Palenque - Tikal - Belize - Cancun

Ehk on keegi sellise teekonna ette võtnud ja oskab mõned konkreetsed juhised anda. Olen lugenud mitmeid lehekülgi ja saanud infot sellise teekonna üksikute osade kohta, kuid keegi pole kirjutanud just sellise marsruudi läbimisest. On see üldse tehtav? Ja kui, siis kas oleks mõistlik püüda mingi organiseeritud tuur võtta või saab ka kohalike bussidega seigeldes hakkama?

Meie ostsime Palenquest kahepäevase tuuri. Hommikul viis buss Frontera Corozali, kus need, kes tahtsid otse Floresesse minna sõitsid edasi paadiga Guatemala poolele. Meid viidi teise paadiga algul Yaxchilani, seejärel tulime Fronterasse tagasi ning sõitsime Bonampaki. Ööbisime Lacanja kandis junglekülas. Hommikul viidi meid Fronterasse, kus saime kokku Palenquest sellel hommikul tulnud reisijatega, ületasime jõe. Teisel pool oli buss vastas, mis viis meid Floresesse. Kohale jõudsime ca. 16:00. Buss Floresest Belize Citysse väljub hommikul ja kohal on ca. 14:00. Meie olime sunnitud lendama (Tropic Air), sest piir Belizega oli üle ujutatud, ja buss ei käinud. Belize City bussijaamast lähevad bussid Chetumali. Sealt saab edasi nt. ööbussidega kas Playa del Carmenisse (Cancuni) või Meridasse.

Küsiks veel paari asja. Kas te ööbisite Floreses? Kui jah, kas te panite ööbimiskoha enne kinni või vaatasite seal kus magada? Kas lennukipileti soetamine Belize Citysse oli lihtne, st oli neid vabalt saada ja kui saladus ei ole, mis see maksis? Mis rahaga te Guatemalas ja Belizes arveldasite (vahetasite kohalikku raha või kasutasite USD)?

Ööbisime. Midagi varem kinni ei pannud, saarel on hotelle palju. Enne Belizesse minekut sõitsime veel öise bussiga paariks päevaks Antiguasse ja tagasi. Lennuk oli meile sundkäik, sest keegi ei osanud öelda mitme päeva pärast bussiliiklus taastub. Buss oleks sõitnud 6 tundi ja maksis vist 400 EEK ringis, lennuk läks kohale tunniga. Pileti ostsime tänavalt ühest paljudest reisibüroodest. Hinda täpselt ei mäleta, oli vist ca. 1200 EEK. Lennuk oli pisike, 13 kohta. Arveldasime nii kohaliku raha kui ka dollaritega, kuidas parajasti mugavam oli.

Tegime renduautoga ringi Cancun - Belize - Guatemala (Tikal) - Palenque - San Critobal - Cancun. Kokku läks 8 päeva. Mõned ööd oilid bronnitud ja mõned mitte, sest ei teadnut täpselt kuhu jõuame. Kui Tikaisse lähete - soovitan uht lehedat kohta La Casa De Don David (http://www.lacasadedondavid.com), seal saab osta Tikali ekskursiooni ( giidiks küsige kindlasti Juan - i).Guatemalas sai USD - s maksta isegi toidupoes.

Kus te Guatemala - Mehhiko piiri rendiautoga ületasite?

Guatemalast Mehhikosse läksime El Ceibo kaudu, see on uus piiripunkt, mida Mehhiko poolel alles ehitati (oktoobris). Guatemalas oli suht raske eksida, La Libertadi kandis pidime kahest teest valima ühe ja siis ainult edasi kimama.

Oleks huvitav teada kui palju te 2 päevase tuuri eest maksite ja mida selle eest näha pakuti? Kas oleks targem võtta tuur või omal käel seigelda? Kuidas ajaliselt parem oleks? LP ei soovita väga Ocosingo külast Palenque-sse teekonda ette võtta, kuid oleks vaja kuidagi sealt kandist Flores-i saada ja sealt edasi Cancuni. Mitme päevaga peaks arvestama? Ehk oskate natuke nõu jagada:)

Tuur maksis 1050 peesot nägu. Näha pakuti seda, millest eespool kirjutasin. Sellise tuuri mõte oli, et tahtsin külastada Yaxchilani ja Bonampaki ning pidasin tuurivarianti mugavamaks ja kiiremaks. Kui aega on, ei ole ise sebimine ka kuigi keeruline. Otsejoones Palenquest Floresesse saab bussidega. Googelda "Palenque Flores bus" ja saad väga detailseid kirleldusi. Kui vahepeal pikemaid peatuseid ei tee, kulub Palenquest Cancuni läbi Florese (ööbimine) ja Belize 2 ööpäeva.

Belizes soovitan ära käia Actun Tunichil Muknal arheoloogilises maiade koopas (asub San Ignacio kandis). Korraldab seda http://www.mayawalk.com ja tegemist on väga huvitava kohaga, kus enamus ajast tuleb koopas liigelda vees ujudes-kõndides, vahel ka ronides üle kivirahnude või punnitada end läbi kitsamate avauste (klaustrofoobikutele paras katsumus). Käisin ise ja jäin elamusega ülimalt rahule!