Otsin vaimset laadi kommuuni maakeral :)

Tere!

Üha tihedamini leian ennast mõttelt, et tahaksin oma aega ning elu veeta mõnes pigem vaimset ning tervislikku elulaadi jaatavas kommuunis, kui selles materiaalses rähklevas keskkonnas, kus ma hetkel asun. Kuskil, kus ei oleks vaja teistega võidu joosta; kuskil, kus oleks aega ise-endale, kus saaksin tegeleda meditatsiooni, jooga või spordiga. Kohas, kus võiksin olla mina ise, ilma, et peaksin etendama kedagi teist, et olla "ühiskonna" poolt aktsepteeritav.

Siit ka küsimus. Kas kuskil maakeral asub mõnda sellist kommuuni, mis asuks soojas kliimavöötmes, kus saaks hakkama inglise keelega, kus saaks ennast ära elatada kommuuni heaks töötades ning mis ei oleks äärmuslike usuliste vms kalduvustega?

Kindlasti on, aga peab see olema kommuun. Ise pooldan pigem traditsioonile tuginevaid kloostreid (katoliku, budistlikke jne). Kommuunides läheb asi varem või hiljem jamaks kätte. Ainuke kommuun, mida ise oleksin soovinud külastada on Sri Aurobindo oma Lõuna Indias, Madrase lähedal. Aga budistliku suunitlusega meditsioonikeskustest soovitan julgelt Sri Lankas asuvat A.Godwini rajatud keskust Nilambes. http://www.nilambe.org/ ...

0
0

Kommuun pigem võibolla selle pärast, et meditatsioonikeskus või klooster tundub liialt -- range korraga. Lõpuks olen ma ikkagi "ilmalik" inimene, hoolimata minu huvist elu vaimse külje vastu. Teisalt on Sul õigus - kommuunis kalduvad asjad tõesti varem või hiljem käest ära sest inimene on oma olemuselt laisk ning ka asjalik kommuun muutub ajapikku ilmselt "hipikommuuniks" Pean proovima nii seda kui teist ja hiljem otsustama, mis on minu jaoks õige. Olen veel sellises vahepealses staadiumis, kus materialistlik elu ei ole esikohal, kuid 4-5 tundi päevas meditatsioonis olla ka veel ei suudaks :) Tahaksin midagi vahepealst... Pean ootama rahulikult kuniks mõtted selginevad. Sri Aurobindo ning Nilambe panin igaljuhul sihtkohtade nimekirja :) Tänud MkM!

0
0

Milleks otsida kohta maailma lõpus. Loobu kõigest maistets asjadest. Muretse võimalikult eraldatud kohta maalapike majakese või püstkojaga. Elatu ainult oma tööst (põllumajandus, kalapüük, korilus, seaduse piiridesse jääv jahindus)

0
0

Ideaalsena kõlab Su soov nüüd küll...läheks ise ka kohe kui sellist kohta teaks! ; )

Kindlalt tean öelda ainult järgmist:

-Probleemide eest ei saa põgeneda, need käivad sinuga kaasas -Vaimne kommuun ei ole alati see õige koht olemiseks ja "materiaalses maailmas" võib ka vaimset elu elada ning palju rohkem ära teha -Kui pead kuhugi sattuma, siis ka satud sinna!

Selline võõrandumise tunne pole mullegi sugugi võõras ja ausalt öeldes astuks isegi hea meelega kõrvale, aga mulle tundub, et fundamentaalsemad asjad toimuvad pigem inimese sees - näiteks sisemine vabadus, sisemine loobumine, ja kui need on toimunud, siis tuleb ka kõik väline järgi.
Buddhad käivad ka tööl, poes, teatris ja kinos, kasvatavad lapsi ja teenivad raha. Vaimseks teostumiseks ei ole tingimata vaja olla kusagil kommuunis, kuigi ka see võib olla vajalik.

Ootan huviga teiste kommentaare ja Zenmunga postitusi!

p.s. ise olen veetnud mõned päevad zen templis Jaapanis ja ei kahetse.

3
0

... olen turistina k2inud. Asub ta Puducherrys, Tamil Nadus, Indias. Ja ma ytlen teile - kui iganes vaimne see ashram alguses ka ei olnud, t2naseks on ta paras kommerts. V2hemalt lyhemaajalise kylastaja jaoks. Ashrami residentideks peetakse Sri Aurobindos aga alles neid, kes kommuunis 7-8 a kohapeal elanud. Nii mulle sealt v2hemalt kinnitati. Endal kommuuni kolimise plaani ei ole, kuid kui oleks, siis valiks m6ne koha mis ka geograafiliselt raskemini ligip22setav. Soovitan uurida Kirde-India budistlike kloostreid, kuna sealne piirkond turismist veel suhteliselt puutumata.

0
0

lähed vabatahtlikuks -india ,nepaal , aafrika ,hiina ,l- ameerika kõik soojas kliimas + huvitavas keskkonnas. jääb aega piisavalt endaga tegelemiseks ja lisaks õpid veel uusi asju kohalikku keelt jms. kuigi seal on muidugi see probleem ,et puutud just vägagi kokku materjaalsuse valupoolega ,ning näed kuidas inimesed on sellega harjunud elama ja ihaldavad seda maailma kust Sina tuled ,saad ennast jumalana tunda ja neile seletada ,kui paha see on ning raske ,mõtettu ,kadalipp ja Sind vaadatakse nagu hullu paned "Meeletu " maha seal aga vali siis normaalne organisatsioon selline ,mis lambist ei koori ja enda kasuks rügama ei pane igastahes on idee hea aga teostus paraku tugevalt kättevõttmise asi ja tahtejõu proov vahepeal läheb ju endalgi kõik silme ees mustaks ja sooviks , et poleks neid nõmedaid seaduseid ,kohtuid ja vanglaid ja klassivõitlust good luck igastahes

0
0

Ka Eestis on selline tore ettevõtmine nagu Lilleoru keskus - www.lilleoru.ee . See küll teemast vähe mööda, kuid kellel vähegi soovi, sellele peaks põnevat lugemist jätkuma. Ehk saab sealt linke või mõtteidki, kus suunas edasi liikuda!

Nõustun Passerby'ga ja...eks nii vist ongi, et millele mõtled ja jõudu annad, see saabki kandvaks ja realiseerub. Täis klaasi / tühja klaasi efekt.. Me ise kujundame oma reaalsuse ja laseme enda maailma just selliseid asju/inimesi/olukordi, nagu seal neid parajasti jagub :) Vastus T e a d l i k k u s e l !

Jõudu!

1
0

Eestis on liiga karm kliima, et rattast maha astuda. Kommuunide tase Kopli liinidel räägivad ise enda eest. Ilmselt tuleb ikka lõuna ja ida poole hoida, kus on soojem ja elu odavam. Sellepärast ei saa 100% nõustuda Passerby ja VodooChici seisukohaga, mis sisuliselt väljendub selles, et 5 päeva nädalas käid 8st 5ni tööl + minek, tulek, pood ja muu kohustuslik sotsiaalne suhtlus või maj.asjade ajamine ja siis õhtul kell 20.00 kehastud kodus ümber ja hakkad "boheemi panema". Julgen arvata, et keskkonnavahetus on siiski vajalik.

1
0

Bla-bla. Iga inimene, kes suudab vähegi mõelda ja enda kallal tööd teha, ei pea aastal 2008 Eestis küll rattas rabelema või "olema see ,kes ta tegelikult pole". See on enda mõtte- ja tegutsemislaiskus, mis niimoodi vinguma paneb. Minu arust on Eesti üks maailma parimaid kohti elamiseks, sest ta on kodu ja meil kõigil on praegu vabadus teha, mida tahame. Kapitalism oma parimast küljest.

0
0

Sarnaseid sõnasõdu on tripis mitmetel kordadel nähtud, "hipid" tahavad soojale maale ja "realistid" toovad nad lörtsi sisse tagasi. Keskenduks vahelduseks küsitavale: abiotsija uurib kommuunide kohta, teadjad vastavad.

See, milline on maailma parim paik elamiseks, on eraldi teema - vihje Snoopile.

0
0

Tänud Kika! Küsimus ei ole tõesti teemas, kus on parem elada ja kas ma olen laisk või mitte. Sobiv kliimavööde on maitse asi ning selle üle ei ole mõtet vaielda, igaühele oma. Venemaal, Siberis Tiberkuli järve lähedal on üks ökoküla, mis on oma ideelt ja vaimsuselt väga lähedane sellele, mida ma otsin (www.vissarionest.com) Vene keele õpiksin ära, kuid kahjuks ei suuda ma taluda külma kliimat (naljakas eks, aga on inimesi kes sellest aru saavad). Tänud kõigile asjalikele vastajatele!

0
0

mine mõnda anonüümsesse suurlinna. seal on vabadust rohkem, igaüks elab nii kuidas ise tahab ja kui ei soovi võidu joosta, siis pole probleem. samuti on suurlinnas võimalik leida piisavas koguses mõttekaaslasi ja tegevusalasid - istuda muuseumis või raamatukogus, liituda sobiva religioosse liikumisega, või mida iganes. Soojemas kliimas ja odavamad kohad: Shanghai? Sao Paolo? Chiang Mai?

0
0

Ehk keegi ei pahanda, et vana teema taas tõstatan. Vahest on kellelgi vahepealse ajaga huvitavaid kogemusi tekkinud, mida antud teema all sobiks jagada? Või satub siia keegi ehk esmakordselt, kuid oskab jagada väärtuslikku informatsiooni? :) Usun, et huvi teema vastu ei ole inimestel kadunud ja enda näitel võin seda ka kinnitada.

0
0

Lõuna Hispaanias on üks siuke kommuun täiesti olemas. Tegutsenud juba mitukümmend aastat. Eks ta kaldub rohkem sinna hipikommuuni laadsesse varianti, aga samas on seal koos üks paras ports inimesi ja intellektuaale kes ei viitsi kapitalistliku ühiskonna tavasid enam järgida ning on pühendanud oma elu taaskasutusele ja kommuunielule. Endal on seal päris mitu sõpra/tuttavat käinud ja lähevad aeg ajalt tagasi ''puhkusele'' Samas ma arvan, et kui sa väga tahaksid ikka nende kommuunide kohta rohke teada saada siis sa leiaksid piisavalt infot nende kohta. Iga koht on erinev, see mis sobib ühele ei pruugi sobida teistele.

0
0

Ma läheks tagasi selle teema esimese kolme postituse juurde, mis siis rääkisid rahu leidmisest ja selleks vajalikust keskkonnast. Mulle kõlab sealt läbi mitu erinevat soovi, mille vastused on erinevad. Võimalikud soovid on:

  1. Leida koht mõnusalt soojas kliimas, kus saaks lihtsalt elada ja enamuses oma aja peremees olla. Ma ei tea kommuunide kohta aga kui mõelda sellele, et sellises kommuunis tehakse lihtsaid töid siis usun, et koormus peab päris suur olema selleks, et ära elada... Ja liiga palju vabadust enda peremees olla tegelikult ei jää. Küll aga kaob tõenäoliselt ära palju paraeguses elus aktuaalseid kartusi (kahjuks võivad need muidugi muudega asenduda). Kommuuni eelis siin võiks olla, et päris palju on teiste poolt ära korraldatud. Üks võimalus on http://antaiji.dogen-zen.de/eng/about.shtml

  2. Kui tahta head kliimat, võimalust sportida ja lihtsat elu elada siis teine võimalus on teha nagu päris paljud teevad. Minna elama kuskil odavasse riiki - näiteks Kamboszasse - leida võimalus üle interneti tööd või väikest äri teha nii et vajalikud mõnisada eurot kuus saaks teenitud suhteliselt vähese töösse pandud aeja ja vaevaga. See vajab küll rohkem enesedisipliini ja tõenäosus on suurem, et tekib ikka muresid.

  3. Vabaneda muredest ja kannatustest, mis sellest tulenevad. Selleks tõenäoliselt ei aita ühegi keskkonna vahetamisest. Selleks tõenäoliselt tulebki rohkem oma meelega tegeleda. Vähemalt mõneks ajaks sellele keskenduda ning seda tasuks teha küll näiteks budistlikes kloostrites Indias, Nepalis, Tais, Birmas. Võimalik on alustada lühemate kursustega ning siis ennast järjest rohkem sellesse ellu sisse viia. Oskan soovitada: Indias koht rohkem õppimisele keskendunud Tiibeti budismi kursustele: http://tushita.info/ Indias aga ka mujal suurepärased 10 päevased 11 tundi päevas istumise harjutamise võimalused: http://www.dhamma.org/ Lõuna-Indias zen traditsioonis väga kiidetud koht: http://www.bodhizendo.org/ Nepalis Kathmandu lähedal, kus näiteks on suurpärane kuu ajane kursus iga aasta novembris detsembris: http://kopanmonastery.com/ Birmas (kuhu on väidetavalt võimalik saada kuni aastase pikkusega meditatsiooni viisasid): http://www.paauk.org/ Ja siis üks üleüldisem fail, kus on veel palju soovitusi: http://www.retreat-infos.de/Download/Retreats_in_Asia_Oct07.pdf

Mulle jääb kõlama zenmunga kirjutistest nagu ta otsiks püsivat alhendust. Sellist pikaajalist. Sellega on kaks probleemi:

  1. Kui vaadata Aasia poole siis pole riike, kus tegelikult praktiliselt saaksid pikaajalisi viisasid. Kui tahta üle poole aasta olla siis tuleb eri riikide vahel liikuda.
  2. Kahjuks pole ju meil midagi väga püsivat. Kommuun, mis võib alguses väga sobiv olla, muutub. Vajadused muutuvad. Kommuuni sisse elades saab aru, et tegelikult pole seal mingit rahu vaid ainult natuke teistugused mured. Jne.

Ehk minu tagasihoidlik soovitus on - kui soov on rahu leida siis alusta mõningate lühemate kursuste ja teemadega näiteks neis kohtades, mdia üleval soovitan. Olen küllaltki kindel, et kui vaikselt otsast pihta hakata siis varsti selgub täpsemalt erinevaid võimalusi leida kommuun või sobiv elustiil, et toetada meelereahu.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased