Oma autoga Islandil

Käisime augusti kuus oma autoga Islandil. Kui kellelgi järgmisel aastal sama plaan, ehk saan paar nõuannet anda. Pane oma kontakt meili: [email protected] Ma pole kahjuks eriline kirjandi kirjutaja.

Miks oma autoga? Transpordi kulukus ja ajakadu ju meeletu.

0
0

Palun pane kirja, palju maksis auto transport laevaga Islandile ja tagasi.

1
0

See on libateema ilmselt? 

1
1

jaanusm: laias laastus tuleb hind sama kui lennukite ja rendiautoga tegeleda. Kuid omaautoga on kaasa kogu elamine. Keskmine eesti palgasaaja mõtleb enne kolm korda kui Isladil sööma läheb. Ja riietus, bikiinidest vihmakeebini.Reaper: täpset arvet ei pidanud. 200 Tallinn-Stocholm. 100 Göteborg-Frederikshavn. 2500 Taani-Fäärid-Island-Taani. Tagasi läbi Saksamaa.kollane: polegi midagi öelda.

2
0

Tere. Kas antud laevapileti tüüp lubaks ka Fääridel mõned päevad ringi sõita?

0
0

uurisin ise ka, kuidas auto saata DK’sse sadamasse, et saaks laevale laadida - ega siin head varianti ei tulnudki - lased kellegil sôita voi jààd ikka rendikate peale / oleneb palju varustust vms. Tulenevalt yellow trafficust ja nende autode hoidmisest on big4 rental fleet tagasihoidlikum, saad Sixti plati/signature’iga kaardiga plangu LC150ne, highest category, Fààridel olukord kurvem, priceline (ilma upgradeita) 200+ eur pàev. lennupilet AY’ga 300+, seega see isesôitmine, kui aega on - vôib tàitsa teema olla. 

0
0

Ma oleks iga kell sellise seikluse poolt, aga hetkel kulusid arvestades tundub pisut ebamõistlik. Islandile lendamine on väga lihtsaks ja soodsaks tehtud. Wizzair sõidab sinna Riiast otse ja odavalt, 50-eurosed edasi-tagasi piletid ei ole mingi haruldus. Lisaks oled kõigest 3 tunniga kohal.Parema läbitavusega rendiauto hinnad nädalaks algavad 250 eurost. Kui see summa duubeldada, siis on korraliku kindlustuskattega väga hea masin garanteeritud. Oma autos ööbimine ja matkatarvete kaasa vedamine leevendab küll eelarvet, kuid ka wizzile saab pagasi juurde osta ja hädavajaliku kaasa võtta. Fääri saarte külastus ja eriti veel oma sõidukiga muidugi pisut annab asjale jumet, kuid siiski. Igatahes, vahva ettevõtmine - kõik huvitav ja äge ei peagi alati siin elus ratsionaalne olema.

1
0

@Spek: AYga on see pigem 34.80 eurot return taxes pluss 67.50 eurot turisti või 112.50 eurot äriklassis kasutades Sinu AY punktide valuatsiooni. Saadavus on ka enamasti päris hea, tipphooajaks ka vahetumalt enne väljumist kui need 300 hinnad.

0
0

Need 300sed hinnad teenivad ise enamjaolt isegi plaatinumtasemel ainult 2500 punkti, ehk see kaudselt teenitav 11.25 eurot ei kaalu küll üles rahalisi pileteid Islandile, vähemalt mitte Tallinnast/Tartust/Riiast, rääkimata Helsingist/Stockholmist.

0
0

@sigala, võttes meid välja kõigi nende valuatsioonidega, on tripis reaalne valuatsioon käimas priority pass'i ja booking.com 10% soodusega, uh? Seega numbrite mõttes relevantne

0
0

@jaanusm selle RIX'i minekuga justkui keegi ei arvesta, on ta siis LUX'iga või AB'ga, rääkimata autost, pagas juurde, kui homebase TLL - ei tule sealt ei 3h, ega 50 EUR ega muud "hüve". Kuhu kategooriasse läheb see parema läbitavusega auto, nädalaks? IFAR?Kusagilt nagu ilustame teatud momente

0
0

Teema algatajal igal juhul uskumatu ettevõtmine! Seda on raske järgi teha. Johtuvalt mõned küsimused. Kaua laeva (praami) sõit Islandile aega võttis? Samuti võiks mõne sõna rohkem sealsest reisimisest - kütuse jm hindadest kirjutada. Pikalt õnnestus seal ringi reisida ja kas ööbimine oli autos?

1
0

Islandile käib teadaolevalt ainult üks praam. Smyril Line. Puhast sõitu 48 tundi. meil vedas mere ilmaga. Minnes üksikud öökisid, tulles panime mööda asfalti. Rahvas rääkis, et raju ilmaga ei suuda laeva stabilisaatorid suurt miskit ära teha.Kui olla kaks nädalat Islandil siis on logistika nii tehtud, et tahad või ei, kolm päeva Fääridel. Ja see on hea.Olime kaks nädalat, sellest kaks viimast päeva olid nii vihmased, et ei teinud midagi.Ööbimine autos. Üle öö on seaduse järgi võimalik parkida ainult tasulistes kämpingutes. Autokoht 2700ISK kuni 4500ISK. Praktiliselt ei näinudki muud võimalust. Selle eest saab WC ja dussi kasutamise võimaluse. Kvaliteet seinast seina.Bensiin oli kusagil 230ISK.Reikjaviki ei läinudki. 50 km. enne seda oli jaapani( hiina) turistide tihedus ületanud igasuguse talutavuse piiri.Leidsime ühe tasuta termaalbasseini. Peldik.Sinise laguuni kloon, 5000ISK nägu ja tohutu külmetus.Väga palju oli kaubikutest tehtud matkaautosid, rendiautod muidugi.Enamusele vaatamisväärsustest saab ligi tavalise autoga. Kus on aga 4x4 märk ees, siis sinna ei soovita minna. Vesi tõusis Dusteril üle poole ukse.NB! Reisi viimasel päeval saime teada, et kusagilt saab ka kämpingu passe, olevat poole odavam.Ja veel, kui oled enne käinud Alpides ja sõitnud läbi Norra, siis vau effekti loota pole. Aga omapärane sellegi poolest.

3
0

500 eurot koos mingigi kindlustusega parema läbitavusega auto nädalaks - kõlab väga (liiga?) hästi. Paar aastat tagasi, Forester vähem kui nädalaks, parima kindlustusega, tuli üle 100 euri päev (Geysir). 

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased