Odavaim Ukraina trip

Kas oskab keegi anda nõu kuidas oleks kõige odavam sõita Ukrainasse, kas rongi,lennukiga või rendibussiga. Kui lennukiga, siis oleks hea kui keegi paneks linke odavamatest lennufirmadest jne, jne.

Ette tänades

Kuhu täpsemalt - Kiiev, Lviv, Krimm ja mitmekesi?? Ega airBalticu vastu vist ei saa.

Koht on Hershon ja on 7 inimest

Siis on mõistlik vast lennukiga (airBaltic) Odessasse.

Hind tuleb kusagil 700-1000 eeku päev(olenevalt päevade arvust), kindlustused juurde. Seitsme peale seda summat jagada on köömes. Mõni aasta tagasi tahtsid osad rendifirmad ka pandiraha saada, nüüd lahendatakse see probleem vist igasuguste superkaskodega. Ei peagi varahommikul startima ja oled teise päeva õhtuks kohal, kui on rohkem, kui üks juht. Air Baltikust võid ju eelbroneeringuga odavad piletid Odessa peale saada, kuid lisaks on vaja ju Riiga ja tagasi saada kogu pundil. Peale selle veel Odessa-Herson-Odessa ots. Lõpuks maksad reisikulud topelthinnaga kinni. Pealegi on väga hea ka Hersonis kohapeal tervel seltskonnal liikuda , kui on sõiduvahend olemas. Selline on minu arvamus.

Mina panustaks ka bussile. Olen korduvalt käinud autoga Lvovist edasi paarsada km. Ühe korra ka risti Lvovist Donbassi sõitnud. Igatpidi mõnus reis. Minul pole turvalisuse koha pealt probleeme olnud, aga eks igalpool võib midagi juhtuda. Toon ära mõned juhtumid, mis mul on juhtunud

  • tee ääres reas mitu tanklat. Kaardiga saab maksta ainult ühes. Kui paak täis ja ulatan müüjale kaardi, śiis selgub, et kaardiga oleks tulnud siiski pool päeva ennem maksmas käia ja kui siis tehing on toimunud, siis saab bensiini. maksin käšš, eurodes, pärast arvestasin, et umbes 50 EEKi läks paagitäis ametlikust hinnast kallimaks- ikkagi odavam, kui Poolas, Eestist rääkimata.
  • sõidan pikkas autokolonnis 60 tsoonis, kiirus ca 70. Ainsana peatavad mendid mind. Trahvi nende kätte maksta ei saa. Edasi sõita ka ennem mitte, kui trahv makstud. Ütlevad, mine maksa panka ära, siis saad dok. kätte. kell sealmaal, et tundub, et tuleb veel üheks ööks sinna jääda. Pakun altkäemaksu, ei tee asjast kuulmagi. lõpuks tuttav kohalik õpetab: raha tuleb "kogemata" poetada mentide autosse. Sobiv summa kiiruse ületamise puhul, nahu ka igasugu teiste rikku´miste eest o0n 10 $, 10 € või samas vääringus kohalikku.

Odavaim on ikkagi rendibuss (oma auto). Organiseerin ka 2014.a. suvel mägilaagreid Karpaatides. Liiklusvahendiks 9-kohaline väikebuss, reisi pikkuseks 10 päeva, orienteeruv hind 250 eur/inimene. Kellel huvi, andke teada.