trip-krainetrip-ukraine-dark
Novembris Mehhikos!

Lähme novembris 2,5 nädalaks Mehhikosse. Äkki on veel samal ajal seiklejaid? Samuti on oodatud kommentarid, et kus on parim viibida novembris....olenevalt siis ilmast ja kohalikest pidustustes, sest ka seda melu tahaks näha.

Palju ei seikle, hotell ostetud terveks ajaks.

Ma lähen 29. oktoober Mexico City'sse, kus olen 3 ööd, käin ära ka Teotihuacanis, kunstimuuseumis, ajaloomuuseumis, sealt edasi Villahermosasse, siis San Cristobal de las Casas, edasi Palenque, Campeche, Merida, Chichen Itza, Cancun ja Isla Mujeres, Isla Cozumel, Tulum, siis edasi Belize pealinn Belmopan, Tikal (rahvuspark), Guatemala City, Lago de Atitlan, San Salvador, Ruta de las Flores (San Salvadori ligidal), Tegucigalpa, Managua, Isla de Ometepe, San Jose, ja tagasi lendan 28. november Panama City'st Amsterdami. . . . Trip.ee lisas kohanimedele suured algustähed ja palub seda postitajal tulevikus endal teha!

Isiklikult soovitan võtta veel ära(kui juba Panamas oled) ka Venetsueela, Kolumbia, Surinami, Ecuadori ja Peruu. Selle 29 päeva jooksul peaksid jõudma küll :P

P.S Mina jõudsin 23 päevaga käia enam-vähem Nicaragua, kolmandik Costa Ricast ja Salvadorist. Kusjuures riikidevahel reisimiseks kasutasin lennukit, et aega võita.

See sul huvitav kommentaar: ma olen planeerinud Managua - Tegucigalpa - San Salvador - Guatemala City - Belmopan 18 päevaga...

Ehk siis sama nagu üleval aga ilma Mehhiko ja Kostariikata. Kas see täiesti lootusetu? Põhimõtteliselt saaks oma tagasilendu pikendada ka nädala kui vaja... Loomulikult ei taha käia ainult pealinnades vaid rannad-vulkaanid-rahvuspargid ka.

Aitähh

Läbi tormata jõuad vabalt need riigid. Jõuaks rohkemgi... Aga nautida, chillida ja rahulikult võtta puhkust, ei jõua. Aga eks inimesed on erinevad. Minu arust on Nicaraguas endas juba 14 päeva kohal olla normaalne, selle ajaga jõuad riigile enam-vähem ringi peale. Salvadoris võiks ka olla nädalakese. Guetemaalas pole käinud, aga ilmselt on seal vaatamist ka mõned nädalad. Ning kiidetakse muidgi Honduurast. Aga otsustad ise. Vt. ka http://www.trip.ee/node/39576

me ka Mehhikosse novembris. Laheme perega 3ks nadalaks esialgu Mexico City ja Cancun edasised plaanid pole 100% kindlad.

To escelsior. Me läheme 7-ndal ja umbes enam- vähem sama marsuuti mõtlesime (Tulum-ini), aga sa meist umbes nädala võrra ees.

To muksik: me oleme 2,5 nädalat. Kuidas plaanite minna Mexico City-st Cancun-i? Me mõtlesime teha Yucatani poolsaarele ringi peale. Plaanisime rentida auto. Kui minna kahe perega, siis lihtsam võtta suurem auto. Samuti on seltskonnaga liikudes turvalisem ja lõbusam kah! Lugesin, et teil kaasas 3 aastane laps. Meil küll endal lapsi pole, kuid igapäevases elus töötame lastega. Oleme kergejõustiku treenerid. Nii et sellest küll probleemi ei ole meie poolt.

Kui te netti saate, siis helistagemeile 004550599705. Me Yukatani poolsaarel seiklemas, Ehk saakskokku

Kes käinud novembris, kas väga vihmane? Praegu ilmateadet vaadata küll hirmutab.

Cancuni ja Playa del Carmenit seal küll ainult vihm.

Kuiv ja menusalt soe praegu.

Kus kandis asute ja kauaks jääte?

Xilitla on minu täitsa soe. Pisut tibutas. Homme yritan Sotano de Golondrinas't ja Tamul'i koski näha. Siis suundun Real de Catorce'sse.

Mehhiko ilmast on sama möttekas rääkida kui Venemaa vai USA ilmast. Ixmiquilpan'ist Xilitlasse soites oli igas orus erinev ilm ja ilmselt pysivalt erinev. Kaige imelikum seejuures, et pohja pool läks palavamaks.

Ixmiquilpan'is läks yesel nii kylmaks, et panin riideid selga, aga ikka sain kylma. Vahepeal olid mingid kaktuste mäed, siis vihmaste okasmetsade mäed ja Xilitla on dzungel. Apelsinid kukuvad pähe jne.

Kus ise oled?

Me ka lähemal ajal Cancuni minekul, aga alles räägiti mingist orkaanist, mis Kariibi merelt tulemas ja et Mehhikos on oodata mudalaviine, aga äkki keegi kommentaarib;)- kes sealkandis?

  1. nov: Ciudad de Mexicos oli ikka palav. Päike kôrvetab naha maha.

Oskab keegi äkki infot anda mis seal rendiauto maksta võib? Lähme detsembri keskel Cancuni ja tahaks Yukatani poolsaarel ringi tiirutada paar nädalat. Tänud juba ette!

Millist autot soovite? Hinnad algavad 350-450 peesost väikeste autode (VW Pointer, Dodge Atos) puhul ja ronivad sealt jõudsalt ülespoole. Vt. ka Hertz, Casanova jne autorendifirmade veebilehti. Samuti on rendifirmad pea igas lennujaamas, nii et sealt saab ka infot, kui varem pole aega olnud vaadata.