Norra suusatama

Küsimus neile kes on käinud Norras strynefjelli liustikul suusatamas juunikuu alguses. Kas suusatamise tingimused samad, nagu talvel või on väga jäine. Kuidas seal tõstukid ja rajad hooldatud jne. Ühesõnaga kes käinud andke infot, ette tänades.

Käisin 2004 a. juuni alguses. Olin kohapeal 6 päeva. Kahel päeval sadas lausvihma. Ülejäänud päevad säras päike ja lumi oli lõunaks paras puder. Seal muutub ilm tundidega. Ehk siis enne lõunat vihm ja pärast päike. Tõstukitest niipalju, et 2 neid seal ongi. Alt parklast 2-ne tool ja edasi ankur. Rajad, niipalju kui seal neid on, hooldatakse hommikuks ära. Kui just eriline off-piste sõitja ei ole, on seal paras 2-3 päeva olla, tüdined lihtsalt ära. New-school suusatajatele päris korralikud hüpped ja muud trikitamise kohad. All külas kus on elamine, on küllaga muud tegevust, nagu näiteks kalapüük (vahendid ja load saab kämpingust). Lisaks võib niisama mägedes matkata ja nautida Norra ilusat loodust. Viimastel andmetel on sel talvel tulnud 130% keskmiste aastate lume kogusest. Lisaks niipalju, tee suusakeskusesse lükatakse lahti tavaliselt mai lõpus, talvel on seal lihtsalt niipalju lund. Ma eeldan, et minek Aimiga. Ise võtaks siis küll kämpingu, pole just eriti meeldiv kui öösel vihma sajab ja kuljealune märg on. Lõppkokkuvõtteks on reis sinna kogemust väärt.

0
0

Kas kämpingutes on mingisugune küte ka või kus neid märjaks sadanud riideid muidu kuivatatakse?

0
0

Küte oli kämpingutes olemas. Elektriradiaatorid seinas. Lisaks kuivatasime riideid majakese terrassil, millel oli katus peal.

0
0

Tänan väga info eest.

0
0

Ei ole tänu väärt, mäesuusatajad ongi üks sõbralik rahvas. Olen ise praegu kahe vahel, kas tulla või mitte Aimiga sinna. Kui saan tööasjad korraldatud, siis kohtume seal.

0
0

Sealt Strynist on natuke halbu uudiseid. Liiguvad jutud, et see hooaeg töötab ainult alumine tõstuk. Ehk siis, seda ülemist ankurtõstukit ei panda tööle. Kui soome keel on arusaadav, siin link: http://www.relaa.com/index.php?topic=21418.0

0
0

Rahva tungival nõudmisel (üle 2000 allkirja) pannakse sel hooajal siiski ülemine ankurtõstuk tööle. Siin soomekeelne link: http://www.relaa.com/index.php?topic=21700.0 Nii, et sel suvel minejatele head libisemist. Mul endal kaldub ka ikka sinnapoole, et tuleb vist ikka minna. Hing ei anna rahu!

0
0

Niisiis raha makstud ja suusatama minek siis juuni alguses.

0
0

Norras üks koht on ka Folgrfonn ise käisin seal 17.05.08 Bergenist 107 km ( hinnad praam 98 nok üks ots, mäkke minek autoga 60 nok,(jalgsi 11km pikkune maa) mäepilet oli üle 300)hommikul vara minnes soovitan soojalt lumekettid kaasa võtta, päevapoole sulatab päike asfaltee puhtaks ja samas ei tohi päikesekreemi ära unustada, ise põletasin sellest hoolimata nina ära. Seal on 1 lift. Tookord seal kõige parem ei olnud kuna lund oli just värkelt tuisanud ja kole pehme oli, samas aluspind oli jäine. soojalt soovitan kiivrit kasutada. aadress http://qic.enklere.info/folgebre/hjemside/default.aspx

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased