Oktoobri lõpupoole ilm Kreetas?

Kas oskate soovitada oktoobri lõpupoole Kreeta või üldse Vahemere saart, kus oleks võimalik ka meres ujuda ja ilm oleks ikka soe, vähemalt üle 24 kraadi? Saan aru, et aastad pole vennad, aga vähemalt mingitki infot. Loodan, et väljendusin arusaadavalt, sest ise täpselt ei tea veel, mida peale meres ujumise ja sooja päikese tahan.

Kreetal on oktoobris veel piisavalt soe, et randa ja merd nautida. Muidugi mõni päev võib olla pilvine ja ka vihmane, aga siiski soe.

Oktoobriga lõpeb Kreetal turismihooaeg. Oktoobris on Kreetal keskmiselt 6-8 sajupäeva. See ei tähenda seda, et terve päev sajab. Sadu kestab tavaliselt lühikest aega. Möödunud aasta septembri lõpu ja oktoobri alguse 12 päevase reisi ajal sadas ainult ühel päeval ja sadu kestis paarkümmend minutit. Samas oli kaks päeva pilves ja oli üsna tuuline. Kuna meri läheb üsna järsult sügavaks, siis sealne laine on terav ja sellistel päevadel ei saa merre minna. Ilm võib olla erinev põhjarannikul ja lõunarannikul. Näiteks Rethymnost sõidab 5 korda päevas buss lõunarannikule, Plakias'se. Aga ilm on Kreetal piisavalt soe, nagu meie suvi. Hea ülevaade ilmast Kreetal oktoobris: https://weatherspark.com/averages/32203/10/Chania-Kriti-Greece

Oleme Kreetal oktoobri lõpuni rahulikult päikest võtta ja ujuda saanud. Tuuline võib vahel olla küll ja korraks ka sadada aga on mõnusalt soe. Soovitan näiteks Chanias Agia Apostoli piirkonda. Väga hea kant, mitu erinevat randa väga lähestikku (lahesopid erinevates suundades) ja saab alati vastavalt tuulele ja lainele valida kuhu minna. Kui mujal ujuda ei saa suurte lainete tõttu siis seal mõnes rannas alati saab ;) Mitmeid mõnusaid hotelle ja apartmente ka seal. Hinnad on oktoobris mõnusalt madalad ja ka autot saab väga soodsalt rentida.

Kas oktoobri keskel võib loota, et on juba turiste ka palju oluliselt vähem ja tänavatel/rannas rohkem ruumi?