trip-krainetrip-ukraine-dark
Odavalt lennukiga Kopenhaagenisse

Vaja sõita veeb-s Kopenhaagenisse. Kas keegi mäletab eelmistest aastastest, kas on olnud soodsaid pilteid saadaval det-s ja aasta alguses või oleks ikka mõistlik juba praegu piletid ära osta?

Kui tahad eesti õhuga sinna minna, siis ma ostaks küll kohe ära. Need eesti õhu "sooduskampaaniad" stiilis -15% lennupileti hinnast (lennujaamamaksud jäävad samaks) on paras naljanumber mu meelest..säästad max 100 eeki ehk.

Odavam, kui Eesti õhk tihtipeale, tsekka seda. Sry, kuidagi läks valesti, peale postitamist alles vaatasin, et olin ajanud segamini Kopenhaageni ja Oslo.. minu pasoor..

Mina ostsin viimased piletid Aalborg - Tallin - Aalborg suunal, sellelt http://opodo.dk/start lehelt. Lõppkokkuvõttes sain ikka väga odavalt hakkama 2 ümberistumisega läbi Riia tuli ca 4000 eek kanti

Ostsin Riia-Kopenhagen piletid juulisse, hinnaga 86eur / 2 inimest. Airbaltic

Täpsustuseks veel, et tegu siis ühe otsaga

Tasub ikkagi vaadata Norvegianit, Oslos ümberistumisega tuleb edasi tagasi hinnaks Kopenhagenisse umbes 2600 eek.

Mu meelest see Norwegian küll hea variant pole. Pead TLL-OSL-TLL ja OSL-CPH-OSL eraldi ostma..vähemalt kodukas küll ei andnud võimalust neid ühe broneeringuna teha. Lisaks lendab see Tallinna ja Oslo vahet aint 3 korda nädalas ning 1 päeval on TLL-OSL lend nii hilja, et OSL'st läheb järgmine Norwegiani lend CPH'sse alles hommikul. Ning samuti on ühel päeval OSL-TLL nii vara, et vaja eelneval õhtul juba OSL'sse saada, kui soovid selle hommikuse OSL-TLL lennule saada. Parim ikka Estonian Airi TLL-CPH otselend, mis lendab iga päev 2-3 korda päevas. Edasi-tagasi hind alates u 2500 eek.

Tere.

Ma avastasin, et ma olen maailma kõige halvem odavate variantide otsija. Lihtsalt ei leidnud midagi normaalset enam. Samas pakkusid ka erinevad lehed erinevaid hindu.

Igatahes on plaanis minna kahekesi nädalaks Kopenhaagenisse ja seda juba järgmisel nädalal. Lahkuda tahakski suvalisel järgmise nädala päeval ja tagasi umbes 5–8 päeva jooksul pärast väljalendu.

Ma tean eelnevast kogemusest, et siin on inimesi, kes teavad-oskavad leida parimaid võimalusi. Aeg, mis ühest punktist teise liikumiseks kulub, pole tähtis.

Kas kellelgi on aega-tahtmist aidata meid parima plaaniga? Tähtis pole ka transpordivahend(id). Tahaks lihtsalt kohale jõuda.

Ette tänades, Siim

Üldiselt kipub odavate asjadega olema selline lugu, et lõppkokkuvõttes võivad need hoopis kallimateks osutuda.

Nii ka õhutranspordiga. On firmasid, kelle odavale piletihinnale lisanduvad piletit ostma hakates kaardiga maksmise tasu, istekoha valimise tasu, pagasitasu, peldiku kasutamise tasu ja nii edasi. On firmasid, mis lendavad mingitele kõrvalistele lennuväljadele, kust sihtpunkti jõudmine läheb kalliks. On firmasid, kus klienditeenindus on olematu. Mõnikord saad odavaid pileteid selle hinnaga, et pead kümme tundi mingi x vahelennujaama transiiditsoonis kükitama. Tavaliselt ei saa "odavlennufirmadest" mitte kunagi seotud lennupileteid, mis tähendab tüütut mässamist pagasiga ja mitut turvakontrolli. Kui oled juhtumisi kilupealinnast, siis arvesta paljudel juhtudel lennupileti hinnale juurde ka bussipiletid Tallinnast Riia lennujaama.

Mina ostaksin sinu asemel pileti Eesti Õhust, maksku mis maksab. Tund ja kümme minutit lendu ja kohal.

Kopenhagen on muuseas väga kallis linn, selle taustal muutuvad lennupileti pealt kokkuhoitud summad marginaalseks.

Ma tahtsin küsida, kas kellelegi on öiseid kogemusi Oslo, Varssavi, Riia või Vantaa lennuväljaga?

Kas mõni neist on eriti ebameeldiv?

Minu arust ei ole Kopenhaagen väga kallis. Olen sinna korduvalt sattunud. Christianiast Kebab ja mõnest marketist Tuborgi (pole küll suurem asi õlu minu arust, aga viimane kord sain 0,33 pudeleid lähedalasuvast poest 2,50DKK eest)

Ühelgi maal pole toit kallis kui otsida viitsid.

Siim

Vantaa lennuväljal saab kenasti öösel magada. Aga ega seda rahulikku aega seal teab mis palju nii ehk naa pole.

Kui väga on usaldatav 45 min aega ümberistumiseks? Ma olen Tallinnas saanud ükskord hakkama 15 minutiga, aga see oli mingi eriti loll juhuste kokkusattumine... Kas see 45 on igal juhul liiga vähe?

45 minutit on küllalt, kui sul on jätkulend. Tegelikult ei pea sa siis mitte millegi üle muretsema, sest kui isegi midagi nihu läheb, on lennufirmal kohustus sinu eest viiel erineval moel hoolitseda.

Aga kui on kaks erinevat piletit, siis on jama majas. Pagas välja, uuele lennule uuesti sisse tšekkida, uus turvakontroll... võib-olla tunnevad sinu isiku vastu huvi ka tollitöötajad, sõltuvalt sellest, kus su vahejaam on. See kõik on see, miks isiklikult mina eelistan odavlennufirmadest hoiduda.