Paar küsimust Türgi reisi kohta...

Tere!

Minek 12. juulil esimest korda Türki ja sellega seoses tekkis paar küsimust. Äkki teadjamad oskavad aidata, kes varem käind...Vabandan juba ette ära, kui küsimused rumalad tunduvad, tegemist esimese reisiga:S

 1. kas Flylal on normaalne lennufirma?
 2. kuidas Türgi lennujaamas reisifirma esinada ära tuntakse?:D
 3. kas 3* hotellid on üldjuhul enam-vähem normaalsed? Pean silmas just puhtust ja sealpakutavaid teenuseid...(Endal tegemist All Inclusive 3* hotelliga)
 4. kuidas Türgis turvalisusega lood on?

Tänud ette, kes vastata osavad ja viitsivad!

1
2

Flylal on odavlennufirma.

0
0

Kui oled minemas Novatoursiga, siis ole valmis võimalikuks reisihilinemiseks. 15.juuli reis lükkus edasi 10 tundi näiteks....

Esindaja tunned kindlasti ära, ilmselt ootab ta gruppi suure sildiga Novatours vms...

3 tärni "kõik hinnas" ei pruugi olla midagi uhket, ent kõhu saad täis ning magada ka puhaste linade vahel. Kui oled vähenõudlik, siis on ilmselt ok. Aga eks hotellide kvaliteet kõigub Türgis seinast seina.

Kena reisi!

0
0

-3. AI 3* on endal olnud parem isegi kui 4* Alanyas, küllalt suhteline. -4. Turist on "looduskaitse" all üldiselt

Päikest!

0
0
 1. Flylali lennukid on küll tiba kitsad, aga toit oli ntx täitsa söödav ja kuna Türki suht lühike reis, siis ei kurdaks.
 2. Lennujaamas on "putkad" reisifirmade siltidega ja tavaiselt ka tahvlikesega inimene vastas, kes siis edasi juhatab.
 3. Meil kogemus 5* AI hotelliga, mis kuulus isegi 99 maailma parema hotelli hulka külastajate hinnangu järgi ja netis ka väga kiidetud, aga isegi seal olid prussakad ja meil kõigil läksid kõhud lahti, nii et uuri enne kindlasti.
 4. Turvalisuse pärast ei maksa vast muretseda, aga kui midagi ostad, kontrolli kaup kindlasti 7 korda üle, endal mitu juhust kus susati kilekott kätte, sisse pandud defektidega asi kuigi vaadatud sai OK asja, õnneks ikka kontrollisin enamasti. Aga täitsa tavaline, et kuskilt detailid puudu v õmblused narmendavad v hakkab kuskil narmendama v on asjal auk sees ja loomulikult ei maksa uskuda nende juttu materjalide kohta, täitsa naeratades pakuvad sulle kunstnahast asju naha pähe jne
0
0

mida peaks siis inimene uurima? (...ja meil kõigil läksid kõhud lahti, nii et uuri enne kindlasti.) Inimesel on reis ostetud ja ma ei saa üldse aru mida siis enam arutada on? Minna või mitte minna??? ja algusesse tagasi: Flyal on igavene pask firma.. ja edasi ? Jätad sellise kommentaari peale sõitmata?

0
0

Anna andeks tõesti:D Samas- kui midagi ei sobi, oleksid ju vabalt võinud üldse kobisemata jätta! Küsija suu pihta ei lööda eksole...

0
0

Kui sul sitt tuju siis oleksid võinud jah vastamata jätta. Inimesed/kaasmaalased kes lähevad sinna(Türki) esimesest korda siis sinu iroonia pole neile sugugi abiks. Kui oled mingi Superman kes maakerale 12 tunniga ringi peale teeb siis ok, mölise edasi... muidu võiksid oma sahtli kinni hoida. Kõhulahtisus pole kõigi Türgis reisinute jaoks mugav kogemus. Kogesime seda üle-eelmine aasta Alanya's kui samas hotellis ühel eesti poisil "põhja alt ära lõi". Hotelli kutsuti kiirabi, kes tuvastas toidumürgituse... Enne reisi soovitaks küsida perearsti käest teatud rohtusid, mida sisse võtta enne reisi ja reisi ajal, mis leevendavad kohalike veebakterite mõju seedimisele.

0
0

Flylal on üsna ok lennufirma. Seda kasutab ntx Teztour. 3* on nii ja naa, võib olla täiesti ok hotell, aga ka üsna madala tasemega. Üldiselt midagi väga uhket oodata ei tasu.

0
0

sain minagi kuu aja jooksul 2x *** hotelli hommikusöögist. Ilmselt mingi juustu või feta viga, aga kuna matkasin ringi ja toitusin peamiselt tänavasööklate kebabist (seda küpsetatakse elaval tulel) ja puuviljadest, siis see väga ei segand.

0
0

Mina sain kord sinna neljatärni hotelli ning see oli alla igasugust arvestust.. Bassein oli majade vahel varjus ja puhastamata. Hotelli "oma rand" asus rohkem kui km kaugusel ning sinna minemiseks pidi ületama ka paar maanteed. Reisi kestvuse ajal(10 päeva) olime kaks päeva ilma elektrita.

Nüüd augustis uuesti minek ning seekord ei hakanud alla 5tärni isegi vaatama..

0
0

lihtsalt teada, mida siis inimene peab uurima veel, kui tal on juba hotell olemas. Enne sööki saadab toidud laborisse? Ja samuti ei saa ma aru, mis mõte on uurida lennuki, bussi, hotelli jne headust PÄRAST maksmist. Ma saan aru kui seda ENNE tehakse.

0
0
 1. seda lennufirmat ei tea
 2. reisiesindaja võtab reisifirma nimelise sildiga inimesed naeratades lennujaamas vastu. Kui kohe ukse ees ei näe, kõnni lihtsalt edasi...uksest välja, tänavale.
 3. kolmetärni hotellid on täitsa ok. pole põhjust muretseda. olen olnud Türgis hotellis, kus polnud sees sööke, lifte, konditsioneere, tuba ei koristatud, linu ei vahetatud kogu nädala jookul (Finnmatkat loterii), hotellitoas jooksid ringi kassisuurused prussakad. No nii suured ei olnud, aga need olid ikkagi VÄGA suured, nagu noored kilpkonnad... :) Igatahes elu halvim majutus, mida olen kogenud. Aga ära ei surnud, nagu näha. Nüüd olin ***+ hotellis, mis väga meeldis - hubane, puhas, koristati iga päev, personal oli meeldiv.

Kraanivett ärge jooge! Siis pole vaja ka mingeid enne-, praegu- ja pärast-tablette süüa.

Valige õiged päikesekaitse kreemid kaasa! Kindlsti tasub omale osta ka päikesejärgne niisutav piim, mis rahustab ja pehmendab põlenud või parkunud nahka (sobib ka puhas aaloe geel). Ärge olege päikese käes kaua ilma peakatteta. Jooge vett - suure palavusega rohkem, kui tavaliselt, ka siis, kui janu ei ole. Eile üks eesti inimene, kes on terve kui purikas, sai seal kuumarabanduse - kukkus poes kokku. Kiirabi töö on ok, peab kiitma. Erahaigla, kus teda turgutati oli ka täiesti oki-toki. Mitte ühtegi halba sõna. Sai täna ilusti koju lennata.

P.S. Kõhulahtisust ei tekita ainult toit - ka aklimatiseerumine võib seda põhjustada.

0
0

Käisime Flylaliga, kui pirts ei ole, on täitsa ok, sest lend ei ole ju väga pikk. Meie lend väljus nii siit kui sealt vägagi täpselt. Olime Alanyas ja hotelli tärne 2. Hästi mõnus väike hotellike, vaid 20tuba (Aysev hotell). Kes luksust taga ei aja ja on läinud Türki pigem päikest, merd ja ümbruskonda nautima, siis võin julgelt soovitada. Lisaks asb see hotell merest 50m kaugusel, Atatyrgi tänav umbes sama kaugel- nii et kõik käe-jala juures. Suurem melu jääb küll ilmselt teisele poole poolsaart, aga ka see on ehk paari kilomeetri kaugusel. Õhtusööki küll hinnas polnud, aga ka restoranis süüa pole väga kallis, seda enam kui otsida kohad, kus kohalikud einestavad, siis pigem tasub tellida 2 peale suisa 1 kebab, sest see on ikka paras ports (hind umbes 1o-12 liiri). Turvalisusest-selles hotellis hoidsime oma fotoka-videokaamera toas ja kaduma küll ei läinud midagija tänaval oli ka rahulik käia. Joogivesi ostke ikka poest, sest ka kohalik ei joo üldiselt kraanivett. Sularaha saab võtta rahulikult automaadist( võimalik ka valida mida täpsemalt) ja lisa kulutusi küll ei täheldanud(kasutasime suisa deebetkaarti). Minge kindlasti, sest seal on ikka praegu mõnusalt soe ja palju päikest!

0
0

Olin 3-17.juulini Alanyas, Obakoy linnaosas tavalises kahetärnises, elegant apartemendis. Jäin rahule, korras, puhas ja armas väike perehotellike, pesu vahetati üle päeva ,kuid koristati iga päev. Hommiikusöök oli niru kuid ma pole hommikul sööja ja mind see ei heidutanud. Rand mingi 300 m kaugusel ja mitte just kõige parem rand. Ise olime linnas Kleopatra rannas, kus megailus. Obakoys käige kindlasti ära Efe gardenis, Balamiris ja Mitoses, sest sealsed restoraniteenendajad on klass omaette. Türgis pole turvalisuse pärast küll mõtet karta sest kohalikud ei puutu küll kedagi, pigem on varganäod vene ja leedu turistid. Plaanin varsti uuesti minna sest seal on nii hea, pole stressi ja aega kõigil küllalt. . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt! Järgmise keelelise kolepostituse kustutab!

0
0

Käisin Novatoursiga Alanyas juuni algul,kahe tärni hotellis.Kõik oli lihtsalt super! Lennukitega ei olnud probleemi,hotel oli puhas(Muz),teenindus oli lihtne ja sõbralik. Väga hea mulje jättis,lähen sinna tagasi sügisel.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased