Novembrist 2008 viisavabadus USA-ga!

Reedel 18.oktoobril 2008 öeldi siis välja, et viisavabadus Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahel hakkab kehtima lähema kuu aja jooksul. Paraku erineb ta küll Lääne-Euroopa riikide kodanikele kehtestatud viisavabadusest mitmel põhjusel. Eesti Vabariigi kodanik peab viisavabalt reisimiseks omama mikrokiibiga passi (väljastamist alustati 2007 aasta mais) ja teavitama Ameerika Ühendriike 4 päeva enne reisi algust interneti teel. Sealt peaks tulema ka mingil hetkel vastus, et kas antud kodanik on oodatud USA-sse või mitte. Seega tõenäoliselt see 3% soovijatest kes tahtsid viisat aga ei saanud, ei pääse USA-sse ka nüüd.

Isiklikult mulle on jäänud hämaraks, et kas see kehtib ainult lennureisijate puhul või peab seda tegema ka Kanadast või Mehhikost maismaad pidi tulijad või mõne kruiisilaevaga Kariibidelt saabujad. Ja kui jah, siis kuidas see protseduur siis välja näeb. Ning mis siis ikkagi juhtub, kui saabud piiripunkti ja eelnevat heakskiitu sul pole? Ootad neli päeva Kanada piiril? Või kui oled sealt kusagilt külapiirilt üle saanud ja tabatakse New Yorgis ning avastatakse et sa pole 4 päeva enne oma saabumisest teavitanud?

Igatahes pakub see viisavabadus Eesti Vabariigi kodanikele (viisavabadus ei laiene halli passi omanikele ja töö ning elamisloaga Venemaa kodanikele) enam-vähem võrdväärset vanade EU riikide kodanikega reisimist USA-sse ja avardab võimalusi transiidina USA-st lennata teistesse Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidesse. Näiteks Costa Ricasse saaks läbi USA oma 5000 krooni odavamalt, samuti avardab see jõudmist läbi USA Managuasse või Panamasse normaalse hinnaga.

Trip.ee on korduvalt käsitlenud viisavabaduse teemat näiteks http://trip.ee/node/7868 http://trip.ee/node/40999, samuti meie 2008 aasta ennustustes, kus ennustasime et viisavabadus USA-ga tuleb selle aasta jooksul http://trip.ee/node/36982 Loodame, et USA-ga viisavabadus kiirendab nende riikide otsuseid viisavabaduse osas Eestiga, kes on olnud äraootaval seisukohal. Rõhutan siinkohal, et näiteks soomlased saavad nautida viisavabadust umbes 140 riigi või haldusterritooriumiga, Eesti Vabariigi kodanikud umbes 60 riigiga. Seega on meie Välisministeeriumil veel palju ära teha reisimisvõimaluste lihtsustamisel.

1
23
...
9

Palju vastuseid siin: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/helpScreen_et.htm

Muuhulgas kirjas, et 1\ vajalik saabumisel õhutsi ja meritsi; 2\ kui saabud piiripunkti heakskiiduta, siis samale transpordivahendile tagasi.

Ja kui tylikas on, siis viisa taotlemine pole ka keelatud. Kui taotleja pole problemaatiline, on 10 probleemivabamat aastat täiesti realistlik variant.

0
0

Ehk siis kui mul on kehtiv turistiviisa, võin sellega reisida ega pea toda ankeeti täitma? Ja kui ei pea ankeeti täitma, siis ei pea uut passi ka tegema vast (mul nt kehtiv pass on välja antud 2001. a ning pole kuskilt poolt masinloetav).

0
0

on endiselt jõus kuni passi või viisa lõppemiseni.

0
0

Igatahes Usa ametnik ütles uudistes, et ainult biomeetrilise passiga saab üle.

Tema ütlusest sain aru, et isegi viisaomanikel tuleb taotleda uut passi.

0
0

Ma sygavalt kahtlen selles, et ametnik midagi sellist ytles. Palun viidet.

Isiklikult arvan, et ametnik ytles umbes midagi sellist, et "All Estonian travelers wishing to enter the United States under the Visa Waiver Program must travel with a valid e-Passport."

Aga selles ytluses ei seata mingeid piiranguid viisaga reisimisele.

Lisaks on saatkonna lehel (http://www.usemb.ee/vwp_eng.php) otseselt kirjas, et: What if I already possess a visa?

Individuals already possessing a valid visa will still be able to travel to the United States on the visa for the purpose it was issued. Additionally, individuals traveling on valid visas will not be required to apply for an Electronic System for Travel Authorization (ESTA).

0
0

Kui suurt rolli hakkavad USA piiril mängima näpujäljed kiibil? Ehk siis praegu pannakse näokuju kiibile, aga juuni 2009 hakatakse väljastama passe, kuhu siis näpujäljed ka pannakse. Et kui näpujäljed on piiril ülivajalikud, siis on ju juuni 2009 vaja hakata uut passi jälle tegema. Ja kas ainult 5 aastat kehtib biomeetriline pass?

0
0

Ei tea kas "kurjuse telje" riigide külastamine võib ikka probleeme tekitada?

0
0

Mõnevõrra hea uudis Mehhiko ja Kesk-Ameerika suunal lendajatele. Geograafia ja lennupiletite hindade vastu ju ei saa. Aga et enamike lendude puhul on vajalik USA-s ööbimine, siis vaimustusest lakke ei hüppa. Kurjuse teljelt oleme me niikuinii, vahet pole, kus käinud oled. Pakun, et ametniku suva nagu alati.

0
0

Mehhikosse lendamine sellise diiliga vist väga ei õnnestu, sest üks tingimustest on järgmine:

/../Omavad kehtivat tagasi- või edasisõidupiletit. Edasisõidupileti sihtkohaks ei tohi olla Kanada, Mehhiko või Kariibi mere piirkond.

0
0

Reporteri reportaaz: www.reporter.ee/2008/10/17/eestlased-saidki-ameerika-uhendriikidega-viisavabaduse/

Nii hästi kui mina aru sain siis biobassi puhul täidad ankeedi netis ja prindid jaatava otsuse välja ja kõik. Juhul aga kui ei ole biopassi või kui elektrnonilise ankeedi tulemus oli eitav siis lihtsalt tuleb taotleda vanat moodi viisa kui soov USA'sse rännata.

0
0

Ei tea, kas elektrooniliselt "jaatava" vastuse saamisel on riiki sissepääs 99,99%-liselt tagatud? Paber viisaga see nii kindel ju ei ole.

0
0

/../Omavad kehtivat tagasi- või edasisõidupiletit. Edasisõidupileti sihtkohaks ei tohi olla Kanada, Mehhiko või Kariibi mere piirkond.

Et milleks siis ikkagi selline piirang? Täiesti arusaamatu. Ja mis siis juhtub, kui olen USA-s ja saabunud sinna korrektselt 4 päevase etteteatamisega. Nüüd aga lähen 4 päevaks Kanadasse ja tahan tagasi tulla. Kas pean taas neid etteteavitama? Või ma ei tohi maismaad pidi üldse USA-sse saabuda? Andke andeks, aga see tundub absurdne!

0
0

Ongi suht ajuvaba aga tõenäoliselt on selline piirang eelkõige, kindlustamaks, et kodanik koju tagasi läheks. Eks siis peavad nad ise suht lihtsaks võimalust riiki Mehhiko v Kanada kaudu tagasi imbuda. Maismaad pidi ei tohi jah saabuda, iseasi mis saab siis, kui lendan kohale lennukiga ja vahepeal sõidan autoga Kanadasse, kas mind siis tagasi ei lastagi. Kõige tobedam on aga ikkagi asjaolu, et reaalse maalemineku loa saamine (yks kõik mis nimega siis) ei toimu mitte saatkonnas vaid piiril.

0
0

Mis maad sinna siis täpselt kuuluvad? Kogu http://trip.ee/taxonomy/term/6 ?

0
0

hbert: Kust see 4 päeva? Kirjas ju on, et kui saad loa, siis saad 2ks aastaks. 4ks päevaks ära käimine ei saa mingil moel probleem olla, kui mitte just 1 aasta ja 363 päeva taotlus vana pole.

PS. Äkki oleks mõistlik segased kysimused siiski saatkonnast kui kõige adekvaatsemast allikast järele kysida? Ausalt öelda ei meenu eriti yhtki saatkonda, kes suu peale löönud oleks.

0
0
1
23
...
9
Lennupakkumised
Reisikaaslased