Öö Istanbuli lennujaamas(IST)

Tere

Otsin endale lennupileteid Skopjesse ning kõige soodsama ja mugavama pakkumise järele tuleks mul öö(11h) veeta Istanbuli lennujaamas. Kas kellelgi on selle lennujaamaga kogemusi? Lugesin lennujaama iseloomustavatest kommentaaridest, et pistikupesad, kus läpakat laadida on seal olematud, tasuta wifist rääkimata. Lisaks kuulsin veel jutte türklaste inglise keele oskamatusest- ühesõnaga kui tõsi see kõik on?

Saad infot ja eelkäijate arvamusi siit lugeda-http://www.sleepinginairports.net/europe/istanbul.htm#.UZipqrX0G5I Kui päris aus olla, siis minul oli smaasugune dilemma selle aasta veebruaris.. Ja mina valisin hotelli, mingi 25 eurot, soodne. Aga kogu see peavalu transpordiga (öösel see soodne metroo ei tööta ju, nii et sõitsin taksoga, teine 25 eurot) ja õige koha leidmine... Nii et ma kahetsen, et ei ööbinud lennujaamas. Hangid omale midagi süüa ja tegevust ning veedad öö ära.

Kas lennud on Turkish Airlinesiga? Kui jah, siis peaksid nad sulle Istanbulis tasuta hotelli pakkuma koos transfeeridega jne. Tingimuseks on see, et enne sinu lend on esimene lend, mis Skopjesse läheb. Kui on ka varasemaid, siis hotelli ei saa.

Jah, Turkish Airlines`iga. Ega nad vist seda tasuta hotelli mulle ise pakkuma ei tule? Pean selle ise järele vaatama ja siis lennufirma käest küsima?

Selleks ei pea eraldi ühendust võtma, vaid lennujaamas on HOTEL DESK. Lähed sinna, kurdad oma muret ja sobivuse korral viiakse transfeeriga majutuspaika. Esimene lend on ainult üks reeglitest, teised on näiteks: lendude vahel peab olema vähemalt 10 tundi ning üks lendudest ei tohi olla siselend.

Tasuta wifi leiad Istanbuli lennujaamas Starbucks´i kohvikust: üks on kohe hotel deski kõrval ja teine on tsoonis peale piiri/turvakontrolli vasakul.

Lisaks on WiFi saadaval TA lounges, millest veidi rohkem juttu siin: http://www.reisiguru.ee/lugu/296