Päev Istanbulis

Kahe lennu vahel aega keskpäevast järgmise hommikuni. Milliseid kohti pärastlõuna ja õhtuse aja jooksul kindlasti soovitaksite külastada-vaadata. Minek märtsi alguses.

Suuri plaane ei maksa teha - märtsi esimestel päevadel kolitakse kogu lennujaam kesklinnast 40 km kaugusele põllule, mistõttu segadust ja hilinemisi saab olema parasjagu. Tasub tripi vastavat teemat jälgida: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/istanbuli-uus-lennujaam. Vaata kuidas lennujaamast linna saad, pane asjad hotelli, jaluta Sultanahmetis, söö Galata silla all õhtust ja mine võimalikult vara hommikul lennujaama.

Kas tegemist TK tasuta hotelliga? Siis on transport hinna sees. Andke tagasisidet kuidas see uuel lennuväljal kulges, alates aprillist siiski vist rohkem. TK pakub ka tasuta hotelli ilma transpordita ja/või linnatuure, kui pikk transiit ei tulene lennuplaanist. Uurige võimalusi.

Kui just väga mööda muuseume käia pole soovi siis väikse taksosõidu kaugusel vanalinnast on ka Istikali tänav. Kui enne pole suurlinnas viibinud siis see on elamus omaette, seal lihtsaltjalutada ja kuulata tänavamuusikuid ning sõita 1 ots vanaaegse trammiga. Taksosõit pole kallis ja ka ühistransport linnas liigub väga tihedalt.

Kui on transiit ja lendude vahe on 6-24 tundi, siis Türkish pakub tasuta linnaekskursioone. Tuurile saab registreerida HotelDesk lauast. Registreerimisel on vaja esitada  pardakaart ja pass. Touristanbul korraldab päevas mitmeid tuure. Info üleval Türkish Airi kodulehel. Ise käisin oktoobris hommikusel 2,5 tunnisel ekskursioonil.  Õhtune tuur algab kell 16.00 ja lõpeb 21.00 ja selle tuuri sees on ka õhtusöök (omal kulul) kesklinnas. 

Kindlasti tasuks külastada Hagia Sophiat. Kui aega jääb, siis ka Topkapi paleed, Sinist mosheed ja Grand Bazaari. Esimesed kolm on on kesklinnas lähestikku, Grand Bazaar sealt jalutuskäigu kaugusel.

Hagia Sophia puhul tasub arvestada, et sinna saab suvel (15. aprill- kuni 1. okt) ja talvel (okt-14apr) kuni 16:00.

Ma arvan, et kui on piiratud tunde linnas siis nendes kohtades enamasti on mega pikad järjekorrad ja Sinisesse mosheese ei saa ka igal ajal sisse vaid ainult siis kui palvetajaid pole ja kindlasti ei ole reede see päev kus sinna minna tasuks.

Süleymaniye mošee (tasuta)Galata tornist imelise 360 kraadise vaate nautiminmeOrtaköy mošeeGrand basaaris ringi uudistamineSpice basaaris erinevate vürtside ja kohalikke maiustustega tutvumineTopkapi mošeeHagia SophiaSultanahmet’i mošee (tasuta)Maa-alused tsisternid (Basilica Cistern)Dolmabahçe Palee