trip-krainetrip-ukraine-dark
Ööbimine London Stansted

Kas keegi oskab soovitada ööbimist,kui lennuk teeb õhtul vahemaandumise ja edasilend on hommikul?

Ööbi kindlasti, soovitan. Magamatus võib tappa.

Täpsemaks vastamiseks on küsimus kahjuks liiga rumalasti formuleeritud. Võimalikud variandid alates magamiskotiga kuuse alla pugemisest ja lõpetades viietärnihotelliga.

Kasuta otsingut. Sellest Stanstedis magamisest on siin palju jutustatud.

Nimelt on lennujaamas aega 6 h. kella 23.30st kuni 06.30ni hommikul. Kas on sel ajal lennujaama lähistel kuhugi minna, on mõni koht öösel lahtI?

Tere soovin teada kui lend väljub Stanstedist kell 6 hommikul, kas on ka niimoodi võimalik, et checkin kotti sisse näiteks kell 22 õhtul ja siis saan terminali siseruumidesse minna ööd veetma või peab terminali eesruumis sealsete pingiridade peal öö veetma? Küsin sest üks tuttav läks Gatwickist ja tema sai koti sisse anda hilisõhtul ja samal ajal ka kohe siseruumidesse minna, ehk siis ei pidanud kusagil terminali eesruumides külma käes konutama. Tänan kui keegi oskab vastata.

Kui on äraantav pagas ja tegu on mõne odavlennufirmaga (easyjet, ryanair jne), siis peab veetma öö seal check-in'i saalis, muud valikut ei ole (check-in avatakse umbes 2 tundi enne lendu). Juhul kui äraantavat pagasit ei ole ja online pardakaart on välja prinditud, saab minna turvakontrollist edasi (juhul kui saabumise hetkel öösel turvakontroll veel lahti on, Londonis vast ikka on.

Stansted on vastik koht magamiseks, aga eks seda ole varemgi tehtud ja saab kohe varsti jälle uuesti tehtud.

Aitäh haaletaja. Sellisel juhul ma ei anna oma kotti ära (küll ülekaalus tugevasti aga mõõtudelt siiski käsipagasiks sobiv) ja lähen siseruumidesse. Mitte kohe ei ahvatle seal eesruumis konutada, külm ja vastik. Seespool on vähemasti pehme ja mugav.

Lennujaam asub linnast väljas ja lähedal on pisike asula. Lennujaama eest läheb jalgrada pisikesele külateele, jalutad läbi küla. Külas on pisike mõisahoone ja üks väga omapäarane puu. Jalutad läbi küla ja peale küla, kui kedagi pole nägemas, viskad põõsastesse pikali. Paned äratuskella tirisema ja hommikul ilmud värskes õhus puhanuna lennujaama. Täpselt ei oska öelda. Kuid oletan, et jalutada tuleb umbes 2km.

Minu meelest sees ei olnud ka teab kui mugav. Temperatuur on ka sama. Aga sisse minnes (Katile) ära unusta, et vedelikke ei tohi kaasas olla.

Ma olin kunagi sama dilemma eest - 6h tundus liiga lühike aeg, et hotellitoa eest maksta. Olles aga ühe korra Stansteadis ööbinud lubasin endale, et olen nõus mida iganes maksma, aga see jääb viimaseks. Magada niikuinii ei saanud (külm, kõvad pingid, hullunud koristusmees põrandapesumasinaga - ühesõnaga skeeri!) ja kohvikud/restod pandi kl 2 kinni (nüüd on vist kauem lahti, viimane kord saabusin lennuki hilinemise tõttu kl 3 ja isegi Costa oli veel avatud). Mõnede taluvuslävi on kindlasti parem :) Sees on ehk pehmemad istmed vähemalt ja lennuväravate juures on vaipkate ka (kui nende juurde öösel muidugi lastakse).

Minime, ühe korra ööbisin Stanstedi Radissoni hotellis, makstes hingehinda 6 tunnise une eest, lisaks bronniti arvelt veel 50 naela lihtsalt ettemaksuks, mille sain tagasi alles 2 nädala pärast. Sedagi siis kui ise panka emailisin ja palusin kinnihoitav summa vabastada. Voodi oli küll mugav ja hea soe oli magada kuid enam 89 naela lihtsalt mõne tunni eest maksta ei tahaks. Oleks veel et kellegagi kahepeale võtta tuba seal lähedal olevas Express Innis, oleks odavam aga siiski.. Need mõned tunnid lennujaamas crashida ei tapa. Tahaks vaid siseruumidesse, seal on natukene edasi jalutades pehmed toolid ja vaipkate ja saab kenasti pikali visata. Terminali eesruumis on aga külm, kõle ja kõvad pingid, ja mitte kohe ei taha seal olla.

Hääletaja, seda ma tean jah et vedelikke ei tohi olla :) Kuigi olen iga kord lennates kaasas vedanud vähemalt 500ml eest kreeme ja asju, kuid ära ei ole midagi võetud. Vesi ja muu jook võetakse ilmselt jah kohe ära.

Toivo, jäägu põõsa all magamine sinu reaks, mina tänan kuid ei.

Leidsin sellise koha, peaks olema suhteliselt lähedal. Maksab 33-36 £ 2-4 inimesele. Näiteks kolmekesi teeb see hinnaks kuskil 200 krooni öö. Lennujaamast on tasuta transfeer, tagasi lennujaama saab 2 £ eest.

http://www.daysinn.com/DaysInn/control/Booking/property_info?propertyId=33440

Meie just ööbisime seal, 2 inimest 30 poundi, hommikusöök hinnas. Fuajees tasuta wifi. Igakord nii odavalt muidugi ei saa, üldiselt oleme maksnud 50 poundi. Transfeer on 2 poundi nägu 1 ots.

..sai ka Days Inn´ís oldud. Transfeeril lennujaamast hotelli raha ei tahtnud, vastupidisel suunal, jah, 2 poundi. Kaldun arvama, et edaspidigi kasutan seda hotelli. Broneerisin lennujaamas asuvas infokeskuses. Ennem olen oma 10 korda maganud lennujaamas, kuna varem valjus Tallinna lennuk varahommikul.

Transfeerbuss sõidab alates 18.30. Kas kellelgi on kogemusi, kuidas sinna saada varem - ainult takso või on linnaliin kah olemas?

Buss Excel 308, peatus kohe peale M11 ületamist.

Kuna oleme otsustanud veeta öösel 7-8 tundi seal lennujaamas siis uurin, kas seal oma sööke-jooke(alkot)on lubatud tarbida? Eeldusel, et need on siis loomulikult enne pakitud suurde pagasisse.

Kusagil pingil pikutades ei tohi vist avalikult alkot tarbida, vähemalt Gatwickis nägin kuidas ühele trahv tehti õlle joomise eest. Parandage mind kui eksin.

Tunnistan pühalikult, et ma olen täiesti avalikult mõistuse piires Stanstedi lennujaamas veini ja šampust tarbinud. Kohvi/coca topsid saab küsida sellest kohvikohast, mis ooteruumi ja wc vahepeal. Šampusega juhtus ainult see jama, et viimati läks väga kõva pauguga lahti (lennukis loksumine annab tunda) ja seetõttu hüppasid kaasootajad hirmunult püsti (rahunesid sama kiiresti). Õnneks suurte püssidega turvamehi ei olnud lähedal :) Seadusreikkumine oleks juua otse pudelist, viisakad inimesed joovad topsist ;)