trip-krainetrip-ukraine-dark
Novembris 2-ks kuuks Phuketti

Plaan minna 2-ks kuuks (novembri lõpp kuni jaanuari lõpp) Taisse- Phuketti ja seal ringi sõita. Esimene mure, et vaja ööbimist. Lähme kolmekesi- meil ka 9-aastane laps kaasas, seetõttu oleks hea kui saaks mingi apartmendi (nt 2 tuba) oma basseiniga. Parim variant oleks mõni hotellitüüpi hoone kus saaks korterit rentida. Et oleks bassein ja suletud territoorium. Oleks nii omal kui lapsel rohkem ruumi ja saaks lapse ka üksi mängima jätta. Interneti olemasolu oleks ka oluline. Teine mure autorendi kohta. Plaan võtta auto ja sellega ringi tiirutada. Suurem osa ajast Phuketis, paar nädalat Krabisse ja sealt lõuna poole edasi äkki. Kuidas autorent toimib? Mis hinnad? Kolmas mure on lapsehoidja. Kaks kuud ei taha kogu aeg lapse sabas istuda, tahaks õhtuti ka nats väljas käia. Kas on võimalik saada lapsehoidjat, kes blondi poissi kohe turgu ei paneks? Ja kui on lastega peresid sellel ajal sealkandis kes sooviks suhelda, oleksime väga huvitatud. Lastel koos lõbusam ja endal ka.

Kontakte või infot võib saata ka: merks20@hot.ee

Puhtpraktilisest vaatenurgast - kas toimub kodukoolitus või mismoodi 9-aastane haridust omadab sel ajal?

Eks me proovi koolitada. Ja selleks oleks ka lapsehoidjat vaja, et õppimise ajal nats silma peal hoiaks. Oleks endal rohkem vabadust.

Tnx. Vaatasime sealt ka a alla 2000 öö ei ole vist sellel ajal võimalik midagi saada. Mingeid korterite pakkumisi ei ole mõistlike üldse leidnud, rääkimata siis nendest "kobarmajadest" kus bass ja oma sisehoov. Praegu parim asi mis saanud ja sealtpoolt vastatud ka on Patongis mingi Aquarius Guesthouse, kus 40m2 apartment suite maksis 1920. Väga hea variant ei ole kuna lapse pärast tahaks kahte eraldi tuba. Proovime veel otsida.

Kas tuli lambist lihtsalt selline mõte? Saate ikka hakkama selle kohaloleku organiseerimisega? Miks just Phuket ja mida seal 2 kuud ringi sõita on? Muidugi on Tais pikalt kohal olla tore, selle vastu ei vaidle. Vaatan, et kobate pimeduses, annan esiteks kasvõi ühe lingi, ehk on abiks. www.phuketgazette.net/classifieds

Kohavalik tuli sõprade poolt,kes pidid sinna jälle tööle minema a sattusid hoopis mujale:).Kohapealse orgunniga ei arva küll et mingit jama tuleb,käinud mingis 20 riigis ja alati hakkama saanud.On juhtund,et peale paari päev hakkan ise "kohalikuks giidiks"ja kukun ise sõpradele/hotellikaaslastele ekskursioone orgunnima. Phuket tundus lihtsalt kõige mõistlikum koht.Esialgsed plaanid autoga üks nipsakas Samui poole teha ja teine Krabisse ja sealt edasi lõuna poole.Phi Phile ka plaaniks minna.Phuketis oleme vaadanud elamiseks Patongi-hea õhtuti pidus käia(muidugi kui lapsehoidja leiame) ja ei tohiks vist nii lõuna kui põhja pool olevatesse randadesse(Karon,Kamala) ka eriti raske minna olla.Aga nagu enne kirjutasin elamine ikka lahtine,ei leia sellist kahe toaga nagu tahaks.Kui on siis jube kallis. Auto kohta ka saanud väga vastandiku inffi.Mõni ütleb sõida tuk tukiga,teine et see kallis võta auto.Pikema otsa jaoks muidugi auto a nii ühest rannast teise kas rentida auto või saab paremini tuk tuki/taksoga?A eks sellest saa ka kohapeal sotti.Suurem mure ikka elamisega.

Kasutaks Su enda sõnu "et peale paari päev hakkan ise "kohalikuks giidiks"" st.et mine kohale jaluta ringi ja küll leiad endale midagi. Juhul kui tahad veel hindadega kurssi viia siis soovitaks www.hotelclub.com, Phuketi hinnad alates 20EURist, broneerimine töötab, korduvalt ja eri riikides proovitud. Samuti võid abi küsida Urmas'lt kes seal resideerub www.firstbuddy.ee

Tore on, aga koma ja tühikuga klaviatuuri investeerimine ei teeks paha.

Sellel aadressil sellne viga, et seal ainult hotellid. s.t. väike tuba, söögitegemise võimalust ei ole ja kallis. Toksisin sisse 10. dets-5. jaanuar Patong, sain kõige odavama 46€ variandiga, et "kirjuta meile, vastame". Sellistelt olen saanud vastuseks, et hooajal ikkagi kallim või kohti pole ja variandiga "Book" oli odavam 64€ ja alates 20. detsember 84€. See kallis väikese toa eest. Nagu enne kirjutasin, sooviks mingit kahetoalist leida. Praegu kõige parem pakkumine see 1920 kohaliku eest, see suur ühetoaline millest enne kirjutasin. Kohapeal ei viitsiks eriti ringi joosta ja puhkuse ajal hotelli otsimisega tegeleda. Muidu poleks vist seal probleem a see tipphooaeg. Kui Tripist elamise kohta küsisin siis arvasin, et eestlased sinna kõvasti väljarentimiseks kinnisvara ostnud ja kukuvad kohe pakkuma :) a tundub, et see bisnis toimib seal vist läbi kohalike kinnisvarabüroode. www.firstbuddy.ee on väga hea kontakt. Nendest polnudki kuulnud. Kui saame, läheme kindlasti ringi ulpima. Lapse pärast otsime just eestikeelseid kontakte, tal ka huvitavam. . . . Trip.ee palub postitajal järgmise kirjutise puhul lisada komad ja tühikud ise!

Ma andsin teile ju algatuseks sobiva koha. Kas te jumala eest siis tõesti ei oska või ei viitsi lugeda. Kui teie "praegu parim pakkumine" 1920 korrutada päevade arvuga kuus, teeb see 60 000 bahti. Praeguse kursiga on see kuskil 22 000 krooni (ja USD s.o baht võib lähema kuuga veel 10% tugevneda), mis on päris kõva hind üheks kuuks ainult öömaja eest. Phuketgazetist leiate kindlasti oluliselt soodsama korteri. Aja poolest jõuate ju ka ise kuulutuse sinna panna. No võib-olla pole raha teile üldse probleem, siis ärge hindu uurige ja marssige otse Arcadiasse kaheks kuuks.

Pidasin silmas, et firstbuddy pakub ka majutust, mitte ainult ulpimist.

To af: nu nüüd saan aru miks õpetaja koolis sellele lugemisoskusele rõhus. Viskasin pilgu peale ja arvasin, et see lihtsalt mingi infokas Phuketi kohta. Kinnisvara ei pannud tähele. Ei saa küll praegu asjaga tegeleda, arvutil ekraan kotis. Aga niipalju kui aru sain seal tõesti täitsa norm pakkumised. Tnx . . . !

Lähen ise ka loodust Phuketi nautima kaheks nädalaks, täpne päevaplaan on olematu alates 9. nov.

Plaan on tiba pikemalt sinna pidama jääda . Samas on tekkinud ka mõned küsimused , osadele sai ka juba siit vastused leitud . Kui näiteks soov endale seal tsikkel osta , siis kui keeruliseks kogu see operatsioon osutub ? Kas turistil on üldse võimalik midagi sellist endale soetada või peab selleks mõne kohaliku abi kasutama ?

Igati hea plaan laps kaasa võtta , kuhu sa nad ikka jätad. Lapsehoidja/koka/abilise hankimisega pole mingit muret nagu ka kõige muuga. Elamist, kahetoalist apartmenti mis on heas kohas ja milles saab hea tujuga ärgata ei kujuta ette alla 2000.- BHT/päev Phuketil kõrghooajal. Hind ja kvaliteet on suht paigas. Pigem 4500.- Soovitan vaadata just alles avatud kohti - tehakse päris suuri allahindlusi, kahjuks ainult kohapeal suheldes. Odavam on kindlasti maja või villa rentida.(jäävad jälle kaugemale turistikeskustest) Hinnad samuti vastavalt kvaliteedile. Samuti soovitan pigem auto rentida (näit honda jazz aut. 1000 - 1500 BHT/päev)turvalisem ja mugavam kui punnvõrr ning odavam kui tuk.

Võibolla leiad sobiva majutuse sealtkandist http://www.zentravel.ee/index.php?pid=76&lang=2 Peaks olema eestlaste majad ja võimalik emakeeles tingmuste üle rääkida.

Aastaid tagasi sai taikaid usaldada sisuliselt kinnisilmi. Viimastel kolmel aga on olnud mul ja sõpradel probleeme. Lapsehidjat võttes mine kohalikust policstationist koos lapsehoidjaga läbi ja registreeri see hoidmine ära. Siis pole sul midagi karta. Politsei ja sõjavägi on Tais kohe peale kunni kõige pea. 1000 bahti politseile on kuninglik kingitus(300eek). Lapsehoidjale ühe kuu töötasu ca 2000(600eek)on küll.

Appi!!! Sellest hotellist hoia küll eemale, eriti veel kui lastega oled.