Öömajaga hädas - campingud Milaanos

Hei,

Lähen kahe sõbrantsiga 28.aprillil Milaanosse ja sealt 2. mai varahommikul lendame Sardiiniasse. Kuna piletid ei klappinud, peame mõned päevad Milanos veetma, kuid kõik öömajad on üpris kallid eesti tudengi jaoks. Ja nüüd kus leidsin ühe soodsa koha, on see juba bookitud. Kuna plaanime Sardiinias telkida, on meil telk niikuinii kaasas. Ega keegi ei juhtu teadma, kas Milanos kusagil mõistlikus kauguses on mõnda normaalset kämpingut, kuhu saaks telgi asetada? Või oskab keegi ehk nõu anda, mida selle 4 päevaga Milaano ümbruses pihta hakata? Eelmise aasta linna sissepõikest tundus, et Milanos pole need 4 päeva eriti midagi teha. Või oskab keegi midagi huvitavat soovitada? Et ööbimis- ja tegevusvõimaluste soovitused Milano ümbruses ka igati oodatud. Ja kui keegi teab Milaano kandis või Sardiinias külalislahkeid inimesi, kes meil lubaks telgi ööks oma maale panna, oleks ka tore kokkusattumus.

Toredat reisihooaega kõigile

1
2

Vaata hostelworld.com, sealt saab päris hea hinnaga hosteli koha isegi kesklinnas.

0
0

Ei oska antud kysimuses kuidagi kahjuks aidata, aga endal ka sarnane reis juunis-juulis ees, tahtsingi paluda ja oleksin väga tänulik, kui annaksid peale reisi teada, kuidas reis läks, mis kohti Sardiinias tasub kylastada ja mis seal muud ägedat on! (Endal ka just selline low-budget mittehotelli reis ees, yritame hostelite ja cämpingutega hakkama saada). A Milano kohta - 4 päeva nii pikk aeg ju tegelikult, vaata palju rongipiletid makavad (olen kuulnud, et koige kallimad ei ole) ja minge kuhugi mujale, kus vb on soodsamaid majutusvoimalusi. Ilusat reisi!

0
0

Kui te lennukiga Milaanosse sõidate, siis kas rendite auto,et kämpingusse sõita? Ühistranspordiga seiklemine ei ole kindlasti kõige mugavam ja igal juhul soovitan hosteli varianti.Vähemalt olete linnas. Camping.it aaressil on ka Lombardia maakonna alt valides Milano regiooni võimalik leida kämpinguid.Ja mitte ainult sinna - eelnevale kirjale viidates. Samuti eelistaksin ise,nagu eelnevkirjutaja vidab,minna MIlanost välja - kasvõi Stresa kanti.KÄige Borromini saartel ja saate igal juhul mitu korda rohkem elamusi,kui Milanos olles

Sardiinia kõige kaunim osa on kindlasti kirderannik.porto cervo, porto rotondo, santa teresa in galluria ,la maddalena saar.... Kogu costa smeralda on imeilus ja avastamist väärt. Kindlasti on vaja auto rentida ja omada ka mingisugustki raamatukest ,mis annab infi erinevate randade kohta, mis tihtpeale ei ole teeviitadega tähistatud, aga kui nendest mõnedki üles leiate, olete önnega koos. Kena reisi

0
0

Olen positiivselt üllatunud nii asjalike vastuste üle. Suured tänud. Vaatan soovitused üle. Päeval vaatasin seda hostewordi, seal oli nii palju selliseid pakkumisi, kus oli näiteks 6 või 10 voodiga private ruum, kus süsteemi järgi pidi terve toa kinni panema. Ma olen olnud rohkem selline seljakoti ja telgiga maanteeäärtes ja ka vahel olude sunnil ka linna piires ööbija, et ei tea hotellide ja hostelite kohta eriti midagi. See on ju ikka väga totter, et 10-voodiseid ruume nii välja üüritakse. Kolmekesi me ju ei maksa terve suure toa eest. Raske ikka.

Ja autoga Sardiinias käinud, palju teil reisi peale autorendi ja bensu peale raha kulus. Üks meist arvutas, et kui teeks seal ringi ja ainult maanteel püsiks, siis 1200kr nägu (oleme kolmekesi, kahjuks ainult ühel on load, mis tema suhtes tiba ebaaus, ui autoga reisida). Millist rendifirmat olete kasutanud? Palju teil on läinud? Ja kui väikesaartele minna, peaks vast auto kuhugi parklasse jätma?

Kiks7, seda, et eelmisel aastal käisin kutiga aprilli keskpaigus Sitsiilias ja tagantjärgi olime väga õnnelikud, et kevadel käisime, kõik oli õides, 25 kraadi sooja ja vähem turiste, mis mõnes linnas oli ikkagi lõpp palju. Sardiinia kohta ei oska öelda, aga igaks juhuks tundus ka kevad sobiv aeg. Aga juuni/juuli vast ei ole veel kõrbenud nagu augustis pidavat olema.

0
0

Üldiselt on juuli rusikareeglina kõige kuumem kuu, kiikasin www.meteo.it Sardiiniat ja see kinnitas, et juulis-augustis on kõige kõrgemad keskmised temperatuurid (30 kraadi ringis - aga see on keskmine, eks). Seega, soovitan pigem juuni esimest poolt ja augusti teist, kui kindlasti Eesti suvekuudesse peab mahtuma. Mai, arvan, on väga ilus!

0
0

Kui maandute Olbiasse,siis arvestage saare tippu St. teresa in Galluriasse c.a.70 km ja arvestades rannariba ka juurde,siis edasi tagasi ehk 200km ikka tuleb. Kütusele arvesta ehk 17 eek liiter - siis peaks olema ka väikese varuga. Maddalena saarestikku saab Palaust laevaga. Kahjuks käisin seal oma autoga ja rendiraha e maksnud,kuid rendi infot saad kindlasti ka erinevate euroopas tuntud autorendi firmade lehekülgedelt. Majutust on parem otsida keskustest eemal agriturismides,sest paraku on see ala piisavalt kallis aga rikaste paradiisi üks völu on ka see, et kellelegi ei ole otsa ette kirjutatud palju tal eurosi taskus on...oluline on inimlikkus ja seda seal leidub!

0
0

Ei maksagi kogu toa eest, vaid ainult selle voodi eest mida kasutad. Ning ei maksa eriti karta neid vööraid inimesi samas toas, minul on ainult väga head mälestused sellest.

0
0

Meie rentisime auto Avisest, tellisime Eestist ära ja saime kätte lennujaamast. 6 päeva maksis kusagil 3000.- Selle ajaga sõitsime saarele ringi peale. Ööbisime kämpingutes, olime mai keskel ja saime igal õhtul kämpingusse jõudes omale ettetellimata öömaja. Mõni kämping oli ka alles avamata ja tegelikult võttis öömaja otsimine päris palju aega, kuigi kämpinguid on seal ikka üksjagu ja meil oli ka internetist nende asukohad välja trükitud. Palju bensiinile kulus seda ei mäleta. Pikki läbi saare viib kiirtee ja seda mööda saab kiirelt liikuda. Risti läbi saare sõitmine on aega nõudev ja nõuab külma närvi ja kogemusi (mäed). Ilm oli mai keskel nagu meie südasuvi, saare keskosas isegi liiga palav. Külmakartlikumal inimesel võib õhtul jakki vaja minna. Vesi oli meres täitsa ujutav 18-22 kraadi.

0
0

Maandume muidu Cagliagris, siis 2. mai hommikul ja lahkumine 6. mai 6htul.

Hostelite bookimisega näitas mul broneeringu systeemis kyll nii, et kui oli dorm, siis sai t6esti v6tta sealt ruumist 3 voodit, kui oli aga 10 voodiga private (enamus olid sellised), siis arvestas systeem ka siis, kui panin 3 inimeset, terve toa maksumuse. V2hemal hind tuli kokku selline.

0
0

Jah, meil kahjuks see puhkus on juuni - juuli vahel, hea meelega lendaks kasvõi kohe kuhugi sooja kohta, aga olen lugenud nii mõnestki kohast, et Sardiinia on ka väga tuuline saar, nii et veel ei oska seda kuumust väga kartagi. Autorendist nii palju, et bronnisime Hertzi (Ryanairi kaudu) ja oli ca 3000.- 8 päeva kohta, samas te ju sisuliselt ainult 4 päeva Sardiinias ja ega kogu aeg ei saagi ju ringi reisida, peab puhkama ja nautima ka :) nii et usun, et pigem rongiga siis. Nii palju kui ise olen vaadanud b&b-sid Sardiinias, siis need on megakallid, sellist asja nagu hostel põhimõtteliselt pole, kuidas kämpadesse jõuda linnadest ka veel ei tea, sest pole kogu saart ja süsteemi näinud. Me muide ka tagasiteel 2 päeva Milaanos ja vist lähme sealt kuhugi mujale või noh, eks kohapeal näeb, aga hostelit ette ei bronni, rongipiletid pidid Itaalias suht taskukohased olema, hea seegi :) nüüd tuli äkki meelde, et kas te neid külalismajutusi olete vaadanud, netis, et ööbite kellegi juures ja siis, kui keegi Eestisse tuleb, siis pakute neile öömaja, õige nimi ei tulegi kohe meelde (hospitality club?), kindlasti on Sardiinias ja miks mitte ka Milaanos lahedaid inimesi, kes majutaks ja näitaks ringi.

0
0

Kui meie seal mai kuus olime polnud küll mingit tuult. Ikka kohe palav oli, eriti merest eemal.

0
0

Hospitalityclubi olen kirjutanud jah. Milaanost ei ole väga nagu vastuseid saanud. Paar kutti, kes on olnud mõned aastad klubi liikmeid, aga pole mitte kedagi majutanud ega kusagilt mingeid kommentaare saanud, tunduvad kahtlased. Profiilis on juba, et majutavad ainult naissoost külalisi ja profiili pole praktiliselt mingit infi kirjutatud. Mul sõbrannad ei julge selliseid proovida. Sardiinast on ikka mõned usaldusväärdemad ka vastanud, et võib-olla saavad öömaja anda. Vaatasin natuke autorendifirmasid. Seal mõnes oli see, et kui juht on alla 25 aasta, tuleb lisatasu maksta. See, kellel meist on load, on 22-aastane. Ja foormitest lugesin, midagi omaosaluse kohta. Ja krediitkaarti meil ka ei ole. Ja oleme kõik tudengid, pangast saaks vast mingi krediitkaardi toorku laadse asja, aga kas seda aktsepeeritakse? Kas keegi on rohkem kursis rendifirmade ja nendne reaalse kasutamisega ja oskab soovitada mõnda, kus need asjad võimalikult lihtsad oleks ja enda risk mitte nii suur. Ei tea, kas see Euro 26, ka neile krediitkaardina sobiks?

0
0

Mina lasin kunagi endale krediitkaardi toorikul teha kaardi, millel ei ole krediiti. Sinna sai ise raha peale kanda ja seda raha kasutada. Sobis seal, kus nõuti krediitkaarti ja selleks selle tegingi. Sellega ei kaasnenud ka tasusid ja intressi, nagu muidu krediitkaardiga ja kuna sel ei olnud krediiti, sai selle kiiresti ja ilma probleemideta. Pangaks on SEB. Auto tellisime Eestist Avisest ja selle eest oleks saanud ka juba Eestis ära maksta. Sel juhul äkki polekski krediitkaarti vaja olnud. Aga kuna me seda võimalust ei kasutanud, siis kindlalt ei oska öelda.

0
0

Niipalju, kui mina rendifirmade lehti olen läbi lapanud tahavad nad kõik tagatiseks krediitkaarti ja sellel mingi summa broneerida. Vanuse osas ei oska nõu anda, kuna olen ise vanem, kui need nõuded seal. Aga rendifirmasid on palju.
Küsisid mida teha 4 päeva Milaano kandis. Kas sa järvede kanti oled kylastanud? Lake Maggiore on näiteks 50 km kaugusel Malpensast. Ma muidugi ei tea mis lennujaama te kasutate. Aga otsi välja piirkond kus oma 4 päeva veeta ja siis pane see otsingusse kämpinguid leiad kindlasti. Neid paistab seal kandis ikka palju olevat.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased