P-Korea 2016 sügisel

Plaan minna Albioniga; minu jaoks lihtne ja turvaline variant, kuna endal reisikogemust napib ei oskaks vist ise reisikava kokku panna (et näha natuke rohkem ja laiemal territooriumil, kui ainult Pyongyang ja selle lähiümbrus). Üksi kindlasti minna ei soovi, tahaks ikka reisikaaslasega.

Kuid, kas oleks teisi liitujaid, kellega koos parim reisikava kokku panna? Variant oleks ka rongiga Venemaa kaudu minna ning P.-Korea territooriumit veidi laiemalt avastada. Peaks olema ka võimalus nende poolt määratud saatjaga tuur 1-2le inimesele (kahjuks seda linki praegu ei leidnud).

Kui on huvilisi, siis võiks endast asap märku anda.

Ma ei usu, et saa saaksid seal üksi või grupiga ise ringi liikuda. Need 1-2 päevased tuurid hakkavad ka kindlasti Pyongyangist ja valitud kohtadesse ja kindlatel marsuutidel. Tõenäoliselt samad kohad, mis selles Albino reisikavas. Kuidas viisad saaksite?

See Albino reis on parim. http://albion.ee/reisikalender/pohjakorea-2016/

Kas oled kindel, et Venemaa poolt saavad välismaalased siseneda? *Ühte välismaalase rongi-reisivideot sealt olen küll näinud.

0
0

Mingil määral saab ka ise reisimarsruuti koostada, aga tellimuse pead ikka kohalikule firmale esitama ja siis tehakse sinust üksi või kaaslastega grupp, millele antakse kaasa kohalik saatja, auto jne. Mõne suurema grupi raames tuleb reis tõenäoliselt soodsam kui privaat giidiga. Mingit üksi avastamist seal kus tahad Põhja-Koreas ei ole. Kui õnnestub saada viisa Venemaalt rongiga sisenemiseks, siis algab su privaat giidiga tuur tõenäoliselt piirile lähimast raudteejaamast. Aastaid tagasi õnnestus paaril välismaalasel siseneda rongiga Venemaalt ja sõita kuni pealinnani ilma giidita, aga see oli tõenäoliselt viimane kord kui selline asi läbi läks. Seda, et nüüd salaja suvalises jaamas maha minna nad isegi ei mõelnud, tõenäoliselt oleks see lõppenud spioonina mingis vangilaagris.

0
0

Viisad saaks ilmselt reisikorraldaja kaudu ja just nimelt sellele samale nähtud videole mõeldes tekkiski endal see rongiga Venemaa kaudu minemise mõte, et kasvõi läbisõites rohkem näha.

Lisaks olen vaadatud materjali põhjal aru saanud ka sellest, et väga palju sõltub giididest. Osade giididega näeb ja kuuleb rohkem, kui teistega ;)

0
0

Rongiga Venemaalt P-Korea pealinna ei saa (enam). Saab Venemaa kohaliku reisikorraldaja abiga mõnda piiriäärsesse linna grupiekskursioonile. Pyongyangi saab ainult läbi Pekingi (või Shanghai) reisides, kuna ainult Hiina on selline soe ja sõbralik naaberriik neile, keda saab usaldada. Hiinas on mitmeid reisikorraldajaid, kes sinna ekskursioone korraldavad. Nt http://www.koryogroup.com/travel_tours.php Googeldades leiab ka teisi pakkujaid. Olenevalt sellest, kui hea on su võõrkeelteoskus, on võimalik selliselt reisilt arvestatav summa kokku hoida (Albioniga võrreldes), kui sõita omal käel läbi Pekingi ja ühineda seal mõne ekskursioonigrupiga. Albionil on hea reisijuht; kui hea reisijuhi te Hiina firmadest saate, on loterii. P-Koreas on nüüd ka mobiilid lubatud, ei korjata enam välismaalastelt ära maale sisse sõites. Saab isegi törtsukese 3g internetti sisse osta :) Helistada muidugi suurt ei ole võimalik :)

2
0

Võõrkeelte oskus on hea, iseasi, kas neist seal regioonis piisab, Aasia keeli ei valda.

Omal käel nagu ei julge sellist pikka reisi ette võtta, kuna pole Euroopast kaugemale üksi reisinud siiamaani. Oleks keegi kogenud reisikaaslane, siis võib-olla tõesti, aga vaevalt nii kiiresti kedagi leian ja Albion ootab üsna pea juba tegutsemist reisi ettemaksu näol jms.

Ehk ei jää Albioni reis viimaseks ja jõuan sinna veel ja siis juba teistmoodi, kui kohaliku reisikorraldajaga ;)

0
0

Vahemärkusena ütlen, et kui reisi välja teed, siis reisikaaslase leiad kiirelt.

1
0

:) Hea vihje, kuid mul endagi reisiraha kokkusaamisega just kerge pole...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased