Oktoobri löpp Hispaanias.Malaga vöi Madrid?

Tere. Väike möte minna omal käel Hispaaniasse- Malaga nt. Siiani kindlapeale Egiptuse paketikas olnud. Kes on seal olnud see aeg- mis ilm tavaliselt siis olla vöib? Kui hetkel netist vaadata pole prognoos paljulubav, kuid aega ju ka pikalt sinna. Airbnb on elamist küll. Ja kui kaugel asub keskusest lennujaam? Aitäh, kes vötab vaevaks vastata!

Olen olnud Malagas oktoobris nii 15 kraadiga ja Madriidis jõulude ajal 23-27 kraadiga, aga selle põhjal ei soovitaks küll mingeid järeldusi teha. Arvan, et täpsema info leiab kusagilt alkeemiast, nagu ikka.

pea30: vahemaade teadasaamiseks saad kasutada Google Mapsi. Sinu küsitud kaugus on siin: https://goo.gl/ABfnnO

Madrid asub Hispaania keskel, kiltmaal (Meseta), üle 600 m kõrgusel, mistõttu palavad suved ja suhteliselt külmad talved, võrreldes mereäärse ja lõunas asuva Malagaga. Olen elanud pikalt mõlemas linnas ja kui näiteks ühel aastavahetusel oli Malagas +20, siis järgmisel päeval Madridis aga pargitiikidel jää peal hommikul. Päeval päike soojendas plussini. Kui nüüd Veigo erand välja jätta, siis eelmisel aastal viibisin Madridis oktoobri teisel poolel, sooja päeval nii +18-20 ja öösel +7-9 (vaatasin märkmikust järgi), Malagas samal ajal öösel +15 ja päeval +25-27, kui lõunas oli ka üks väga sajune päev. Muideks, ajalooliselt kõige madalam temperatuur, mis Malagas registreeritud, on -0,9 kraadi (sama, mis Miamis). Tõsi, Wikipedia annab -3,8 (?!). Madridis on aga ajalooliselt madalaim temperatuur registreeritud jaanuaris 1945 ehk siis -10.1 kraadi.

Oktoober on andalucias soe kuni jaanuari lõpuni päevased temperaaturid +20 kandis. Lennujaam on kuskil 15km, pool tundi bussiga sõita mis maksab 3 euri. Soovitan vaadata ka Malaga lähedal olevaid linnasi nagu Almunecar ja Salobrena. Ilusad väikesed linnad. Malagas tasub natukene ettevaatlik ja oma asjadel silma peal hoida ja ei tasu ära kohkuda kui politsei dokumente kontrollib see seal regulaarne. Ilusat reisi ja kui veel küsimusi on võta aga julgesti ühendust, Olen sealkandis kokku 4 aastat elanud :)

Kui on vaja puhata ja kohaliku keele oskus on nõrk, siis tuleks valida Malaga. Kui lisaks puhkusele huvitab veel ka kultuur ja kulinaaria, siis tuleks valida Madrid. Madridis olen ma elanud ja neile kes kohalikku keelt veidi mõistavad ning kultuurist huvitet, pakukus Madridi, sest Madridis toimub alati midagi ning elu on suurlinnale vääriliselt väga mitmekesine. Madridis peab ise hakkaja ja uudishimulik olema ja veidi kohalikku keelt(slängi) mõistma, siis on Madrid suurepärane linn, muul juhul võib Madrid väga igavaks ning keeruliseks osutuda. Kokkuvõtteks- puhkuseks Malaga, avastamiseks Madrid.

Hea eestlane ,kes elab Malagas ,sooviksin veidi infot kuna mul on köök, 2- toaline korter ja basseiniga Malaga Costa Mijas puhkuseosakuga kasutada 12.02-19.02 siis sooviksin teada kuidas sel ajal ilmad võivad olla , mida sel ajal seal võimalik teha ,kas ekskursioone saab kelleltki tellida et ei veedaks aega ainult hotellis .Kuidas lennujaamast hotellini võimalik jõuda . Olen tänulik info eest .Sel aastal ise sinna ei jõua ,kui kellelgi soovi ,siis pakun välja korteri sel ajal .

Mida teha- vaata www.andalucia.org , www.costadelsol.angloinfo.com , www.visitacostadelsol.com