Öömaja lisatasu üksinda reisides

Kas kellegil on infot kus ja mis firmaga reisides ei tule üksinda reisides maksta lisatasu? Siiani olen reisinud virureisidega. Seal nt ei pea maksma lisa kui üksi reisin.

Karen

Ma ei ole kunagi ega kusagil üksi reisimise eest lisatasu maksnud :(

Kuidas nii? Kui minna reisibüroo kaudu siis peab maksma lisa kui oled üksi? Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Karen, tripp lihtsalt ei nuuma reisibüroosid ja reisib omal käel :)

->tripp

Saan aru, et Karen mõtleb eelkõige paketireise. Paketireiside reklaamitavad hinnad on ühe inimese kohta kaheses toas. Hind üheses toas on kallim.

Karen peaks siiski täpsustama, mida ta mõtleb, kas üksinda hotellis magamist või üksi(kaaslaseta) paketireisis osalemist. Kuna Viru reisidel on enamikus ööd 3-kohalistes Formula 1 ööbimiskohtades, siis tõesti ühest majutamisvarianti välja ei pakuta (kuigi tõsise rahakoti puhul oleks ka see variant ilmselt võimalik). Soovitan pöörduda otse reisibüroo poole oma privaatsoovidega.

Arvan, et kõik meie reisibürood kes teevad ringreise ei nõua lisatasu. Nad lihtsalt panevad kellegi võõra Sulle tuppa. Ja oletegi kahekesi toas. Kui võtta puhkusereisid , siis tuleb ühese lisatasu. Bergerreisidel oli selline märge, et pannakse teine inimene tuppa juurde. Aga kui ei registreeru samast soost inimest reisile siis tuleb maksta ühese lisatasu.

Eks ka üksi ja omal käel reisides tuleb ju ühese hotellitoa või selle puudumisel kahese toa eest maksta lihtsalt ööbimiste eest rohkem kui kaaslasega reisides ja toa hinda jagades. Ei puutu küll teemasse, aga torkab silma, et Kagu Aasias on Euroopast pärit neiukesi väga palju täiesti üksi seljakotiga ringi kolamas, seda ka vähekäidavates kohtades saartel ja turistide poolt harvem külastatavates linnades.

Karen peaks täpsustama, kuhu ta reisima hakkab, aga pole hullu, mina juba kohvipaksu pealt ennustamisega sain sihtpunktile pihta :)

Suuremad reisifirmad ei hakka nö. kosjasobitajateks ja ei pane üksinda reisipaketti ostvat inimest võhivõõrastega ühte tuppa. Lisatasu tuleb maksta selle eest, et reisil magad hotellitoas üksinda. Tahad selle lisatasu maksmisest hoiduda, siis pead ise enesele reisi- ehk toakaaslase otsima ja kahekesi koos paketi ostma.

Eks see omal käel oleks kindlasti põnevam ja kindlasti sooviks minna nii aga seni veel pole päris valmis selleks seikluseks olnud. :)

Omalkäel reisime ei vabasta sellest, et pead ikkagi kahele mõeldud toa võtma, ja kui sul ei ole seda kellelegagi jagada, siis maksad ikkagi kahe eest. Meil oli eelmisel reisil üks reisikaaslane, ja ega üheseid tube väga ei pakuta. Nii et ei ole iseseisvalt reisimine siin minu arust lahendus, kui just mitte näiteks hostelites ühistubades ööbida.

Aasias ongi näiteks toa hind, vahet pole, kas oled üksi või kaksi toas.

Minu kogemuse järgi puhkusereisidel ei komplekteerita võõraid kokku, küll aga teeb seda enamus korraldajaid kultuurireisidel. Olen ise käinud mitu korda üksi ja alati saanud väga lahedad pingi- ja toanaabrid.