trip-krainetrip-ukraine-dark
Ööbimine Nizzas

Oskab keegi soovitada Nizza kohta normaalse hinnaga öömaja Nizzas? Minek mais,kohapeal 1 nädal, seltskond 5 täiskasvanut ja beebi. Ise netis surfates tulevad hotellid min ca 7000 eeku nägu...kas see ongi sealkandis miinimum? Tänud vastajaile!

Ära siis võta Nice'sse - 7 kilo eest nädalas ei saa suuremat asja. Kui oled ikka nädal aega paigas, siis pole mõtet 2-e tärni võtta, need on seal parajad peldikud. Vaata ümberkaudsetesse linnadesse (Saint Laurent-du-Var jne) Aga, kui tahad mere äärde, siis pead julgemalt pappi välja käima. Tegu on ikkagi Euroopa ühe vingeima kuurortiga ja täituvusega hooajal probleeme pole.

üürige korter või maja. Tunduvalt odavam kui hotell, eriti suurema seltskonnaga puhates. Ise kasutan sellist keskkonda: http://www.homelidays.com/

Üks variantidest on ööbida mõnes odavas hotelliketis, näiteks Formule1 või Ibis, reserveerida saab www.accorhotels.com või Campanile, reserveerida saab www.campanile.com

Kohe üldse ei mõista, kuidas oled saanud sellise hinna nagu 7000 krooni nägu nädala aja eest maikuus. Tundub ikka väga palju. Nizza ei ole ju tegelikult nii kallis, eriti arvestades seda, et mai ei ole veel aeg, mil öömajade hinnad oleksid lakke kruvitud. Endal on Nizzasse minek augustis, mis on tõepoolest kõige kallim aeg seal viibimiseks, ning öömaja saab siis kaheses toas 60-70 eurot öö toa kohta. Uurisin Sinu soovitud aega - nädal maikuus www.hrs.com. Hinnad algasid kahese toa eest 57 eurost (ca 30 eurot nägu, nädal seega 210 eurot ehk 3300 krooni). 80 euro eest oli võimalik saada kolme tärni hotell. Kuid kui võtate kolmese või veel suurem toa, läheb hind inimese kohta aina odavamaks. Mitte ei taha nõustuda väitega, et kahe tärni hotellid Nizzas on peldikud... või siis et näiteks Saint Laurent du Varis oleks hinna ja kvaliteedi suhe tingimata parem. Olen ööbinud nii Saint Laurent du Vari kolme tärni omas kui ka Nizza kolme tärni omas. Kallim neist oli esimene, kuid ilusam Nizza oma. Nii et oleneb täitsa sellest, kuidas juhtub. Edu otsingutel! :)

No tegelikult on 2** omad ikka suht kehvakesed - olen ise ühes olnud ja ka tuttavate käest mõndagi kuulnud. Põhiprobleemid sellistes hotellides on olematu heliisolatsioon tubades, samas, kui sellistes odavates hotellides kipuvad noored mõnusasti lärmama ja läbustama ja ega need vanad renoveerimata majad alati kõige paremini lõhna ka. Saint-Laurent-du-Var-s on ikkagi merest eemal olevad hotellid oluliselt odavamad kui Nice's samalaadsed. Veel odavamalt saab mägede pool Grasse's ntx. Ma ei pannud algul tähele, et mais lähete. Siis on tõesti hinnad madalamad ja 7000 tundub kallivõitu. Muidugi, kui see on mai viimane nädal, siis on hinnad nagu juulis-augustis (Monaco F1 GP on siis). Me võtsime ka sel aastal Monaco GP ajaks Nice's 3*** hotelli ja 2-ses toas tuli öö üle 1000 EEK-i nägu. Tavaliselt olen käinud juulis-augustis...siis olen kauem koha peal ja olen võtnud 4**** (West Endi või Massena). Need on muidugi väga kirved, kuigi tase pole midagi erilist. See suvi üritan tõenäoliselt korteri rentida. Lihtsalt kahju on hotelli eest nii palju maksta. Tegelikult soovitan ikka rohkem netis ringi tuhlata. Ainuüksi Nice's peaks olema kuskil 200 hotelli ringis. Kindlasti leiate midagi sobiva hinnaga.

Tere,

ise soovitan soojalt siiski uusi hotelle-need vanad on siiski päris õnnetud... Näiteks Boscolo Park hotell ja 4* oli ikka päris õnnetu urgas(2400 kr/öö)-teenindus S_TT/üleolev ja isegi lift ei töödanud 2 päeva , samas Novotel ja Sofitel(mõlemad 4* ja ööd vastavalt 2600 ja 2000 olid ikka mugavad ja puhtad. Sama lugu Pariisis-enam vanu, "miljööga", hotelle ei booki-soov on saada mugavust ja puhtust ja uutest hotellidest seda leiab kindlamini.

Ööbisime eelmisel suvel 3 ööd kämpingus nimega Camping Le Rossignol, see asub Antibes Juan Les Pinsis, kuid see ei ole kaugel, Nizza ja Cannese vahepeal. Neil on päris korralik koduleht ka, eelmisel aastal 4 inimest, auto ja suurem telkimisplats koos elektriga maksis 35 euri ööpäev. Võid ehk leida ka odavamaid, kuid see koht oli igati oma hinda väärt. Igal juhul oli ta meie 18 päevasel eurotripil üks odavamaid ja paremaid kämpinguid.

Soovitan hotelli La Belle Meuniere. Tegemist on 1-he tarni hotelliga, atmosfaar sobralik ja noor. Pakutakse nii privaat tube kui ka dormitory varianti. Viimases saab siis uurida endale voodi yhes toas kus on kokku maksimaalselt 5 inimest, sobiv noortele seljakoti reisijatele. Voodikoha hinnad alates 17 eurost. Kahene tuba omaette dushiruumiga alates 57 eurot (korghooajal). Asukoht kesklinnas, rahvusvahelise rongijaama lahedal, randa jalutamiseks kulub 10-15 min. Hotelli maili aadress: hotel.belle.meuniere@cegetel.net. Telefon 033493886615. Avatud veebruarist novembri keskpaigani. Kui veab siis voib osaks saada ka eestikeelne teenindus...:P

www.europefamoushostels.com sealt vali Nizza hotell. Ideaalne koht ööbiseks Nizzas. Ise mitmeid kordi seal olnud.

Kevadel plaanis minna nädalaks Nizzasse neljakesi, ja korterid homelidays-st näiteks kolmetoalised korterid (2 magamistoaga) on soodsamad kui 2-3 tärniste hotellide 2-sed toad. Korteri broneerimiseks tahetakse ettemaksu 25% + 300€ deposiiti (korter ise nädalaks on 650€). Ei saand päris hästi aru kas ja millal seda 300€ peab deposiidiks andma? Enne seda muidugi ei maksaks, kui kohal oled ja võtmed kätte saad. Ja siis teine küsimus, et kui turvalised need korterid võivad olla - et kas asjad mis päevaks korterisse jäävad ikka õhtul alles on, vist peaks igaks juhuks väärtuslikumad asjad kaasas tassima.

Hotel des Flandres Nizza raudteejaama läheduses oli koht , kuhu võite kindlasti minna, 2009 a juunis olime kahekesi neljases toas - 55 eurot tuba. Tel 0493887894.

Arvan, et deposiit makstakse omaniku kätte kohale jõudmisel, mitte enne. See peaks olema enne kokku lepitav. Turvalisusega on Nice's nii, et sõltub, kus renditav korter asub. Kesklinnas on reeglina kõik korterelamute sissepääsud lukus ja üldiselt vargustega probleeme ei tohiks olla. Äärelinnades võib asi erineda.

Vaadake ka pisut ümberkaudsetes väikestes linnades ringi. Hinnad Saint-Laurent du Var's või Villeneuve-Loubet's jne jne võivad teinekord soodsamad olla.

Igal juhul on apartement parem valik, kui 2** hotell. Need on antud piirkonnas üsna kasina olekuga.

Turvalisusega on alati nii, et sôltub, kus elukoht asub... Samas, kôik ju teavad, et ka parim lukk ei pea kogenud varast kinni. Peab aga täpsustama, et reeglina on siin kôik korterelamute sissepääsud lukus ja seda olenemata kesk- vôi äärelinnast. Kui Sa just L'Ariane'i vôi St Augustine'i kvartalisse oma üürikat ei vôta, siis pole turvalisuse osas midagi erilist vaja ette vôtta. Muide, on ka teada, et just peenemates elurajoonides toimub rohkem sissemurdmisi, sest vôimalik saak on palju muljetavaldavam. Kuid pôhimôtteliselt kehtib reisil olles alati sama reegel, et rahakotiga pole môtet lehvitada, teemantehted jäta parem koju ehtelaekasse (kuid ole ettevaatlik - varas vôib Su reisi ajal kodu ka Eestis tühjaks teha....). Ja muidugi ei tohi unustada vana tarkusetera, mis ütleb, et "usalda, aga kontrolli". Muide, julgen veel soovitada, et kui Sul just kesklinna osas kinnisideed pole, siis ära pelga Nizza vaiksemaid nurki. Tôeline kohalik elu-olu tuleb just neis paigus paremini esile. Ja inimesed on sôbralikud.
Head reisi!

Aga mis on korteri üürimise ohud? Näiteks kui suur on tõenäosus, et lepin kokku, aga kui sinna lähen, siis ei saa. Või muud sellised asjad, millega tuleb arvestada üürimisel?

Estonian Airi otselennud Nizzasse! Sai ostetud piletid ära mai lõppu. Kas on kellelgi kogemusi hotellide kohta ja kus oleks mõistliku hinnaga ilus ja hea ennast puhkama sättida. Ma mõtlen randa ja muidu head asukohta. Plaan rentida ka auto, et rannikut mööda tuuritada.

Mina broneerisin juuni kuus toimuvaks reisiks hotelli juba oktoobris läbi saidi www.booking.com, samal ajal ka lennupiletid Air Balticust. Tänaste hindadega võrreldes sain supersoodalt:) 2 ööd neljale inimesele tagasihoidlikus hotellis Nizzas 182 euri, täna sama tuba neljale juba 357 euri. Loodan, et booking. com on ikka turvaline ja kohale jõudes mind ikka tuba ootab ja loodetavasti ka sama hinnaga, mis broneeringus kirjas. Siiani olen bookingu kohta vaid positiivset tagasisidet lugenud. Auto broneerisin pikemaks perioodiks ja läbi http://www.economycarrentals.com/ Olen varem kasutanud ja siiani rahule jäänud. Tegi ka sel korral soodsaima pakkumise.

Leidsin Nicas apart. kööginurgaga nädalaks kahele 457.- euri eest Nice Fleurs. 400m rannst muidu kesklinnas. Tundub, et on normaalne aga eks kohapeal näe. On kuulda, et hotellid seal pole suuremad asjad! Autorendiga tuleb veel tegeleda. Kas keegi on kursis, kuidas lennuväljale tellitud autodega on? Kas keegi on väga romu ka saanud? See ju suht põrsas kotis!

kasutan_harva: booking.com on ikka turvaline. Eelmine aasta hotelli võtsin selle kaudu Nice' polnud mingit probleemi, broneeringu paber näppu ja muud ei midagi. Paar nädalat tagasi oli vaja Istanbulis öö mööda saata läbisõidul, ja siis sai booking.comi testitud nii, et broneeritud samaks päevaks st öösel kella 2' ajal broneering samaks õhtuks. Krediitkaardiga maksin ära ning hotellis ei pidand enam isegi krediitkaarti näitama, kuna üheks ööks ja broneeringuga oligi juba kõik makstud. Siin ongi see asi, et ööpäev enne saabumist arvestab booking.com oma ühe ööpäeva raha ära, ning eelmine aasta kui Nice's lahkudes arvet maksin (4 ööd) siis sama krediitkaardi pealt läks 4 ööpäeva arve, aga krediitkaardi kontol oli kinni ka see 1 ööpäev booking.com broneering. Kirjutasin igaks juhuks panka, et mis see? Ning tühistasid selle ära, kuna arve oli 4 öö eest nagunii makstud. See aasta üürisin nädalaks korteri Nice tundub ikka võrreldes hotellidega tunduvalt odavam. Rue Rosettil, 2 magamistuba suure voodiga, elutuba, köök nädal 650€.- 4 peale on ikka nagu muidu saadud :)

Leidsin ka homelidays kaudu korteri Nice, aga küsib pool raha ette ja täissumma 2 nädalat enne saabumist. Ei paku ka mingit lepingut erinevalt ühest teisest pakkujast, kes kahjuks ise alt hüppas viimaks kui soovisin konkreetset bronni teha. Kas tasuks usaldada sellist rentijat? Kuidas teistel paberimajandus on käinud või käib ainult usalduse kaudu?

Erkim, see tundub natuke rohkem kui liiast.

Kas homelidays on see korter siis tuugalt ära broneeritud praegu? Kui suurest summast ja perioodist on jutt?

Endal on ikka leping ja ettemaks 25%. Ülejäänd raha maksta siis korteri vastuvõtmisel + kui üürile andja tahab mingit tagatist (raha) siis see kah. Kõiki neid asju sain ikka lepingust lugeda, ja ettemaksu teostamisel kirjutasin makse selgitusse lepingu andmed, tähtajad ja mille eest sisse. Kuigi osaliselt vist võib Vahemereäärne asjaajamine olla suhteliselt bürokraatiavaba, ma sellises seisus raha siiski üle kanda ei julgeks.