Otsin inimesi;)

Tere,

Olen ajakirjanik ja otsin inimesi (eestlasi), kes teaks rääkida Egiptuse, Maroko või Tuneesia loodusest. Huvitavad ka inimesed, kes on palju reisinud või elanud pikemalt neis kantides ja teaks rääkida kohalike elulaadist, kommetest. Kas oskate mõnd inimest soovitada? Turismifirmades töötavaid giide pigem väldiks.

Mis su eesmärk on? Mis sa nende inimestega peale kavatsed hakata?

Vabandust, aga ma ei saa aru tänapäeva ajakirjanikest. Topivad kusagile foorumisse mingi hajuva üleskutse üles ning arvavad, et massid jooksevad kohe hoobilt tormi. Näeks ehk natuke vaeva... siis saaks tulemust ka.

Viisakas inimene enne tutvustab ennast ja oma eesmärke. Praegu on tunne, et keegi ei viitsi oma kodutööd ise ära teha ja üritab teiste seljas liugu lasta. Miks peaksid need "inimesed" sinu peale oma aega kulutama, kui sa ise pole suvatsenud grammigi vaeva näha. Ja kui veel norida, siis ajakirjaniku jaoks on eesti keele oskus ka kehvakene - mis muidugi pole midagi väga haruldast.

Vabandan. Valmistan ette paari telelugu nendest paikadest. Asi ongi hägune praegu, sest on lihtsalt yhe turismifirma poolt pakutud võimalus sealtkandist „midagi“ teha. Kui keegi endast emailile lilit.lee@mail.ee märku annab, võin täpsemalt rääkida- mis kanal, mis saade jms. Igatahes pole tegu kollase ajakirjandusega;)

Kallis ajakirjanik, minu arusaamist mööda on sul võimalus leida need kontaktid läbi interneti (otsinguprogrammid abiks), lisavõimalusena võid kasutada telefoni (usun, et su tööandja kompenseerib selle). Aga lihtsalt püüa aru saada, et väga harva jookseb hiir magava kassi suhu.

Kas sellise üleskutse lugemine võtab sul tüki küljest ära või teeb kuidagi muud moodi haiget?

Võtab tüki küljest jah :P Kurvaks muudab noorte ajakirjanike laiskus. Olin ise just hiljuti sunnitud ühte erialast artiklite lugema, mis oli sama põhimõtte kohaselt kirjutatud. Ja juuksed tõusid õudusest püsti. Ajakirjanikul jäi aga eneseõigustust ülegi - oma viga, et õiged inimesed ise endast märku ei andnud.

seepärast peab kohe kõigi ajakirjanike peale end välja elama?

Noh jah, internetist võin ju taustainfot leida, millest ja kuidas lugu teha... Siia foorumisse panin kysimuse just seetõttu, et otsin eesti keelt kõnelevaid allikaid, ja lugude fookused hakkavad veidi sõltuma sellest, kelle me rääkima leiame. Ega pole lihtne google´i kaudu leida kedagi, kes säravalt eesti keeles Tuneesia loodusest rääkida oskaks. Aga paar vihjet on mailile juba laekunud, aitähh nende saatjaile!

Mina ka ei taha jälle kogemata sattuda artiklile või saatele, millel puudub sissejuhatus, teemaarendus ja kokkuvõte. Ja mille lõppedes kratsin pead ja üritan mõista, mida seal küll öelda taheti ja milline võiks küll sihtgrupp olla. Kas "on lihtsalt yhe turismifirma poolt pakutud võimalus sealtkandist „midagi“ teha" ja "Turismifirmades töötavaid giide pigem väldiks" on vasturääkivad või olen mina paranoiline?

Tegelikult tahaks näha häid saateid või artikleid, mitte asi ei ole teemaalgatajas. Praegu jääb küll mulje a la kogun rahvaluulet ja pärast vaatan, mida sellega peale hakata. Enne saate või artikli koostamist peaks ikka olema mingi ettekujutus, mida ja milleks koguma hakatakse. Muidu varsti juhtub see, et need, kellel oleks palju huvitavat rääkida, ei taha seda enam kunagi teha ja siis polegi muud vaadata-lugeda, kui need turismifirmade kinnimakstud jaburdused.

on üks hea ütlemine - "Küsija suu pihta ei lööda" Ise aitaks küll inimest kui vaid saaks aga Aafrika loodusega suurt kokkupuudet pole olnud seega jääb siinkohal abikäsi ulatamata. Minumeelest on see osegi tänuväärne, et ajakirjanikud küsivad informatsioni otse allikatelt ehk nenedelt inimestelt kes on käinud näinud ning teavad asjast ka midagi. Oma eralast lähtuvalt olen sattunud tihtipeale lugema artikleid kus ajakirjanik ei ole suutnud ega viitsinud endale selgeks teha fakte ning seetõttu kirjutab kokku suure jama. Seega noor ajakirjanik edu sulle kontaktide otsimisel ning loodetavasti saab sellest saatest artiklist asja. To Kurimoor: Hoia oma sapised märkused endale. Küsimus: Mitu positiivse sisuga postitust sa sellesse foorumisse oled kirjutanud? Pea alati on sul midagi teiste kohta kobiseda. Hoia oma mõtted endale ja kui midagi positiivsed või konstruktiivset öelda pole hoia oma mokk maas.

Turismifirma on nõus maksma sõidud, aga ei nõua vastu mitte mingit firma promo. Seetõttu ei ole ma kohustatud ühtegi eesti reisisaatjat intervjueeritavana kasutama ja pigem siis otsin teisi eestlasi, kes kohalikku elu tunnevad. Meilile on juba mitmed kasulikud vihjed tulnud, nii et minu poolt on kõik okay ja võib teema lõpetanuks lugeda...

Cripsile: Eks mul on ka vahest helgemad päevad, siis ma ei loobi sappi. Lilitile: Kui sa kohale sõidad, siis miks sa algallikate poole ei pöördu? Kindlasti leiad kohapealt muhedaid inimesi, kes räägivad muhedalt ja asjalikult.

muhedad räägivad muhedalt muhedatest asjadest. ehh, eesti keel. ja veel sõna võtmas siin.