Õppima Inglismaale.

Tere, olen lugenud teisi selle teemalisi postitusi ja otsinud infot, aga mina oma küsimustele vastuseid ei leidnud. Ehk keegi, kes asjast teab võiks aidata. Sooviksin vastusied igast vaatenurgast ja hindu minimaalsest alates. Esiteks sooviksin teada saada kust oleks võimalik leida mingisugune paremus järjestik Inglismaa keskkoolide kohta. Teiseks huvitab mind see, et kui palju on õppemaksud keskkoolides(mingisugustki summat millega enamvähem peaks arvestama). Palju kuluks toidu peale ja elamis pinna peale? Kas oleks võimalik leida mingeid sponsoreid keskkoolis õppimiseks(olen väga heade õpitulemustega siiani)? Palju läheb muude kulude peale ja mis võiks olla orjenteeruv summa aastas, mis kohe kindlasti läheb. Kas inimesed võtavad kergesti omaks ja kuidas suhtuvad pedagoogid välimsaalastesse? Kui teha keele testi ja see peaks ebaõnnestuma, kas siis on veel mingeid võimalusi või mitte, millele peaks eriti rõhku pöörama enne keele testi tegemist? Ette tänades m:)

Kui mõtled IELTS-i, siis on võimalusi ridamisi kui vaid raha ja testile uueks registreerumiseks kohta jagub.

Toidust ja elamispinna peale kuluvast on siin trip.ee-s juba üsna palju juttu olnud, seda ehk ei hakkaks kordama. Paluks kasutada vastavateemalist otsingut. Inimeste omaksvõtmisest, sõltub esiteks inimesest. Teiseks, kindlasti kohast, kus olla. Põhjainglased on sõbralikud, lõunainglased mitte. (Aga viimane kehtib ka inglane-inglane suhte kohta, nad põhimõtteliselt võõrastega - s.t keda nad väga lähedaselt ei tunne, ei suhtle).

Aitäh nende vastuste eest Tiina Wilder. Kuid ootan veel vastuseid, et teada saada koolide ja õppemaksu kohta.

Inglismaal on muidu kohustuslik põhiharidus. 9-klassi lõpetamise järel teevad inglise kooliõpilased oma GSCE eksamid. Siis on võimalik jätkata kolledži tasemel. See kestab kaks aastat ja lõpeb A-level eksamite tegemisega. (Tavaliselt tehakse 4 A-level eksamit (mõni üksik on teinud ka nt 5 A-level eksamit), ained valitakse vastavalt edasiõpitavale erialale, kui on ülikooli edasimineku soov). Kolledž ei ole tasuline, kuid loomulikult on ka tasulisi variante.

Sponsorid pead ise leidma. Mis puudutab väga häid õpitulemusi, siis loodetavasti Su inglise keel on parem kui eesti keel. (Äkki Sa pole põliseestlane, sel juhul on vead mõistetavad - kokku-lahku kirjutamine jms). Aga eesti keele tase ei huvita siin kedagi, inglise keele koha pealt - isegi kui on ülihea keeleoskusega tegu, vajad kindlasti veidi ettevalmistusaega, et kohalike aktsentidega kõrva harjutada. Mina olin inglise filoloog ja eluaeg inglise keelt rääkivate inimestega koos viibinud, kuid Inglismaa suutis mindki üllatada. Koknit kõneleva naabrimehe aktsent on siiani jalustrabav. Aru saan, ent pean tänaseni pingutama. Telefonitsi enam vist keegi väga ei üllata (inglastele meeldib kangesti asju telefoni teel ajada ja kui minu (USA-s sündinud) ameeriklasest endise abikaasagi kõrv nende juttu välja ei peilinud, nii et ta poolest jutust aru ei saanud, siis võid isegi arvata, et veidi harjutamisaega enne kooli algust ei oleks paha mõte. Samas võid kaaluda ka suvevaheajal raha kogumiseks töötamise võimalust. Eks sponsoreid vast leidu ikka, kuid seda spetsiifikat vist keegi tripi kaudu väga jagama ei taha hakata ja kui keegi on omale keskkooliõpilasena sponsorid leidnud, siis vaevalt ta omale konkurente soovib. Nii et pead ise kirjutama ja otsima, kust annab. Sugulastest ärimeeste ja fondideni.

Minu 2 teismelist last kaib siin koolis, yks 9. klassis, teine kolledzis. Ma ise opin siin samuti kolledzis. Kolledz on mul 2 paeva nadalas ja saan ka stippi 30 naela nadalas, lisaks on mul tasuta bussipass. Selle aastase raamatupidamise kursuse eest pidin ma maksma ainult 15 naela. Kolledzis opivad opilased vanuses 16-60. Mis ma voin oelda - kallid on pohikooli opilaste koolivormid. Mul laheb ikka 60 naela sygisel yhe lapse koolivormi peale.

Tere, ise plaanin ka jätkata Suurbritannias keskkooli, käin hetkel 10ndas. Koolide otsimise jms olen tegelenud alates selle aasta algusest peale, kõvasti vaeva näinud. Riigikoolid on jah Inglismaal tasuta, kui elad ELis. Igatahes, vaata Evenori kodulehte, seal on ka Inglismaa riigikoole.

IELTS testiks valmistumine

Kes on IELTS testi teinud – kes on tellinud ettevalmistumiseks ametlikud õppematerjalid ja kui palju neist kasu oli? Ei tea, kas tasub osta või saab ka ise raamatutest ning näidisharjutused on ju ka veebis üleval..?

To Maasikas: Milleks oma elu raskemaks teha? Parem lõpeta keskkool Eestis, saa tasuta koht Eesti Ülikoolis ning võta aastaks Erasmus Briti saarele. Tuleb odavam välja ning kogu raske töö teeb sinu eest õppeasutus.

Ise õpin hetkel viimast aastat UK-s ning saan siin suurepäraselt Eestimaa keskkooli haridusega hakkama.

To wannabe filoloog vs Tiina Wilder: eks tore on arvustada õpilasi, kes ei ole eesti keele filoloogilisel tasemel ning vigadeta kirjutada suudavad. See pole ka tähtis (nagu kunagi ütles minu saksa keele õpetaja). Tähtis on see, et lugejad sinust aru saavad. Või kui oled prantslane, siis palun vabandust, kriitika vastu võetud.

Kuid ikkagi, kommenteerin sind natukene, Proua wannabe f. Esiteks maasika küsimus oli eesti keele tasemel väga selgesti arusaadav. Teiseks, küsimus ei olnud kirjapildi kritiseerimises. Kolmandaks, mis õigusega võtab inimene omale filoloogi "labeli" kui ise ei oska isegi küsimusele õigesti vastata?

Tänan tähelepanu eest!

PS. Jah, peale eesti keele oskan veel 5 muud keelt. Kriitika minu kirja pildi kohta igati teretulnud. Puhtalt sellepärast, et natukene naerda saaks.

Lugupeetud eelkõneleja, kuigi suutsite mu mitmest (9 kuud tagasi kirjutatud ja tänaseks aktuaalsuse kaotanud - kuna teemaalgataja on väga tõenäoliselt juba ammu oma otsuse langetanud) postitusest leida tolle ühelauselise valukoha, vabandan seal leidunud kriitilise tooni ja Teie lugejatunnete haavamise pärast. Pidasin silmas trip.ee kasutajatingimustes sisalduvat: Austan eesti keele reegleid, jälgin et minu kirjutised oleks loetavad, ma ei kasuta slängi, suurtähti ja korduvaid kirjavahemärke (nendega ei ole kindlasti üle pingutatud) ning kasutan suuri algustähti lause alguses ja kohanimedes.

Nn wannabe filoloog oli Eestis 11 aastat kõrgkooli inglise keele õppejõud ja teenib ka hetkel Briti valitsusele tõlkides leiba, nii et veidi peaks temaatikat mõistma, et keeleküsimustes (millega seotud soovitus oli üsnagi positiivse suhtumisega edastatud) sõna võtta (ning demokraatlikus ühiskonnas on arvamuse avaldamine igaühele lubatud, ka Teile). (S.t et kui end reklaamida kui "väga heade õpitulemustega õpilast", siis kirjaliku eesti keele tase võiks eestlase puhul "väga hea" hinde pälvimiseks kindlasti parem olla, eriti kui oma väga heade õpitulemuste baasilt sponsorabi taotlemiseks soovi avaldada - nii et tegelikult tülinorimisega tegu ei olnud, vaid pigem täheldava ja ehk veidi tiibu kärpiva kommentaariga teemaalgataja eneseafišeerimise küsimuses).

annie03: IELTS testiks valmistumise osas - testi tegin, materjale ei tellinud. Küll tegin läbi ühe IELTSi kursuse (Inglismaal), mis oli küll hirmus kasulik ja tore, kuid mitte hädavajalik. Materjalid, mida ma internetist leidsin, olid väga asjalikud ning kasutasin neid valmistumisel päris palju. Sealt saab tegelikult väga selge pildi, milline see eksam välja näeb ja millised teemad laias laastus eksamil ette võivad tulla - et näiteks sõnavara täiendada, kui kirjutamise osa peaks tulema teemal, mis absoluutselt huvi ei paku. Samuti saab teada üldise raskusastme. Kursus aga oli kasulik, sest lisaks tavalisele grammatika ja sõnavara õppimisele vaatasime väga põhjalikult yle ka selle, millised on eksamineerijate ootused. Terve nimekiri nippe ja väljendeid, mida tuleks kirjalikus osas kasutada, et rohkem punkte saada - nt kohustuslik kaudse kõneviisi kasutamine, erinevad teksti siduvad ja struktueerivad väljendid, kirjutise enda ja lõikude struktueerimine, kui palju ja millal kasutada näiteid, aja planeerimine jne, sisuliselt sai välja töötatud nii lollikindel plaan, et keele taset saaks demonstreerida mistahes üldisel teemal kirjutades. Minu jaoks oli see kirjutamise osa kõige olulisem, sest kooliaja kirjandites oli rõhk ennekõike mõtteküpsusel ja grammatikal, aga mitte struktuuril ja keele kui sellise "näitamisel" 400 sõnaga! Kursuselt sai loomulikult ka ohtralt kasulikku teiste testiosade sujuvamaks soorituseks (isegi juhuks kui lugemise osas on näiteks liiga raske ja arusaamatu tekst, siis mis tehnikaga võimalilult palju vastuseid üles leida).

Kellegil plaanis Inglismaale õppima minna 2012?

Tere, Kuna jäin sel aastal kandideerimisega hiljaks, siis oleks soov minna 2012 sügisel õppima Inglismaale. Kuna olen seal juba ükskord ülikoolis olnud, kuid eriala valik oli vale ning suundusin tagasi Eestisse. Nüüd oleks soov minna õppima meditsiini ning kas keegi teist on õppinud, õpib või plaanib minna seda eriala õppima?

Töö & õppimine Inglismaal( eeliskoht- Leeds)

Tervist! Nimelt mul on järgmine aasta plaan minna Inglismaale. Seda siis peale gümnaasiumi lõpetamist. Esmalt ma mõtlesin ,et läheks sinna õppima lavakunsti jms kuid märkasin, et õppemaks on seal päris kopsakas. Järgmisena mõtlesin ,et läheks mõneks ajaks tööle. Loomulikult ma tean seda ,et ega ma seal kohe suuri summasid teenima ei hakka ja olen ka nõus miinimumpalga eest töötama. Kuna tulevikus soovin inglismaale elama minna siis arvan,et esialgu oleks see parim plaan tööle minna umbes 3–6 kuud ,võibolla isegi aasta. Niisiis mu esimene küsimus olekski nii ,et kas ma peaksin enne inglismaale minekut töö leidma,et inglismaal poleks enam vaja otsida (kui see võimalik üldse on) või on parem alustada töö otsinguid inglismaal olles? Ning kuidas tööotsimine seal üldse käib? Kas peaksin hakkama näiteks restoranides käima ja tööd lunimas või saab ka interneti teel kuidagi? Küsimus läheb edasi elukoha peale. Nimelt kui mul on kindel plaan olemas siis on mul elukoht olemas Leedsis. Seega sooviksin rohkem töökohta seal. Kõige parem oleks kui keegi saaks mind ka inglismaal oleku ajal aidata kui keegi elab seal. Olen nõus olema ka mujal Inglismaal kuid siis läheks mul vaja ka elukohta. Järgmine küsimus oleks ,et töötamiseks läheb mul vaja töötamisluba/viisa vms? Kuidas selle vormistamine täpselt käib. Umbkaudselt olen ma selle välja uurinud aga on jäänud detailid segasemaks ,et kas vormistamine käib inglismaal või saab seda ka enne inglismaale minekut teha jms. Oleks väga väga väga kena kui saaksite mind võimalikult palju aidata ja ma tõesti soovin arukaid vastuseid. Ma ei tea kui abivalmid te olete aga igaksjuhuks äkki aitaksite mind ka kooli otsingul ja seda oleks ka parem kui oleks Leedsis aga üldiselt jällegi lepin ka mujal olemisega. Kui kellegil on soovi mind aidata mingil teel siis äkki jätaksite te näiteks e-maili siia. Ega ma peale ei käi. Hea oleks ka see kui keegi juba elab inglismaal, Leedsis siis oleks hea kui keegi aitaks mind esialgu seal. Aitäh lugemast seda pikka kirja!

Leedsis on päris tugev ülikool, eks sinna võib kandideerida kindlasti, aga tuleb ka sisse saada. Eesti passi omanikel ei ole vaja Inglismaal tööluba ega viisat.

Elu Inglismaal!

Nimelt oleks selline küsimus neile, kes on kursis eluga Inglismaal, pean silmas keskkoolis õppimist. Plussid/miinused ning millised on üldjuhul kohustuslikud eksamid keskkooli lõpus?

Õpid nelja A-taseme ainet. Ained valid ise. Eksamid on igas aines.

Mis mõttes nelja A-taseme ainet?

See on Briti/inglise süsteem. Pärast põhikooli tehakse GSCE taseme eksamid. Siis kandideeritakse kolledžisse, see on A-taseme õpe, mille käigus õpitakse (tavaliselt) nelja ainet (süvendatult), lõpus sooritatakse igas õpitud aines eksam (A-level ehk A-taseme eksam). Eksamitulemuste alusel kandideeritakse ülikooli. (Inglise A-taseme tulemustele vastavad Eesti gümnaasiumi lõpus sooritatud riigieksamite tulemused).

Kes oskab öelda kui oled lõpetanud põhikooli Eestis et kas siis tuleb teha need GSCE taseme eksamid. Ja kui pärast põhikooli soov minna õppima mingit eriala nt. automaaler, kas siis tuleb ikkagi keska läbida ja alles siis saab õppida eriala või saab kohe hakata mingit eriala õppima. Pole sellest aru veel saanud kuidas see asi täpselt käib?

Eesti põhikooli lõpueksamid (riigieksamid) vastavad neile GSCE taseme eksamitele. Eriala saab õppida kohe, minu linnas nt City College'is, mis on kutsehariduslik ja kus õpitakse NVQ (national vocational qualification) süsteemi alusel (mitu taset, iga tase kestab aasta; kui palju tasemeid keegi teha tahab, on vabatahtlik, ent läbitud tasemeõppele vastavalt toimub töökohal tasustamine (s.t tunnipalga määra arvestamine). College ei ole kohustuslik.