Ostlemine Sri Lankal (Unawatuna)

Kas Unawatuna kandis on shopingu võimaliust? Pean silmas tehnikat, lastele, naisele riideid-jalanõusid-käekotte jne. Kas üldse on midagi sellist, mida kannatab Sri Lankalt kaasa osta? Mis on see, mida sealt "tuleks" kaasa osta?

Tänud iga kommentaari eest :-)

Ei ole (see on minu arvamus)

Eriti ei ole. Poed on enamasti kaltsukad meie mõistes ning välismaalasele öeldakse silmagi pilgutamata mitmekordne hind ("õunly vorr juu, mai frend!") Gallest ostsin kord poest paari plätusid, mis lähemal vaatlusel osutusid eri suurusteks- ehkki nr oli sama.

Turult ei ole üldse mõtet proovidagi midagi osta, saad rämedalt petta kohe. Kaup on kehva kvaliteediga vuhvel.

Firmariiete ja -prillide kauplustes on hinnad fikseeritud, aga eriti soodsad küll minu arvates ei olnud. Võib-olla ma ei ole asjatundja ning ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga selline mulje jäi.

Kui biiti jagad, siis vääriskive tasub osta:) Asjatundjad teenivad head vaheltkasu sealt kive tuues, kuid amatööril pole mõtet proovida. Määritakse mingi klaasitükk paari tonni taala eest pähe.

Ravimid on apteekides meie mõistes väga odavad, Viagra jne. Retsepti ei nõuta ja kvaliteet on enamasti hea. Nendega jälle on risk hiljem koju tulles lennujaamas vahele ja kõigest ilma jääda.

Colombo lennujaamas teise korruse suveniiripoodides on hinnad kaubeldavad, ma alguses ei teadnud seda. Kolmandiku alet saab lihtsalt.

Kui juba Unawatunas oled, soovitan külastada budistlikku Rock (Kalju) templit, too on päris hea vaatamisväärsus. Samuti Galle vana kindlus, mis ei jää ka kaugele. Kohalikest baaridest on populaarseim Happy Banana, aga see on ka rohkem seal Galle pool. Ja ära Amanda Beachile ujuma mine, üks eestlane juba uppus seal paari aasta eest. Mine ainult seal, kus kohalikud ujuvad.

Tänud Token556 põhjaliku info eest! Millist randa ujumiseks soovitad (kus lastega julgem olla)? Milline on ilus rand ja kus rahvast palju pole?

Kas oskad Unawatunas ka head söögikohta soovitada? Milline hea rannasöögikoht ja äkki soovitad ka mõne korralikuma söögikoha?

Kas apteeke on palju, kas on ka Unawatunas.

Ette tänades :-))

Gldsuranga Gld facebookis, Ta elab Unawatuna Beach Kui kuskil midagi osta siis Colombo, Kui edasi mere ääres Matara suunas sõita, tuleb umbes 5 km pärast veel üks imeilus lahesopp rand , ei mäleta nime, aga Unawatuna ka ok.

Midigama Beach, meelde tuli.. : ) , see veel ilusam mõnusam kui Unawatuna

Tänud! :-) Kas apteeke on seal palju või leiab ainult suurematest kohtadest?

Soovitage ka järgi proovitud ja kiitmist väärt söögikohti.

Sri Lankal õmmeldakse alltöövõtuna palju tuntud märkide spordirõivaid ja brändiriideid. Seal pidi olema poode, kus müüakse väikese defektiga samu riideid. Kas keegi on sattunud mõnda sellisesse poodi?

Kui pärast reisi sõbrad küsivad mida kohalikku kaasa tõid, siis näitad väikese defektiga BRÄNDIRIIDEID või???

No väga armas ja eestlaslik kommentaar :-)) tänan! Ma ei too asju kaasa teistele näitamiseks, vaid omale tarbimiseks ja osad asjad mälestuseks. Endiselt ootan abistavaid kommentaare.

Saabusin ka alles ning seedin nähtut - kuuldut. Unawatunas on Sri Lanka mõistes rahulik rand, omapärane oli Jungle Beach, asub Una ja Galle vahel, u.1000 kohalikku tuk-tukiga sõites edasi-tagasi, aga võib ka ühe otsa võtta, sest ei tea, kaua seal olla soovid. Mäe otsast saad tagasisõiduks uue. U.6oo+ 600 kohalikku. Sõltub, kuhupoole edasi liigud, aga peale Matarat ujumisrandu eriti pole, liiga ohtlik, mõni kohalike poolt hõivatud lahesopp, välja arvatud. Aga üldiselt tukijuhid sõidutavad, kuhu vaja ja neid võib usaldada. Petma ei kipu. Ja kui sõiduhindu täpsemalt teada tahta, on mõistlik hotellist või majutusest küsida antud piirkonna hindu, nad on üsna vastutulelikud. Ise kasutasime hotellide poolt soovitatud tukijuhte. Kaasa võib tuua siidi, sealkandis on Galles nn. kaubatänav, kus müüakse nii siidsalle, rätikuid kui ka sarisid (saree kohalikus keeles). Kui oled õmblushuviline või on tuttav õmbleja, siis on tõesti võrratuid sarisid, millest saab siin õmmelda omapäraseid rõivaid. Aga, olles käinud ka teistes Aasia riikides, kaubelda nad sealkandis eriti ei armasta. Rannas nn.kaltsukakaubaga saad küll kaubelda, aga teatud piirini ja kui oskad vaadata, siis on kvaliteet täiesti vastuvõetav, peab vastu nii mõnegi meie suve. Negombos ja Colombos on tingimine võimalik küll (minu kogemused on sellised ja ise olen küllaltki arvestav tingija). Kui tuua vääriskive, siis soovitan palavalt suuremat vääriskivi poodi, kus nad annavad sulle nii sertifikaadi kui ka kirjelduse ja hinnad pole mitte mõnetuhandetaalased, vaid täiesti reaalsed. Ise ostlesin Kandis. Ka nahktoodete valik on väga lai ja kui on konkreetne soov ja rahakott kannatab, siis võib päevaga lasta nii mõnegi toote teha. Aga üks asi, mis väga häiris, oli see, et kui ikka nälg näpistab, siis on hilja sööma minna, parem poest näksimist osta ja siis söögikohta suunduda. Kahe nädala vältel õnnestus ainult 5-tärni hotellis veerand tunniga toit kätte saada, ootamisaeg julgelt 40-50 min, kui just buffeed ei kasuta. Ja teiseks, kui midagi konkreetset soovid, pead laskma neil üle kinnitada, kas said aru ja ka siis võivad eksida. Tuleb harjuda. Apteeke on päris palju, igasugu nime all, kindlamad tundusid toidupoodides "Citi Food" olevad. Ja brändirõivaid on küll, aga teatud piirkondades. Mul õnnestus käia sellises kohas nagu Nuwara Elyia. Uurisin natuke lähemalt ja see, mida nägin, on täiesti vastuvõetav. Kui Windstopper jaki saab 20 dollariga ja viga on selline, mida märkab vaid kogenud silm, siis miks mitte osta. Seal nägin Columbia, North Face märke, aga peamine oli ikkagi see, et kvaliteetne kangas ja ka lõikelt euroopalik. Eks jutt läks pikaks, muljeid palju. Kui miskit veel huvitab, küsi, püüan vastata.

Apteeke on igal pool, sellega pole muret.

Kui suitsu teed, siis - sigaretid on kallimad, kui Eestis! Poes kuni 6 USD pakk isegi. Tuki-tukijuhtidele tasub kurta, neil on omad augud, kust saab tiba odavamalt, 35-40 USD blokk Marlborot nt.

Toidukohad on ikka meie jaoks suht kaheldava puhtusega, neil mingit kontrolli ju selles suhtes eriti pole. Salati seest leiad vahel ussikesi ning liha raiutakse restorani taga liiva sees roiskunud verega immutatud plangu peal.

Paremate hotellide restoranid on puhtamad muidugi ja samuti kiirtoidukoht KFC on ka minusugusele esteedile kindla peale minek.

Randade nimesid ma kahjuks meenutada ei suuda, meil olid tutvuskonnas omad nimetused neile. Vaata, kus kohalikud ujuvad, seal on turvaline.

Minagi saabusin äsja ja mõtted vajavad veel settimist.

Meie peatusime Hikkaduwas ja julgesti soovitan söögikohana Refresh Restauranti, kui sinna kanti peaksid juhtuma. Restoran on rannaäärne, menüü mitmekesine - menüüs nii kohalikke, kui ka nn euroopalikke palasid, teenindus kiire ja sõbralik ja mis peamine - toidud väga maitsvad. Käisime oma sealoleku ajal kõikidel õhtutel just selles söögikohas söömas. Ja joogid serveeritakse jahedana. Proovimist tasub kindlasti kohalik ingveri õlu.

Sri Lanka on tuntud oma vääriskivide poolest ja lisaks Galle juveeliäridele on hea juveelipood Dambullas Gems and Jewellery kauplus, kus ka ise ennast ära rääkida lasin ja sisseostu tegin. Sama firma kauplus on ka Kandys. Hea kvaliteediga tooted ja kauplemine hinna üle lausa kohustuslik.

Hikkaduwa rand on pikk ja seal on ka mõnusaid lahesoppe, kus lapsed turvaliselt ujuda saavad ja põnevust lisavad randa ujuvad merekilpkonnad, keda kohalikud ja turistid toidavad. Kuid kes soovivad privaatsemalt rannamõnusid nautida, siis nendele see rand ei sobi.