Paketireis vs ise organiseerida

Tahame minna kevadel kuskile sooja akusi laadima ja ei ole siiani otsustanud, kas reisida omal käel või osta reisfirma pakett. Sihtkohaks oleks ilmselt Kreeka (kuna pole käinud, siis ükskõik,mis asukoht) või siis Tai. Oskate anda soovitusi ja võrdlusi oma kogemustest. Kumb on mõislikum? Silmas pean hinda.

Päris hinnale seda taandada ei saa. Pakettreisi ja ise organiseerimise suurim vahe ongi organiseeritus. Mõni naudib seda ja see on boonuseks, teise jaoks on see tüütu kohustus, mis võib puhkust rikkuda. Pakkettreisil on sul üldjuhul tšarterlend, ise reisides aga mitmed vahamaandumised, eriti kui hinda taga ajad. Minu jaoks on ööbimisega stopover kuskil lahedaks vahepalaks, mõne jaoks on see talumatu. Hotellide osas samuti - ise valides pead lugema reviewsid, vaatama fotosid, asukohad endale selgeks tegema jne. Kindlasti saab odavamalt ja kui see sulle huvi pakub ja teostatav on, siis saab ka täpselt enda maitse järgi reisi kokku panna. azair.eu hotelscombined.com

Kreekasse mina läheks reisibürooga (eeldades, et kultuuri tuleb ka sisse) ja Taisse omal käel. Ei saa öelda, et üks on kallim, kui teine ja vastupidi, kõik oleneb, palju kohapeal kulutate jne. Meie käisime Kreekas Germaloga, no ise tehes kõike seda võibolla oleks 100-150 eur kokku hoidnud, võibolla. Tai saad ise tehes igal juhul odavamalt, usun, et 2 nädalat ja kui te vaid Bangkokis ei ole, saab mingi 800eur/inimene (eeldades, et pileti saate mingi 400-ga). Soovitan üks reis omal käel ära teha, saab aimu, et mis ja kuidas. Siin foorumis leidub kindlasti, kes mingi asja poolt, kes vastu. Kui omal käel ei meeldinud vms, saab alati reisibüroosid kasutama hakata. Lisan juurde, et kui tahta minna omal käel sooja talvel või kevadel (Taisse nt), siis oleks kasulik juba hakata pileteid passima mingi pool aastat varem. Võib saada ka hiljem, aga siis juba hotellivalik väiksem (loe: kallim), jääb vähem aega reisiplaanide tegemiseks jne

Meie Kreeka:

Meie Tai:

kogemused näitavad,et reisid alla 7..8 päeva tasub võtta paketireisid,yle selle aga igal juhul ise koostada...

@Benben: täitsa nõus! Lühemad (ligemad) otsad pakettreis ja pikemad (kaugemad) al. 2 nädalast omal käel

Oma pikemal Kreeka tripil kasutasin rendiautot. Sattusime lihtsalt uskumatutesse kohtadesse ja nägime palju (Voidokilia rand, kaljused piirkonnad Nafplioni lähistel, Lefkada saar, Halkidikli pärlid). Kui tahtsime, vedelesime rannas, kui tahtsime, nautisime antiiki. Kogu aeg oli vabadus ja ise otsustamise võimalus. Pakettreisiga ei koge seda iial. "bussist maha, vaata sinna, tee pilt, bussi tagasi..." Kreeka liiklus on täiesti OK, aga eks see sõltub jälle inimesest.

Pakettreisiga ei koge seda iial. "bussist maha, vaata sinna, tee pilt, bussi tagasi..."

Mina olen aru saanud, et pakettreis tähendab eelkõige, et reisibüroo organiseerib kohalelennu, hotelli ja transfeerid. Ülejäänud tegevus on reisija enda valik. Reisibüroo poolt pakutavad ekskursioonid ja väljasõidud ei ole kohustuslikud. Kõike võib ise organiseerida.

Muidugi on ka ringreis teatud mõttes pakettreis, sest ostad selle ju paketina.

Pakett on lihtsam jah 90% odavam kui reisida üksi . Kui reis on 2 kesi ja ei ole viimase hetke pakkumine siis paket on 90% kallim . Mõtlen nädalast reisi euroopa . Aasia on 90% omal käel odavam isegi nädalane reis :)

Paketil on ainult 1 suur eelis , kiire kohele minek ja tagasi tulek :) Ja paketid on kindlati odavad juhul kui piirkonda ei ole regulaar lende näiteks egiptus .

"kogemused näitavad,et reisid alla 7..8 päeva tasub võtta paketireisid,yle selle aga igal juhul ise koostada..." Sellist juttu võib rääkida ainult siis kui lapsi ei ole. Katsuge osta näiteks 2+3 last pakettreisi koolivaheajaks. Oma kogemus näitab, et koolivaheajal annab ise orgunnides ikka oma 200 eurot näo pealt kokku hoida, kusjuures omal käel oled veel rendiauto ka võtnud selle raha eest. Jah, ma saan aru, et osadele pole see 1k kokkuhoidu mingi raha, samas teisele võib see olla 2 kuu palk. st alati on kõik suhteline. Tahad AI ja otse Tallinnast, siis maksad ja võtad paketika, tahad odavamalt ja mõnde sellisesse kohta, kuhu otse Tallinnast ei saa, siis organiseerid ise, Sai siin näiteks okt. vaheajal käidud Assooridel ja Lissabonis. Eelarve 5 le: lend 195+korter 60+hotell Lissabonis 2 ööd koos hommikusöögiga 24 +autorent nädal täiskasko ja 0 omavastutusega Ford Focus universaal 40 näkku. Seega siis 320 eurot näkku+kohapeal toit ja joogid+ mõned sissepääsud ja kütus, kokku 400 maksimaalselt inimese kohta puhkus kohas, kuhu paketika puhul peaksid ikka kordades rohkem maksma.

Jaanusm paraku ei tea, mis asi on pakettreis. Naljakas on see, et ikka ja jälle ilmub välja keegi, kes seda ei tea kuigi asjast on aastaid jahutud. Lp. Jaanusm, pakettreis on see kui sinu eest on organiseeritud lend, transfeer, hotell, lisaks saad kasutada kohapealse reisiesindaja abi kui vaja ja sama esindaja käest osta ekskursioone kui soovid. Kõik. Punkt. Tegelikult sama kui ise organiseerides, ainult, et keegi teeb selle töö sinu eest ära. Sa, Jaanusm, ajad paketika mingi grupireisiga segi.

Tere.

Kui kahekesi või üksi, läheks võtaks pakettreisi. Eriti veel, kui plaan ainult rannas ja ööklubis chillida. Meie reisime laste ja vanavanematega. Läheme alati omal käel. Jah tihti reis ei alga Tallinnast ja on ühe ümberistumisega. Võidetud raha kulutame kohapeal naudinguteks ja elamusteks. Ja nagu Norsu ütles, siis lastega on iseseisvalt alati odavam. Ja see hüpe tundmatusse on alati põnev ka olnud:). Ei ole pidanud pettuma

Sõltub kuhu täpselt ja millal. Hetkel nii Tallinnast kui Riiast otselennud saadaval. Otsustasin, et lähen üle aastate jälle pakettiga, 2 täiskasvanut + 2 last. Läbi reisibüroo vähegi mõistlik hotell alates 1800 ja kõik hinnas 2600. Omal käel lend +majutus alates 900 või lend+ kõik hinnas 1650. Valik oli jälle lihtne. Tegelesin otsinguga 2 nädalat tagasi. Minek juuni lõpus kui hinnad ei ole enam kõige odavamad.

Kumb on mõistlikum, see on vana filosoofiline küsimus. Selles vastuses on hunnik muutujaid, mida me keegi ei tea. Algab see juba sellest, mis teile meeldib ja mis kogemused eelnevalt on. Reeglina olen soovitanud esimese reisi siiski paketika võtta. Suur osa tööd tehakse sinu eest ära ja totaalset altminekut väga kartma ei pea. Mõnele meeldib enne puhkust pisiasjad ära määrata ja tellimusele lisada. Puhkusel olles täidetakse graafikut ja muutusi ei proovita. Paketika puhul saad siis organiseerida, mida kohapeal teed. Või siis lihtsalt lebotad. Reisilt tagasi olles oskad juba arvata, kuhupoole peaks tulevikus kalduma. Siin foorumis on juttu piisavalt, et ka ise miskit kokku panna. Osa lõbu juba ongi see planeerimine ja sobiva otsimine. Paari reisi järel tekkib juba vilumus. Olen näinud ka inimesi, kes never-ever ei hakka midagi ise orgunnima, vaid esitavad lihtsalt tellimus, mille siis kinni plekivad. Enamus siiski liiguvad selle isetegemise suunas. Kui sul juhtub tutvusringkonnas olema keegi, kes palju reisib, mine talle külla. Selline õhtu võib anda palju rohkem infot, kui siin foorumis mitmeid päevi erinevaid teemasid lapates.

Pakettreis on Kreekasse kindlasti soodsam ja kiirem. Ainuüksi Bookingust võttes hotell nädalaks maksaks sama palju, kui paketikas kokku (s-h lend, transfeer ja hotell).

Olen kasutanud mõlemat varianti ja ikka ise on odavam. Paketikaid on hea kasutada AI toitlustuse jaoks ja kui tahad 7 päeva rannas päikest võtta ja võib-olla 1-2 lühemat ekskursiooni teha. Samas olen ka Nikali paketika võtnud, kus oli iga öö erinevas kohas ja kõik päevad täis huvitavaid ekskursioone. Kreekas olen käinud kaks korda ja mõlemad korrad omal käel. Kui Ateenas saaks käidud odavalt, siis saartel oleks ilmselt paketiga odavam, kuna toitlustus on suht krõbeda hinnaga. Lendu ja majutust ikka leiab hea hinnaga, aga kui 3 korda korralikult süüa tahad päevas, siis on suht kulukas.

Üldiselt armastan ma omal käel käia - mulle lihtsalt väga meeldib ise uurida ja organiseerida. See on justkui hobi :) Samas nõustun eelkõnelejatega, et lühemad reisid tuleb tihti mõistlikum reisikorraldajatelt valmis pakettreisidena võtta. Näiteks lähen ma sellel aastal kolmandat korda kanaaridele ning võtan pakettreisi. Ükskõik kuidas ja mis kaudu ka ei vaataks neid pileteid ja majutusi, siis lõpptulemusena on mugavam ja mõistlikum minna ikka pakettreisiga, sest omal käel kokku pandud ümberistumistega reisi ja pakettreisi vahe (kui seda üldse on), on nii väike, et ei kompenseeri minuarust seda ümberistumistega tekitatud aja- ja energiakulu ära.

Kadri_L kirjutas: Ükskõik kuidas ja mis kaudu ka ei vaataks neid pileteid ja majutusi, siis lõpptulemusena on mugavam ja mõistlikum minna ikka pakettreisiga, sest omal käel kokku pandud ümberistumistega reisi ja pakettreisi vahe (kui seda üldse on), on nii väike, et ei kompenseeri minuarust seda ümberistumistega tekitatud aja- ja energiakulu ära.

Sellega on nüüd nii, et mis kellelegi oluline on. Mina olen nt iga kell valmis ümberistumisega (või Helsingist) lendama juba ainuüksi selle nimel, et vältida Smartlynxi lennukeid. Pluss pooltel juhtudel kujuneb lend nendega sama pikaks kui ümberistumisega - kas nad üldse saavad kunagi graafikujärgselt lennujaamast minema?

Sihtkohtadesse, kuhu on Tallinnast otselend pole küll rahaliselt otstarbekas paketireisi osta. Ise soetasin maiks Ryanairi piletid Küprosele 85 eurot lend ja korralik hotell 120 eurot inimene 7 ööd. Kokku seega 205 eurot. Septembris oli Kreeka reis . Lendasime Aeganiga Ateenasse . Lend oli 112 eurot ja väga hea korter Rafinas ( väike sadamalinn Ateena lähedal) Airbn -st natuke üle 100 euro inimene . Sealt tegime laevaga väljasõite saartele. Tenerife 12 päevane reis novembris läks maksma 500 eurot inimene ja sellest 6 päeva oli kõik hinnas hotell. Sõit kestis küll natuke kauem, aga väike jalgade sirutamine kahe lennu vahel oli pigem plussiks.

Minule on alati tundunud, et Türki ja Egiptusesse omal käel ei võida, igale poole mujale on ise oluliselt odavam, mida kaugemale ja kauemaks, seda suurem võit, vahe on vähemalt Reisihullu kirjutatud suurusjärkudes. Kui võrrelda ainult esimesena ettejuhtuvaid hindasid, siis ei tundu võit suur, kuid pikemalt ette planeerides ja paindlik olles suureneb võit märgatavalt. Nt Sri Lankale 14p tuttav võttis paketi Bergerist 1900€, meil Maldiivid 7p + Sri Lanka 7p kahepeale kokku ca 2000€. Enda puhul algab kõik alati soodsate lennupiletite leidmisest eelistatud piirkonda, sinna komplekteeritakse siis seltskond, hotellid, auto jne kõik juurde.

Minu jaoks taandub küsimus pigem sellele, mida sihtkohas teha soovitakse. Eelmine aasta käisime paketireisiga Kreekas Peloponnesose (pool-)saarel. Paketi valisime aga AINULT sel põhjusel, et selle ja lihtsalt lennu vahe tuli ca. 100€ (paketireis siis 100€ kallim, kui ainult lennud). Hotell oli Patrases ja tagasi mõeldes, kui ma oleksin seal hotellis 7 päeva veetnud, siis mul oleks Kreekast hoopis teine arvamus. Veetsime selles hotellis kokku 3 ööd, tulles 2 ööd ja enne minekut veel 1 öö (ülejäänud 4 ööd olime erinevates hotellides), juba teisel päeval rentisime auto ja sõitsime mõõda poolsaart ringi. Saime näha kohalikku kultuuri, uskumatult ilusaid kohtasid ja võtta ka päikest. Kuna meile meeldib ringi sõita ja võimalikult palju näha, aga samas ei taha autos päevast üle 3-4h veeta, siis sellest tulenevalt planeerime omale reisi ja ööbimiskohad vastavalt. Kui aga eesmärk on puhas rannapuhkus ja mõned väljasõidud, siis ma küll ei näe põhjust ise organiseerimisega tõmmelda, tuleb muretum puhkus. :)

Tere Kui pakub huvi võite arvutada. Kaks täiskasvanut + 2 last 5 ja 7. Novatursiga Korfule juuni lõpp Messonghi beach, kõik hinnas, varajase tellija soodustus - 40% 2613 eur. Omal käel Riiast või Tallinnast otselend, toit ja pagas hinnas ja sama hotell, samal ajal, kõik hinnas 1639eur. Oleks ka odavamalt saanud aga kuupäevad ei sobinud. Head reisi.