trip-krainetrip-ukraine-dark
Ööbimine lennujaamas?

Nii ma küll ei osanud täpselt seda teemat kuhugi panna, aga jah:D Küsimus siis selline, et kas lennujaamades on ööbimine keelatud. Nt kavatsen Itaaliasse hääletada ja siis ehk plaaniks mõne öö hoopiski mõne lennujaama pingil veeta. On küll kahtlane, kuid oles WC võimalus ja ei jääks vihma kätte võimalusel:D

Sellest on siin varem ka juttu olnud, küll mitte hääletamise kontekstis.

Ei leidnud ise. Ehk keegi vaevub kunagi selle teema lingi siia postitada. Aitäh.

Kasuta pigem couchsurfi. Kohtad kohalikke inimesi, saad magada voodis ja suure tõenäosusega linnatuuri ja õhtusöögi :) Mõned lennujaamad on ööpäev läbi lahti, teised jälle mitte. Soovitan otsida konkreetsete lennujaamade veebilehekülgedelt.

Eeldusel, et lennujaam on ikka öösel lahti. Igalpool muidugi ei soovita, näiteks Johannesburgis. Olen näiteks Malaga lennujaamas kohanud hollandlast, kes elas seal juba kuid (a la Tom Hanks teatud filmist). http://www.sleepinginairports.net/index.htm

Päris kuudeks vast ei jää;D Tänud lingi eest!

Mm..ei ole küll kuulnud, et oleks keelatud. Ise olen Saksamaal Düsseldorfi (Weeze lennujaamas)ööbinud. Kahjuks ei olnud lihtsalt muud valikut, pidime seal veetma 26 tundi. Ei leidnud lihtsalt majutust.. Kuid soovitan soojalt samuti otsida sul majutusi Couchsurfing.com-st vs Hospitalityclub.org-st (esimene on tegelikult parem). Aga jah, ega lennujaamas pole ka nüüd kõige hullem öö veeta.

Ööbinud Madridis (Barajas) ja Berlinis (Schönefeld), rahanappuse tingimusel täitsa ok

Mind pole kunagi kusagilt välja aetud. Võtad aga oma magamiskoti välja ja keerad pingi peale pikali. :)

Mina veetsin öö RIXis 2 aastat tagasi kuna jätkulend toimus järgmise päeva ennelõunal. Magada ei tahtnud. Raske oli, aga ühe korra kannatab ära. Pidevalt sellist reisimist ei soovitaks.

Kõikse halvim variant on siuke, et turvad, politsei või keegi veel tuleb vaatama, mida sa teed ja kes sa oled. Kui sul pole ei tuleku ega mineku lennupiletit ette näidata ja sa ei oska ühtegi veenvat põhjust oma seal olekule tuua (sõbrad tulevad piletiga nädala pärast, tulin lennule vastu, olen saadetist ootav narkokuller jne) sõltub sinu edasine ööbimine nende suvast. Kas nad lubavad või ajavad ära, seda ei tea keegi. See sõltub nii paljudest asjaoludest, et mingit kindlat reeglit siin ei ole. Küll aga saab 100 protsendise kindlusega öelda, et nad pole huvitatud kodute kolimisest lennujaama.

Ööbi aga, me ainult lennu- ja rongijaamades magamegi.

Lennujaamas pole ööbinud, kuigi mõte oli Scönefeldi minna, aga kui sauna otsimise lõpetasin, hakkas metroo juba liikuma. Kolm ööd sai juunis-juulis küll edukalt maailma turvalisimates pealinnades, Beliinis ja Prahas, ööbitud hotellides Park ja Öötramm.

Mind ei ole ka ühestki lennujaamast välja aetud. Keerad aga pingile pikali ja lased silma looja. Neid öiseid ootamisi on ikka päris mitmeid olnud. Brüsselis tulid küll ühel hetkel turvad uurima, mida me seal põrandal teeme (olime kahekesi ja seal ei olnud eriti pinke kuskil, kus magada). Aga siis soovitasid lihtsalt oma asjadel silm peal hoida. Londonis olime kolmekesi, üks sõbranna käis ja jalutas muudkui ringi ja vahtis lennujaama, et mitte uniseks muutuda. Tema juurde tulid ühel hetkel mitme tunni pärast kohalekutsutud politseinikud ja süüdistasid teda prostitutsioonis. Et käib ringi ja otsib kliente, nemad turvakaameratest juba pikemat aega jälgivad :) Sellise jutu peale ei osanud küll enam muud kui naerda ja uni läks ka minema.

Mina natuke pelgan. Lennujaamas magamise kogemust pole, aga Prahas (või oli see Varssavis? - see oli juba aastaid tagasi ja sellest teekonnast koju on pisut hägusad mälestused) rongijaama tagumises nurgas üritasin küll magada. Seal oli teisigi. Mõne aja pärast äratasid turvad mind üles ja palusid lahkuda. Ja mitte kõnetades või raputades, vaid... jalaga sorkides. Nagu mingit kõntsa. Ringi vaadates märkasin, et mind oli viimaseks jäetud, teised - küllap igaõhtused kodutud - olid juba väljas pinkidel. Aga abikaasa on viimasel ajal korduvalt Tallinna lennujaamas tukastanud, sellest pole probleemi tehtud.

Lendasime hiljuti Helsingist otse Lissaboni, pärast sama tee tagasi. Esimese öö veetsimegi Helsingi lennujaamas - seal oli küll jama. Ühtegi nurgatagust kohta ei leidnud, kõik olid pikad läbikäidavad koridorid, inimesi liikus tihti. See-eest Lissabonis oli super - teisel korrusel leidus mitmeid mõnusaid nurgataguseid, kus teisedki magasid, küll maas, kuid ruumi oli ja ööseks kustutati isegi tuled ära, sai rahulikult poole kuueni hommikul magada. . . . Lause ja kohanimed algavad suure algustähega! Trip.ee

Ja isegi jumalavallatu, aga Palermo lennujaama kabel pikkade pinkidega oli kutsuvalt inimtühi ja vaikne ja ei jäänud me seal kellelegi ette.

Dublini lennujaamas, pigem tekkis probleem koha leidmisega, kõik pehmemad istumiskohad kinni, väheke privaatsemad nurgad samuti, isegi wc ees olevad pingid olid juba hõivatud selleks ajaks , kui mina kohta otsima hakkasin. Lõpuks leidsin ühe nurgakese reisifirmade leti ees , kus oli vaipkate, siis sai sinna pikali visatud ,kui hommiku poole silmad lahti tegin, siis seisid seal juba perekonnad järjekorras. Ning korra Hispaanias ühes väikses lennujaamas ( Reus )ööbisime ka, seal oli suht mugav olemine, rahvast nii parasjagu, kohti jagus kõigile, ööseks kustutati suured tuled ära ja oli hea hämar, kuid konditsioneer töötas koguaeg ning seepärast oli nii külm, et lõpuks tuli välja magama minna, sest seal soojem, enamus rahvas magaski seal magamiskottidega.

Maganud olen Frankfurdi, Liverpooli, Santiago de Compostela ja Riia lennujaamas. Vahejuhtumiteta.

Parim on Londoni Stansted- ööläbi tegevust- baarid-restod avatud

Maganud korduvalt nii Stanstedis kui Schönefeldis. Ka Gatwickis. Ei mingeid probleeme ja teisi samasuguseid on palju. Schönefeldis juhtusime esimesel korral kogemata lausa politsei putka ette - hommikul hakkasid need voorima, astusid rahulikult üle meie..Ise oleme kasutanud väikseid täispuhutavaid madratseid - Jyskist väikse raha eest, sellised kilesed ja käivad väga väikseikd kokku..