trip-krainetrip-ukraine-dark
Odavalt lennukiga Rooma ja öömaja?

Tere, soov on aprilli lõpus Rooma sõita. Kas keegi oskab soovitada parimat (odavamat) lennutrajektoori ning ka öömaja?

Vaata, Eesti Õhk hakkab liikuma aprillist. Hinnad on sel ajal 1500 edasi-tagasi, vaatasin ise kah.

Öömaja pakun oma kodus! Kesklinnas ja väga mugav. Siin on käinud palju eestlasi ja siiani on kõik positiivsete emotsioonidega lahkunud! Anna teada, kui soovid võimalust kasutada. raffi@hot.ee. Töötan ise Roomas giidina. Ulve

Sain just piletid Rooma ja tagasi, hinnaks kokku 2100 krooni. Trajektoor on EasyJetiga Londonisse ja sealt Rayan Airiga Rooma ja tagasi EasyJetiga läbi Berliini. Kusagil ööbima ei pea ja lennuajad klapivad ilusti.

Kas Eesti Õhk on väga ebausaldusväärne? Sellega saaks ju otselennuga Rooma. Mis arvate? Hinnad samad mis ümberistumisega.

Easyjetiga ära unusta reisitõrkekindlustust - teed 2 eraldi "lepingut" lennufirmaga ning 1 muutub koheselt kehtekuks tõrke korral ja see läheb oioi kui kalliks maksma.

Kui pikalt piletid ette ostetud sellel konkreetsel reisil? Kuus kuud? Kas märtsiks või aprilliks oleks ka võimalik sama soodsalt saada? Aitäh ette vastuse eest.

Piletid ostsin kuu aega ette. Peab lihtsalt vaatama, mida odavlennufirmad selleks ajaks pakuvad. Eesti Õhk on tegelikult väga usaldusväärne ja kui samuti piisavalt ette osta, siis tuleb ka odavalt (internetist), aga nende puhul ei tea, kas lendavad aasta ringi.

Piletid ostsin kuu aega ette. Peab lihtsalt vaatama, mida odavlennufirmad selleks ajaks pakuvad. Eesti Õhk on tegelikult väga usaldusväärne ja kui samuti piisavalt ette osta, siis tuleb ka odavalt (internetist), aga nende puhul ei tea, kas lendavad aasta ringi.

Lisan siia oma värske kogemuse. Stockmanni hulludel päevadel sai paar Rooma piletit soetatud. Hotelli valimisel oli oluline, et poleks väga kaugel kesklinnast. Peale hommikusöögi ja puhaste linade rohkem nõudmisi polnud. Estonian Air veel polnud selleks hetkeks oma uusi sihtkohti välja hõiganud. Minu kogemuse järgi saab neilt suhteliselt soodsalt pileteid, kui kuu või kaks ette planeerida. Hotelli otsingul kasutasin www.ebookers.fi keskkonda. Leidsin hotelli Marsala aadressiga Via Marsala 36. Kolme inimese tuba kolmeks päevaks (ööks) maksis 220.-EUR. Hotell asub Termini raudteejaamast 150 m. kaugusel. Maja näeb välja päris luitunud. Remonti pole ammu tehtud. Mõnel toal on dušš ja WC toas, osadel koridoris nelja toa kohta. Duššikabiinil polnud enam uksi, laualmbil puudus pirn, külmkapp oli suletud laua alla õhukindlalt, mis põhjustas kohe kehva töö, kuna jahutust polnud. Plaaditud põrand oli jahe, lifti mahtus vaevu kolm inimest, mõnel päeval oli käterätt kehvemast ja õhemast materjalist. Hommikusööki sai 10 m. eemal kõrvalhotellis ja söök koosnes kohvist, saiast, juustust, singist ja jogurtist. Jättis küll niru mulje aga vähenõudlik inimene sai kõhu täis. Apelsinimahlaautomaat oli 2 päeva rikkis. Esimesel päeval jagati siis lohutuseks kapist värskeid apelsine. Interneti kasutamine maksis 15 min. Kogu see eelnev jutt on lihtsalt selleks, et kellegi ei tekiks illusiooni, et saab hea hinnaga vinge koha. Mina jäin rahule. Hinna kvaliteedi suhe oli siiski hea. Loomuliklt on kõik Termini ümbruses olevad hotellid orienteeritud odavale ja vähenõudlikule kliendile. 1.-EUR. Kohe raudteejaama maaalusel korrusel oli suhteliselt korralik market, mis töötas vähemalt 23.00-ni. Hinnad olid ka täiesti Eesti tasemega. Tegin hotellist ja sisust mõned pildid. Kui kellelgi huvi, siis saadan.

Omast kogemusest oskan soovitada Roomas (aga ka suvalises muus linnas)hotelli otsimiseks ja soovitava leidmiseks umbes järgmist tegevust:

  1. mõtle enda jaoks läbi, millises piirkonnas soovid asuda, arvestades, et kesklinn on kallim ning äärelinna hotellid võivad pakkuda paremat hinna/kvaliteedi suhet, samas tuleb siis hotelli kirjeldusest uurida, et see asuks mõne metroojaama lähedal. Kui plaanid linna mitmeks päevaks jääda, siis ostad ju niikuinii mitmepäevapileti ja metroo olemasolul pole suurt vahet, kas hotell asub kesklinnas või linna ääres metroojaama läheduses. Kui kavas aga autoga väljasõite teha, on linnaäärne asukoht isegi eeliseks;
  2. otsi internetis mõned sobivad pakkumised. Soovitav on sealjuures mitte kasutada ühtainust broneeringulehte, vaid selliseid, mis otsivad samaaegselt kümnete pakkujate lehekülgi - nõnda on võimalus soodsa pakkumise otsa sattuda suurem. Sellisteks lehtedeks on nt www.hotelbookingpro.com, www.kayak.com. Itaalia hotellide otsimiseks on hea ka www.venere.com.
  3. kui oled leidnud 3-4 hinnalt ja asukohalt sobivat pakkumist, siis vaata, kuidas on teised reisijaid neid hotelle hinnanud. Nt www.tripadvisor.com sisaldab pea iga hotelli kohta hinnanguid, samuti näeb hotelli asetust antud linna hotellidele antud hinnangute üldtabelis. Kui need kolm sammu läbi tehtud, siis enda kogemuse põhjal on risk hotellis pettuda üsna väike ning hinna- ja kvaliteedivõit võrreldes ehku peale esimese hotelli võtmisega tihti lausa mitmekordne. Roomas on pakkumine suur ja ca 60-70€ eest peaks igati rahuldava hotellitoa kahele hommikusöögiga leidma küll. Head reisi!

Soovitan AirBaltic-ut läbi Riia. Detsembri alguses oli hind ühele sinna ja tagasi ca 1400.- + parkimine 200.- + 3,5 tundi sõittu(tee on hea, läbi Saulkrasti(?) enam sõitma ei pea. Sama aja võib vahemaandumisel ära kulutada.