D

See Tropicana Sea Beach, tore ja kõik aga kahjuks mitte Tez valikus, kust pean valima :(

Küll aga on valikus Tropicana Grand Azure, aga vaatasin et lapsele vähe tegevust :(

Aga igal juhul Nile, suured tänud, jääme siiski Tirana juurde ja usun et jääme rahue kuna nüüd pole ootused ehk nii suured :)

Grand Azure ja Azure Club on sõsarhotellid, Azure Club rangelt võttes rannast üle sõidutee, aga siiski ei pea bussiga sõitma, saab omas taktis randa ja tagasi jalutada. Mina nägin Clubi Tezi valikus, aga see ongi uem ja puhtam ka, Grand Azure on hea aga vajaks väga juba remonti või ongi remondis, sest vähe näen. :) Mõlemas on liumägedega bassein, Grandis võib-olla isegi kaks, täpselt ei meenu. Üks 7aastase lapsega inglise pere just väga kiidab ja arvab et kuni 10stele väga sobib, eriti kuna ka õhtuti on laste meelelahutus.

http://www.tripadvisor.co.uk/ShowUserReviews-g297555-d1065807-r174610519-Tropicana_Azure_Club-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

Oleneb lapse vanusest muidugi, kuid kas talle Azuri kahest veeliumäest siis ei piisa? Või lubasite juba ära täisveepargi? :) Väga kõrgete otsa ju nagunii laps ei lähe? Nt Sea Clubi veeparki, Aqua Parki Hadabas vms veeparki võite ju eraldi veel mõne päeva teha. Neisse enamikku saab ka päevaks, NB! üle 120 egp eriti ei maksa maksta. ;-)

Mul lihtsalt sellest Grand Azure/Azure Clubi rannast on natuke kahju, see on üpris võimas neil seal, ja nt laste mänguväljak on neil rannas ka, natuke ronimist ja liuglemist.

Eelkooliealisele nüüd küll on Tirana parem, tema neid sügavamaid basseine ja kõrgemaid mägesid ilmselt kardab. Tiranas nt oli varaõhtul lastedisko, kui õigesti mäletan :).

Muus osas, kuni u 7aastastele on Soho väljakul (Soho Square) minilõbustuspark, ja tantsivat purskkaevu võite ju ka vaadata, see on tasuta :). Tiranast paar minutit, Azurist u 5 min minibussi või taksoga, iga juht teab seda kohta.

Ja kui avarat liivaranda tahate, siis Zouara rand, Raoufi hotelli kõrval, on Sharmi avalik rand ja sealt saate selle Azuriga sarnase elamuse kätte, ja ka vaated. Parim vahetult enne päikeseloojangut ;-). Tiranast takso või minibussiga lennujaamast eemalduvas suunas (Nabqi lõpu suunas) u 3-4 km ja 5 min või nii. :)

Lastega Sohol: http://innovatsioon.wordpress.com/2010/11/21/sharm-el-sheikh-2010-sugisel/

Lastega Tiranas: http://innovatsioon.wordpress.com/2010/11/21/sharm-el-sheikh-2010-sugisel-2/

Tegelikult on päris raske mõista, miks nii heade hindadega sügisel on eestlaste jaoks hotellivalik nii kehv :(. Veeparkidega hotelle on Sharmis juba vähemalt paarkümmend, ja ma ei räägi siin 1-2a liumäega asutustest.

Huvitav kas kõik hotellid on avatud veeparkidega või mõnel ka ainult hotelli külastajatele? Nile, kui äkki oleksite nii kena ja kirjutaksite mulle sõnumina kus kindlasti tasuks ära käia kui võtame Tirana hotelli, suured tänud ette.

Ärme vii suhtlust privasse, katsuks ikka siin küsida ja vastata. Teised saavad ka targemaks.

Kõik veepargid lubavad külastajaid oma territooriumile. Alf Leila taga Pickalbatros hotellil oli ka hästi suure territooriumiga veepark. Sissepääs oli vist 35-40 USD paar aastat tagasi.

Nn avatud veepark on tegelikult ainult Aqua Park; ja Cleo Park on teine, päris ilma hotellita veepark Naama Bays. Püramiidide-teemaline. Kuna Sharmis ei olegi kedagi muud kui ainult turistid siis n-ö "rahvamasse linnast" ei pea kartma kummaski. :) Aqua Parki hotell ongi ka päris kallis (kuigi mitte väga hea).

Lihtsalt et enamikke hotelle või hotellirandu saab päevapääsmega külastada, kui kenasti küsida, :) siis ka veeparkidega hotelle. Nt Kiroseiz Parklandist ja selle kõrvalt Sonesta Clubist viimati kevadel uurisin ja olid ka hinnad u 100-120 egp ringis. Need oleksid siis variant mõnes lähedases hotellis lastega puhkajale, kuna nii erilised nad pole, et kaugemalt kohale sõita, lihtsalt väikelaste liumäed on ja suuremate laste omad ka.

Kus võiks ära käia? Soovitan ikka blogist tuhnida:

http://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/mida-veel-teha-sharmis-peale-joomise/

Pealkiri on sellepärast selline, et konkreetselt nii küsitigi :).

Tegelikult see Alf Leila etendus mis algab 21.30 või 22.00, peaks olema päris vahva ka kõhutantsijateta, kuna see on Egipti-teemaline ja seal võib olla muud rahvatantsu, hobuseid trikitamas jms. Ja muidu selline "imede aed" :) lastele harilikult meeldib. Hotellid ei jaksa nii kvaliteetseid esinejaid tingimata palgata kui Alf Leila, seega sealne etendus kindlasti profim.

Naama Bays on Fun Town, pisike lõbustuspargike, aga siiski midagi - lazy river, elektriautod jms. Suurem kui Soho Squareil, kus on ainult väikelaste atraktsioonid väikesel murulapil, kuigi väga armsakesed muidu - keerlevad helikopterid jms. Ja Sohol on nüüd enamasti elav muusika igal õhtul, eriti N-R, mis on Egiptuse nädalalõpp, ning eriti 14-15. okt, mil on islami ohvripüha - sel puhul harilikult esineb mõni arabomaailma suurem staar. https://www.facebook.com/SOHO.Square.Sharm või http://soho-sharm.com/

Fun Towni kõrval, peaaegu, on miski Sharm Plaza vms hotell, kus on Sharmi teadaolevalt ainus raamatupoeke. :) Kui tahaks midagi basseini ääres lugemiseks osta, või Egiptuse-teemalisi raamatuid mälestuseks, sh fotoalbumeid aga ka inglise keelde tõlgitud kohalikke autoreid. Ajalehti ja ajakirju, sh kohalikud ingliskeelsed on odavad u 10-20 egp, ja päris huvitavad mõned. Importajalehed ja ajakirjad on u poole kallimad kui Eestis, need võtke parem kodust kaasa. :)

Il Mercato kaubanduskeskuses siis need ATV moodi sõiduriistad lastele, ja mänguautod, umbes nagu Miia-Millas Kadriorus. Il Mercato ja Alf Leila on kõrvuti kvartalites Hadabas, iseasi et õhtusöögi järel koos lapsega on vist mõttekas üks korraga sihiks võtta. :)

Kardirajad?

Värviline Kanjon? kui hetkel reise tehakse. Näeb natuke mägesid, mägiteid, näeb ära Dahabi ja Nuweiba linnakesed, ja kanjon ise on u 15 min liivakivikaljude vahel jalutamist, sobib ka laisemale inimesele ja saab eelaimdust kui ilus veel võib Petra olla. :) Ka lapsega on see jõukohane. Kuid on terve päeva reis - lõunat saate Nuweibas ilmselt, õhtusöögiks olete tagasi. Hurghadas ma pole kindel kas sellist kanjonireisi on.

Kui Naama Baysse lähete ja esimesed tänavad sagina ja tülinaga ära ehmatavad, siis ikkagi on ilus (ja märksa rahulikum) jalutada rannapromenaadil. Seal küll pole avatud merevaadet, sest rand on palme täis, kuid nende vahelt veidi vett ikkagi paistab, ja muidu on hubane ja sume - natuke kuuvalgust, natuke baaride ja restoranide melu, kuid kaupmehi ainult õige vähe (mõned ekskursioonide müümlad on seal). U 1-2 km ühest otsast teise.

Baskin-Robbinsi jäätisemüümla kohe McDonaldsi kõrval :) Naama Bays või itaalia jäätise Gelateria sealt veidi edasi? Kõike on! http://www.panoramio.com/photo/25288135

Lapse jaoks võib küsida lastemuusika CD-sid

Nancy Agram ("Sodikäpp")

või Haifa Wehbe ("Kus issi on")

või siis Hamada Helal-i "Olen Käsna-Kalle" :D - absoluutne hitt meie peres!

Endale nt Omar Khayrati estraadi koju õhtusöökide taustamuusikaks.

Suurem plaadipood on vanal turul aga kus iganes just näete, võib küsida. CDde kvaliteet pole parim aga üle 25 egp nad ka ei maksa, või 50 egp kui on plaadikompanii ametlik väljaanne, nii et...

Delta Sharm? Kui üks ja sama veepark ära tüütab :) Tirana eest mööduvad bussid sõidavad ka Delta Sharmist mööda (ja jätkavad vanale turule). u 35 egp oli viimati basseinide kasutamine päeval, neid on seal 10 erinevat, üks on liumäega (rinnuni veega bassein), soe jaccuzzi on kusagil tagapool, lastebasseinid on küll nigelad, kuid 3 laste mänguväljakut on (näiteks). Sellist lopsakat troopikaaeda silmadele vahelduseks lihtsalt, ja hubaseid kohvikuid ja restorane jms ka. Kuigi mõnes kõrvalhotellis on ehk lähemal sellist imetleda nt ranna kasutamise ettekäändel vms. :) Laguna Vistal, seal kusagil Azuri lähedal on cool rippkiikedega rand ja rannaklubi. :) Erinevate randade kohta on blogis eraldi teema.

Üldiselt nädal läheb kiirelt, enamik inimesi ei kaeba oluliselt lisategevuste järele. Päikeserammestus ka ja... sööma ja magama! Bacchus veinipood on olemas kusagil Nabqis, Naama Bays... vana turu piirkonnas mitu tk - degusteerige mõnda kohalikku veini õhtul rõdul istudes, aga lugege enne blogi veiniteema läbi, et väga mööda ei pane. :P Võtke sel juhul veiniavaja kaasa. ;-)

Sooviks infot Renaissance Golden View Beachi kohta.

Reneissance... Marrioti keti hotell - mugavad voodid (madratsid) on teile tagatud! :)

Peenemat sorti hotell, mis siiski mõne aasta eest läks üle AI süsteemile. Idanaabrite seas mõnevõrra popp, aga milline poleks. k.a Tirana on nende hulgas väga popp.

Hea asukoht õhtuse tegevuse suhtes - eespool mainitud Alf Leila ja Il Mercato on hotellist u 5 min jalutada. On Sharmi võib-olla parimast snorgeldamisrannast (Fanara) kohe "ümber nurga" ehk neemetipu, st enam-vähem sama hea.

Ilus rand ka peesitamiseks - nn terrassrand ehk et kalju peale ja vahepeale on selliseid kohakesi puhtaks löödud, kuhu kobarate kaupa päikesetoolid mahuksid. Uhked vaated merele, lopsakate õites puude all - roheline territoorium. Kuid sisseminek vette on siis üpris järsk, riff algab pea kaldast ja kohe on ka päris sügav vesi - kas vett kardate? :) Samas kes kardab, näeb kalu ja koralle veidi ka kalda pealt, need on nii lähedal. Hotelli eest või nurga pealt lihtne noppida takso ja sõita omal käel nt Vana Sharmi liivaranda, nt El Kheima Beach, või miks mitte Nabqi Zouarasse, taksosõit on ju odav (u 55-60 egp üks ots, ka taksomeetriga tuleb umbes nii). Või kokkuhoiu mõttes 15 egp taksoga Naamasse ja 3 egp bussiga Nabqisse, kui on huvi veidi seigelda ka! 8-) Hadaba sellest servast minibussid läbi ei sõida.

Toitlustus pole kurta, ei ole söökla tüüpi asutusi selles majas. Majakesed ehk on väljast kergelt inspiratsioonitud, aga Marriott rõhub ajatule mugavusele ja hubasusele, mitte erakordsusele, nii et... :) Üle tee on üpris popp Fanara telkrestoran ja selle juurde kuuluv (kalju)rand ja rannapidu, oleneb hooajast, kas seal midagi toimub ja kui erksalt, ja mitte tihedamini kui kord nädalas.

Vaiksemat sorti hoptell, mingit trianglit õhtuti ei tehta. Romantiline Mehhiko restoran, vabas õhus ja merevaatega, v.a et õhtul on liiga pime et midagi näha. :)

Ma juba küll küsisin ja lugesin TA Park In Resordi kohta seal enamus kiidavad.Kas olete seal ise käinud?Me nüüd vist muuta ei saa ja peame sinna minema,kas väga paha valik? Uurisin ka Sea Club Aquat aga seda reisibüroo ei müü sellel aastal.

Ei ole ise käinud, võimalik et on ajaga paremaks muutunud? Radisson võttis juhtimise seal millalgi üle ja äkki pingutused on vilja kandnud? Või et veepargihotellis lihtsalt on alati vähemalt nii tore, et ikka võib rahule jääda? Ning oleneb ju ootustest. Inglased, kes esmakordselt Egiptuses, harilikult vaimustuvad üsna standardsetest asjadest nagu naerunäoline teenindus ja käterätivigurid voodil jms. :)

Peamiselt vist ollakse rahulolematud tubadega, mis on vanaldased, see on paraku hetkel paljudes kohtades nii, ja sööklas, vab! restoranis kerge korralagedusega? Tehke nagu inglased ja kui tõesti on hull lugu , siis upggreidige end paariks päevaks üle tee asuvasse Radisson Blu-sse? AI paketti saab osta ka päeva kaupa, kas hind end ära tasub, otsustage ise :). Teine asi, et sügishooajal on hotell kindlasti rohkem rahvas ttäis, ja saab ka lubada pakkuda mitmekülgsemaid toidukordi ja võib-olla töötajate motivatsioon on parem, nähes turiste jälle naasmas. :)

Igal juhul on tegemist peaaegu rannahotelliga! kasutab üle tee asuva SAS Radissoni randa. On ka palju ühe basseini ümber ehitatud vaikseid väikehotelle, kus perega ju palju igavam. Veepark on... Kuidas toitlustus ja infra meeldib, oleneb palju ka varasematest kogemustest jms. Hetkel on jah TA hinne tugev "4". Niivõrd kui see nüüd näitab, siis... sõitke rõõmsa lootusega? :D Ärge toas palju aega veetke, ärge tualetis näpuga igal pool tõmmake... nautige rohkem Sharmi peamisi veetlusi nagu päike ja soe merevesi, sh vajadusel sõitke õhtut veetma kusagile mujale. Lubage endale üks kirss tordile mõne õhtusöögiga kindlalt heas restoranis vms? Umbes 20 e inimesele, kolm käiku ilma alkoholita, on ridamisi väga häid selliseid olemas. http://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/restoranid/

Hei ! Mõtlesin avastada Sharmi talvise golfimängu sihtkohana . Kuidas on Jolie Ville hotellid ? Ja kodukalt ei saa kuidagi aru, kas golfipaketi soodukas hotelli elanikele kehtib ainult Golf Resort elanikele või ka teistele sõsarhotellide külalistele. Lihtsalt kui JV Golf Resort on HB , siis JV Royal Peninsula on AI.

Kas Sharmis ka olemas fikseeritud hinnaga poode?

msanderile: Jolie Ville hotellid - minu lemmikud Sharmis! :)

U 5a tagasi haldas neid kõiki Shveitsi Mövenpick ja räägitakse, et kui Saksa Maritim üle võttis, siis köögipersonal hoiti alles kasvõi vägisi! Nali, aga ühesõnaga köök on hea ja lisaks on Golf Resort minu lemmikhotell järgmistel põhjustel:

kõige suurem lopsakam rohelisem aed

kõige suurem veepind ( u 2 x 2000 või 2 x 20 000 m2, ma täpselt ei mäleta aga hariliku suure hotelli topelt-veepind, sh üks laguunbassein ja üks bassein mis on suur nagu järv (Royal tiivas)

Royal tiiva standardtuba on 60m2 (harilik 5* hotellituba on 40 m2) ja kõik toad avanevad murutasapinnale (ainult 1 korrus)

JV vanema tiiva standardtuba on 50m2, ei tea kuidas teiega, kuid minule mõjub avarus inspireerivalt

Hotellis on u 9 a la carte restorani, millel kõigil on ka oma asukoht, sisekujundus ja omapära. Mitte lihtsalt et hoovi peal on veel üks kokku klopsitud hooneke, kuhu on tehtud itaalia restoran, sest makaroni ometigi kokk oskab keeta

Sharmi rahvusvaheline naisteklubi, kuhu kuulub ka igasugu hotellifunktsionäre või nende abikaasasid, on seal korduvalt pidanud oma jõulupidusid just neil põhjusil (osalt ka sponsorluse tõttu muidugi).

rand on nüüd ehe kalju - veeäärset liivariba praktiliselt pole, seetõttu on sellised puidust terrassid vee kohal - kassi iseloomuga inimesed (mina!) saavad kalu vaadata ennast märjaks tegemata :P

snorgeldamine ka siis sealsamas

NB! tehniliselt pole hotell "päris" rannas, ehk et hotelli ja ranna vahelt läheb läbi miski kohaliku tähtsusega teeke, mis vist viib villade juurde, kuid sellest üle viib kunstipärane puidust sild. Autode taga siis ei pea ootama, kuid mõned on kurtnud, et vantsimist on selles hotellis üsna palju. Basseini ääres pritsitakse jahutavat roosivett ja puhastatakse prille, kuidas kunagi, aga naistel küll hehe. Current trend Sharmi parimates. :)

See kõik siiski ei tähenda, et hotell on täiesti vigadeta, ühesõnaga tase on ees küll, aga selle täitmisega on siiski natuke egiptilikult. :)

Et kõik oleks ka selge, siis kinnisvara omanik on ex-presidendi vana semu, hetkel Hispaanias paos, ja presidendiperekonnal on seal kandis ka paar villat - ikka igale oma. Äkki saate "põllul" kokku? :)

Peninsulaga on nüüd selline lugu, et see ehitati mingiks Davosi kokkutulekuks, kui see midagi ütleb, st Maailma Majandusfoorumi Lähis-Ida voor toimus siin, aastal u 2007. Vastavalt siis ka on tubade suurusega jälle pingutatud ja vannitoad on marmor või midagi selle lähedast - igas numbris ööbis president või peaminister vms! Kuid kõik see on ehitatud kiiruga keset lagedat kõrbe, peatee-äärse konverentsikeskuse selja taha. Eks need puud muidugi ole jõudnud veidi kasvada ja muru on ju ka, kuid üldiselt on lage. Peninsula paelaga saab küll Golfi randa kasutada, kuid mujal ringi jalutada vist mitte. Randa viib buss.

Toitlustus pole Peninsulas päris sama, kuigi kujutan ette, et ülejäänud Sharmi harilikest AI hotellidest kindlasti mitte halvem, lihtsalt Jolie Ville klient on enamasti harjunud heal tasemel reisima, ja nõudlikumat tüüpi. TAs ka mitu inimest kirjutavad konkreetselt "The best food of the trip was at the beach bar".. st tegelikult Golfis.

Kuid võib ju ka esimesel korral Peninsulasse, siis vähemalt on millest unistada, kui peaksite kunagi veel naasma. :) Teine aspekt on, et kui päevad mööduvad nagunii golfiväljakul , siis ka joogipoolist vajate eekätt seal, ja siis kas mitte see AI äkki kaduma ei lähe. Varane ärkaja ja pärast hommikut golfipõllul võib lõunat vajada küll, mina kui hiline siinse kuumaga jätan harilikult vahele. :) Kuid üldiselt pole mitte söögi maksumus probleemiks - ühe 4-5eurose hamburgeri või pizza või salati päevas ikka osta jaksab, vaid et karastusjookide ja vee pealt nööritakse hoolega.

Kuid JV Golfis pidi kohapeal olema väike toidupood, seda on mainitud, seega võib ka kaaluda siiski HBd ja kui room service mahl on kallis, siis osta joogid poest?

Peninsulast võib juhtuda et on lihtsam soodsat taksot noppida, kui väljas käia ka ihkaks. Golf on sügaval oma pisikese teekese ääres.

Minu arust jägmised kaks TAst nopitud ülevaadet on üsna realistlikud, esimene on asjatundjalt ja kriitilisem ja teine on selline esimest korda Egiptusse reisinu hurraakommentaar. :)

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297555-d668946-r178124806-Maritim_Jolie_Ville_Royal_Peninsula_Hotel_Resort-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_.html#CHECK_RATES_CONT

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297555-d668946-r177942865-Maritim_Jolie_Ville_Royal_Peninsula_Hotel_Resort-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_.html#CHECK_RATES_CONT

mõlemad on verivärsked, 2013 septembrist.

Golfitasude suhtes peate küll hotellilt pärima, paremad hotellid üldiselt ikka vastavad küll meilidele, nii u järgmise päeva õhtuks. golfreservation@sgr-maritim-jolieville.com

Golfiklubi enda lehelt vaatan küll, et soodustasud kehtivad kõikidele Jolie Ville rühma hotellidele, sh Naama Bay keskuses on üks vanaldasema arhitektuuriga (70ndate kandiline) kuid hea asukoha/köögi ja võimsa liivarannaga Jolie Ville Resort & Casino. Tube on otsast remonditud juba paar aastat ehk et nendega ei peaks muret olema. Konkreetselt Golf& Resort hotelli erisoodustused on ainult piiramatu golfamise võimalus samal päeval (kui väljak on vaba), tasuta transfeer cartiga, ja tasuta saun. :) http://www.jolieville-hotels.com/HotelSection.aspx?ItemID=305&ModuleID=2&HID=12

Ka Kairos on huvitavad golfivõimalused, vt http://www.dreamlandgolf.com/Default.aspx Kairo on ise tohutult põnev linn, kuid Sharmiga võib ju algust teha ja oodata kuni Kairos kah jälle rahulikumad äri ja kauplemise meeleolud valitsevad. :)

Majutust Kairos pakuvad vahetult kõrval just selle tarbeks ehitatudki Hilton ja Swiss Inn, esimene on natuke elavam, teises on toit parem (saksa-shveitsi maitsele orienteeritud. :) Kumbki on Kairo hotellide hulgas täiesti soovitusväärne, kuigi võib muidugi ka kaaluda kesklinnas ööbimist õhtuse liikumise hõlbustamiseks, ja käia golfamas transfeeridega - kui hotell küsib liiga kõrget hinda, siis iga takso toob ja viib max 15-20 e eest, taksomeetri järgi ja kohalikele arvan oleks isegi 10-12 e.

Üldiselt - hea mõte ja hea valik! ;-)