Nõuanded reisi planeerimiseks!

Tere. Palun teie nõuandeid seoses reisi planeerimisega. Plaan minna Juunis 2016 Taisse. 3 täiskasvanut ja 1 laps ( 2 aastane ). Olen ennegi lapsega reisinud, seega palun "tänitajatel" mitte selles suhtes sõna võtta. Lennukipiletid ostame Finnairist. Koha peal plaanis olla 5 ööd Phuketis, 5 ööd Koh Samuil ja 4 ööd ( tagasitulles ) Bangkokis. Sooviksingi teie soovitusi, kuidas oleks kõige kasulikum toimetada, millal ja mis järjekorras hakata asju broneerima. Vaatasin, et Finnaipr tegi just Aasia suunal eripakkumisi, arvatavasti teeb ta seda ka aasta lõpus?? Ehk lennukipiletid oleks vast mõistlik osta aasta lõpus/Jaanuari alguses? Siis saaks ehk ka bronnida Bangkok Airlines-ist siselennud? Mõtlesin, et kõigepealt oleks Phuketis ja siis Koh Samuil, või oleks hoopis mõistlik teist pidi teha? Hotelli kavatsen bronnida ilmselt booking.com lehelt, kas oleks mõistlik midagi kinni panna juba praegu, nii igaks juhuks, hiljem saab ju tube tühistada? Kas keegi oskab soovitada toredaid ca 55 eur öö hinnaga hotelle Phuketis? Mis ei oleks kaugel keskusest? Endal välja valitud selline: http://www.deevanapatong.com kas keegi on äkki seal ööbinud? Mida toredat Phuketis teha? Oleme käinud Bondi saarel ja Fantasea showd vaatamas, jalutanud "jalakäijate" täval, seekord tahaks midagi muud. Kas kellegil on kogemusi Baiyoke Sky hotelliga Bangkokis. Suured tänud juba ette kõigile, kes abi pakuvad.

Kas ikka 2016 Juunisse plaanite reisi? Seal on ju sel ajal 30 kuni 40 kraadi ja väga suur tormi ja vihmavõimalus ehk meeletu niiskus (vaata kasvõi praegusi ilmaolusid seal http://ilmake.www.ee/et/asukoht/Tai/Phuket/?coordinate=7.8833333,98.4 ). Ise kannataks varjus veel ära kuidagi, kuid väikese lapsega vist konditsioneeritud toast välja ei saakski. Meil oli 2-aastasega Märtsis Curacaol juba raske, higi jooksis mööda juukseid, nägu ja selga, lõunaund magada palavuses ei saanud, süüa ei tahtnud, veejoomist, pissimist ja virisemist oli palju, kuigi ainult paaril päeval ulatus temp üle 30e. Sinna kanti on mõistlik ikkagi pigem talvel-varakevadel minna kui meie jaoks ka vähe jahedam ja kuivem ilm on. Ja ma ei ütle nüüd, et lapsega reisimine kuidagi halb on, kõik oleneb lapsest ja sellest kuidas pikki sõite, ajavahet ja kliima/keskkonnamuutust talub. Kunagi sai 8-kuuse lapsega ka kuu aega Vietnamis elatud aga siis ka ikkagi novembris ja kogu intensiivse päikese aja olime kuskil toas või varju all. Igatahes kui veel võimalik planeerida, soovitaks reisi aega tunduvalt ettepoole tõsta ja enne ennast ilmastikuoludega kurssi viia. Ja enda kogemus selline, et kuskil 1,5-2-aastasega ongi lennukis vist kõige raskem, sest siis juba jalad all ja paigal püsida ei taha, kuid aru ka ei saa miks ringi joosta ei tohi ja rihmadega kinni pannakse, igasugusest (asendus)tegevusest tüdinetakse ka ruttu ära.

Tere, oleme perega käinud 5 aastat järjest Tais-Hiinas. Kohal oleme tavaliselt 1,5 kuud (november-detsembri lõpp, 1 nädal ühes kohas ja siis liigume edasi). Lapsega reisimises ei ole midagi hullu, peab olema pealehakkamist ja säilitama rahulikku meelt:) Meie käisime viimati 2014 a lõpp 2 täiskasvanut ja 5 last:) Neist kõige väiksemad olid 1a4kuud ja beebi 4 kuune ja saime väga hästi hakkama nii Tais kui Hiinas. Miks Te Phuketisse tahate minna? Mina eelistaksin sealkandis Aonangi, hästi kodune tunne ja lastega hea rahulik paik. Kui planeeimisest rääkida, siis esimene asi - tuleks osta ära põhilend (Finnair on lastega reisimiseks väga hea, kuna ei ole ümberistumisi), siis reisikindlustus. Siselendudest on kõige soodsam Airasia. Kuidas siselende planeerida, sõltub kui palju tahate kulutada ja eluolu kohapeal näha. Üks võimalus on osta Airasia pilet Phuketisse (või Krabile kui otsustate Aonangi kasuks)ja sealt maadmööda sõita KohSamuile, sõitmiseks kulub 1 päev. Meie oleme teinud nii, et Bangkokist sõitnud Airasiaga SuratThanisse, enne lennujaamast väljumist müüakse pileteid Koh Samuile, mis maksis 350 THB (buss+praam, väiksemad lapsed saime tasuta, buss sõidab ca 1 tund ja praam sõitis vist rohkem). Praamist väljudes on vastas taksod (hind ca 400-600 THB, oleneb rannast kuhu tahad minna). Pärast ostsime kohalikust reisibroost sõidu Aonangi. Kuna me tahtsime mööda maad sõita, siis ostsime takso+praam+buss Aonangi. Hinda peast ei mäleta, kuid saime kõvasti allakaubeldud letihinnast (lapsed tasuta). Koh Samuil olime Chaweng beachil, hotelliga olime väga rahul, kuna asus kohe rannas (Chaba Samui resort), oli oma rannaala ning kogu melu oli käe-jala juures. Muidugi on võimalus Bangkokist otse Koh Samui saarele lennata, kuid meie pere pole seda võimalust kasutanud. Tahame rohkem seigelda ja näha:) Oleme Bangkokis Baiyoke Skys ööbinud. Asukoha poolest asub ta väga heas kohas, all on nii päevaturg kui ka õhtuturg, lisaks kohalik toit, massaazid jne... Toad on natuke vananenud, kuid kui see pole oluline, siis on hotell ok! Kui bassein ja päike on oluline, siis bassein on väga väike ja päike kaob sealt minu arust juba lõunapaiku ära. Ainuke asi mis jättis negatiivse mulje oli see, et minu uued vabaajajalatsid, millega ma Eestist tulin, kadusid toast... tuleb olla tähelepanelik ja asjad luku taga hoida (seda tuleb muidugi teha igal pool). Meie oleme ööbinud 4 aastat Pullmann King Poweris mis on sealt natuke kaugemal, ca 15 minutit kõndimist. Kui on lisaküsimusi, siis võite küsida, kuna kogemusi ja sihtkohti on omajagu...