trip-krainetrip-ukraine-dark
Päev Stockholmis

Lähen kruiisile Stockholmi, nii et linnas on aega olla umbes 6h. Reisijateks siis kaks täiskasvanut ja 2 last(11 - ja 3-aastased). Kas keegi oskab öelda mingit head vihjet,et mida selle ajaga peale hakata?

Minge vanalinna, Gamla Stanile.

Ostke laevast linna tutvustav bussi ekskursioon. See ei kesta ka väga kaua ja kõik põhilise näete ära.

See kohe Vaasa muusumi kõrval.

Meie lähme ka ja tulingi siia, et sama asja uurida. Ja lapsed ka täpselt sama vanad. 3-ja 11-aastane. Millal te lähete või käisite juba ära. Oleks põnev teada, et kus siis ära käisite ja mida tegite. Ja soovitage teised ka veel, et kuhu võiks minna :)

Käisime see nädalavahetus, oli tore. Skansasse pole mõtet minna, seal pole talvel midagi teha. Loomi praktiliselt pole, jõululaat oli aga see polnud kah ei tea mis huvitav. Soovitan minna kindlasti tivolisse, lastele on seal jõulumaa avatud, see oli kõige lahedam kogemus Rootsis. Üks atraksoon maksab keskmiselt 40sek. Muidu oli lahe, laeval meeldis lastele väga. Said omale näomaalingud teha. Soovin teile meeldivat reisi! . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt ja järgmise keelelise kolepostituse saadab prügikasti!

Võib-olla bussiekskursioon on hea, kui pole varem Stockholmis käinud. Muidu ühe päevaga nii palju ei jõua, mina jätaksin Lindgrenid ja muu, mis asub veidi kaugemal teiseks korraks ja käiksin niisama kesklinnas. Kuningalossis on mitu muuseumi, lastega soovitaksin Livrustkammaret (relvad, sõidukid, riided, ka mngi lastetuba) või uut näitust - lossihoovi all paiknev varasema "Tre kronor" lossi varemed - maaaluses muuseumis eksponeeritakse selle mahapõlenud lossi müüre jms, ei ole väga väsitav. Teine väike muuseum kohe Drottninggatani (jalakäijate täna, mis suundub vanalinnast kommertskeskuse poole) kõrval on Vahemere muuseum (Medelhavsmuseet). Seal on küll hulgaliselt suhteliselt igavaid eksponaate (vähemalt lastele), aga ka muumiaid ja loomamuumiaid ja nn.kuldtuba. Muuseumil on ka tore poeke. Kungsträdgården on kesklinna tähtsaim park, kus on tavaliselt lastele midagi - saab ka uisutada, igatahes joosta ja ronida. Lastega poodlemine pole suurem asi, aga võib-olla on tore vaadata mõnda suurt mänguaasjapoodi, üks peaks asuma Gallerianis (NK kaubamaja vastas). Keskajamuuseum, mis ka kesklinnas, on vist praegu kinni remondi tõttu. Kõhutäiteks soovitan osta sooja vorsti tänavalt; Hötorgeti turuhallis saab korraliku kebabi üsna odava raha eest, kui lapsed sellist söövad, sealt leiab ka muud kiirtoitu, pirukaid ja sushi jms. Hötorgshallen on ka tore igale toiduhuvilisele, seal müüakse toitu igast maailma nurgast. Kui aega oleks rohkem, on Junibacken tore, kuigi vahel on seal väga palju rahvast ja 2-aastasele ei paku see vist suuremat midagi ja 11-aastane on võib-olla suur. Ja ainuke tore on "rongisõit" läbi Lindgreni raamatute miljööde, aga see eeldab et need on tuttavad. Skansen on keskmiselt tore lastega, loomi on seal vähe ja vanad majad võib-olla pole need kõige huvitavamad.

Aitäh info eest, me hakkamegi varsti minema :)

Päev Stockholmis

Tere! Paluksin ideid ja soovitusi, kuidas Stockholmis päeva sisustada. Mida tasuks külastada ja vaatama minna?