Palju Pekingis raha kulub?

....Kui palju võiks umbkaudu raha kuluda Pekingis 9 päevaga, arvestades, et iga päev väljas süüa-juua, käia vaatamas vaatamisväärsusi ja ka üht teist osta. Ei oska absoluudselt mõelda, et palju võiks hiina raha kaasa vahetada, äkki keegi oskab natukenegi aidata.

nu kui arvestad sama palju kui tallinnas--ei usu et väga palju mööda paned...ehk

0
0

Beijing on ikka võrreldes Tallinnaga väga odav.

Transport: metroopilet 2 RMB (3 EEK) (väga hea vahend Beijingis liikumiseks) takso: esimesed 4 km kokku 10 RMB (, sisseistumistasy,15 EEK), edasi iga kilomeeter 2 RMB (3 EEK) (vot väga täpselt ei mäleta, kuidas need hinnad just Beijingis olidki, aga suurusjärk on õige) Takso on ka väga hea sõiduvahend, aga mitte tipptunnil (7-10 või 16- 19) Hea kombinatsioon on metroo + takso. Lase hotellis paberile kirjutada, kuhu tahad minna ning tagasitulekuks hoia hotellikaart ALATI taskus)

Jalgratta rent 150- 200 EEK päev, väga lahe kogemus, soovitan soojalt http://www.bicyclekingdom.com/ Toovad ratta kokkulepitud ajaks sinu hotelli ja viivad ära. Võid võtta teejuhi, aga pigem sõida mööda nende märgitud marsruutti.

Hotellid: korralik 3* alates 400 EEK 2-ne tuba, otsib www.ctrip.com Väga korraliik 4* - 1000 EEK 2-ne tuba.

Toit: odav tänavaäärne söögikoht: lõuna/õhtusöök 2-le koos õllega - 20-30 EEk (2-le tähedab 2-3 erinevat toitu menüüst, 1 juurviljas, 2 lihast või kalast)

korralik tänavaäärne söögikoht (lina on laual) lõuna/õhtusöök 2-le: 60-80 EEK

õhtusöök kallis hiina restoranis 2-le koos veiniga (hiina,1 pdl) (maja ees BMW; Mersud jms) 150- 300 EEK (kui näiteks kala tellida, tasub ikka uurida, millist kala ja mis hinnaga kg pakutakse, osa kalasid on väga-väga kallid ning neid pakutakse ikka kõigepealt)

õhtusöök (rikkalik) Jaapani restoranis 2-le + sake/õlu ca 300- 500 EEK

õhtusöök brasiilia restoranis 2-le koos veiniga - 1000 EEK

õlu (0,66 l pudel) söögikohas alates 8 EEK (odavas kohas)- 20 eek (kallis) vein (hiina, tõesti väga OK) alates 70 EEK pudel

Ööelu: sissepääs ööklubisse alates 70.- EEK, sisaldab reeglina ühe dringi õlu (0,33) ööklubis 35- 50 EEk drink (mojito, džinn-tonic vms) 50 -80 EEK viski, tavaliselt sooduspakkumises Chivas Regal, alates 800 EEK 1 liiter (just nii nad viskit ostavadki- 4 peale 1 liiter) baarides drink 30- 50 EEK; tihti lahja ning lepi tellides kokku, palju maksab. Mõnelgi pool öeldakse lõpuks mingi muu summa. Lõviosa baaridest/ööklubidest asub San Litun 'i linnaosas , seal palju valgeid.

Vaatamisväärsused: Tian An Men (keelatud linn) 90 EEK, (avatud 10-16) Temple of Heaven (vist oli 60 EEk) Hiina müür Badaling'is ca 120-150 EEK (ei ole täpselt meeles, kes soovib, see parandab mind)
Suurusjärgud on sellised, väiksemaid summasid küsitakse ka: People's Palace garden 3 EEK näiteks.

Shopping

Tehnikat pole mõistlik osta, ei ole suurt odavam kui Eestis + garantiiporobleemid ja kunagi ei tea, kas said originaali. Seda osta Hong-Kongist.

Riided: Pea kõik väljamaalased käivad Silk Marketil (küsi hotellist, metrooga saab väga hästi ligi) Allolevad hinnad ei ole originaalid, kuid väga hea kvaliteediga (sama lõige, materjal ning tehas, kui originaalidel) All on näited ainult ning seda kraami ei müüda muudes linna poodides ega ka mitte turgudel. Ja allolevate hindadeni jõuab pika kauplemise käigus (pead ikka väitma, et oled juba 3-ndat korda seal ja tead hindu) Kui ikka ilma ostmata lahkuma hakkad ning järgi ei tulda, siis pakkusid liiga vähe.

teksad: näit. Armani (mehed), 200 RMB (300 EEK), Victoria Beckham (naised)200 -300 RMB (esimene küsitav hind võib olla 2000 RMB, sinu vastus: 75 RMB jne

päevasärk: Armani, Versace - 150 -300 eek (sama raha eest saad ka lasta mõõdu järgi õmmelda, kui aega on) tavaline päevärk alates 40 RMB (üle 100 maksta on patt) T-särk: D&G 70-100 EEK

Ülikond; valmis kujul 1000 EEK (teevad sama raha eest parajaks), rätsepaülikond: alates 1500 EEK, cahmere'st rätsepa talvemantel- alates 2000 EEK; ca pool rahast maksad ette, kartma ei pea, aga paar päeva läheb aega.

Pärlid: on alati ehtsad, hind sõltub suurusest ja kvaliteedist, aga õige hind on kusagil 10% nende esimesest pakkumisest. Näide: Kaelakee+ kõrvarõngad + sõrmus oli kokku alla 1000 EEK. Kas on ehtsad, saad aru, kui hõõrud kahte pärlit kõrva ääres omavahel kokku ning kuuled krudinat. Aga kuna neid seal kogu maailma jaoks kasvatakse, siis pole ohtu võltsingut osta.

Jalanõudega on keeruline, ise läksin ka alt - ostsin pika kauplemise peale ilusad täisnahast paksu nahktallaga suvekingad (400 RMB) , millel suve lõpuks osutus paks nahktald paksuks papikihiks... , mis vihmaga ära lagunes.

Golfivarustust tasub samuti osta: Tailormade, Ping (näit Raptor Graffite)jt täisvarustus (rauad 3(4)-9, puud 1,3,5, S,P,P + suur kott + transpordikott): ei tasu maksta üle 2000 RMB (no saab ka odavamalt, kui aega on) Ehk siis 3000 EEK sett. Väga hea ja korralik kraam, peab vastu küll.

Ja veel kord: Hiinas tippi tegelikult ei jäeta.

Kuna Hiinas on nii odav, siis kulub raha uskumatult palju :-)

0
0

Njaa...pärlid on on ilusad vidinad ja sellise hinna eest nagu seda seal pakutaxe, tasub kindlasti osta. Eelneva kommija, viimane lause on väga täkkesse ilmselt:P

0
0

Olime kahekesi kuu aega ringi liikumas ja võtsime kaasa 2000Y+eurosid. Raha vahetamisega kaasnes blankettide täitmisi, kuid probleeme ei tekkinud. Nii laheneb jüaanide kaasavõtmise probleem.

0
0

Hiinas kulub raha tõesti palju, sest asjad on odavad, aga kui palju ostad, siis osa neist asjadest laguneb üsna ruttu. Seega saad kokkuvõttes mõistliku raha eest mõistlikke asju :) Meie kasutasime Beijingis liiklemiseks põhiliselt taksot, see maksis keskmiselt 25 - 50 krooni ots. Aga kindlasti peab kaardi käepärast hoidma, sest muidu need taksojuhid ei mõista, kuhu nad sind viima peavad. Ehkki ka kaart ei taga, et nad aru saavad, kuhu sa sõita tahad ;) Korra sõitsime ka bussiga. Bussis on piletimüüja/kontroll, nii et piletit osates näitasime kohe kaardi peal, kuhu sõita tahame. Ja siis enne õiget peatust hüüdis too proua kõva häälega üle bussi ja näitas käega ukse pooole. Oligi õige peatus :) Meie võtsime siit kaasa minimaalselt juaane, osa vahetasime seal lennujaamas ja enamuse võtsime välja kohalikest sularahaautomaatidest.

0
0

Kui Hiinast pärleid osta enda isiklikuks tarbeks, siis kas need peab pärast tollis ära deklareerima?

Samuti nägin kusagil mingit nädisvormi mida Hiina minnes tollis täita tuleb ja seal oli ära märgitud, et kõik kaasa võetavad kulda sisaldavad asjad ja elektroonika tuleb deklareerida. Kas siis isegi kõrvas olevad kõrvarõngad ja kaasa võetav fotoaparaat/mobiil tuleb tollis ära deklareerida?

0
0
  1. jaanuarist 2009 on väljastpoolt ELi Eestisse toodavate kaupade maksuvabad piirnormid lennu- ja meretransporti kasutades 6730 krooni. Vaevalt su pärlid rohkem maksavad.

Hiinasse sisenedes sa neid ka deklareerima ei pea, Eestist väljudes ka mitte, nagu ka fotoaparaati ega mobiili ega ka läptoppi, kui nad just koos tšekkidega karbis pole.

Seega keegi ei tea, mis sul küljes ripub või kaasas oli. Meesterahvas peab muidugi olema vajadusel võimeline oma pärlikeelde ostude väärtust tõestama.

Pärlite puhul soovitan turul siiski korralikult tingida ning hea hind on see, millega kauba lõpuks ostad. Kui sulle järgi ei tulda, oled liiga vähe pakkunud.

Lagunevast kaubast: teksad peavad hästi vastu, triiksärgid jms ka. Korralikke ja kestvaid jalanõusid pole aga õnnestunud osta.

0
0

See Silk Market on jah üks suurimaid kohti, kus nö "firmakaupa" osta saab, kuigi ka teistel turgudel müüakse sama kaupa (Yashow jt). Hinnad saab odavaks peale pikka kauplemist, msanderi hinnakiri eespool tundub isegi liiga kallis, ise olen ostnud selliseid asju: teksad 80 RMB matkapüksid 70 RMB linased püksid 50 RMB seelik 40 RMB traditsiooniline hiina pluus 40 RMB pikkade käistega T-särk 40 RMB nahkvöö 40 RMB (aga ei soovita, pole hea kvaliteet), samuti ei soovita jalanõusid osta turult lipsud 10 RMB siidsall 25 RMB kashmiirsall 20 RMB fliisvoodriga sportlik jakk 100 RMB kimono ehk hommikumantel 50 RMB

pärlikee alates 30 RMB, tasub meeles pidada, et mida väiksemad ja ebaühtlasema kujuga, seda odavamad. mida siledamad, suuremad ja ümmargusemad, seda kallimad. ja ehtsust saab kontrollida ka nii, kui palud neil ühest pärlist tükikese välja lõigata - seest peab siis olema sama värvi. kunstpärleid ja korallpärleid müüakse siiski ka, aga üldiselt tunneb kohe ära, et tegu pole päris pärlitega. enamasti müüjad ei ürita ka neid päris pärlite pähe müüa.

elektroonika - tasub osta küll, kui garantii pärast ei karda. ise olen fototehnikat ostnud pea poole odavamalt kui Eestis.

tingimisel siis tuleb alustada meie mõistes naeruväärsest hinnast ja teha nägu, et oled siin juba mitmekümnendat korda. ja kindlasti ei tohi välja näidata, et kaubast väga huvitatud oled, pigem anna mõista, et kui soovitud hinda ei saa, siis lähed kõrvalleti juurde ostma. aeglaselt minemajalutamine annab alati hea tulemuse :)

Vaatamisväärsustest oli ka juba juttu, Badalingi müüri asemel soovitaks Mutianyu müüri (neile, kes tahavad renoveeritud müürile ronida), on võibolla natuke rahulikum. Ise olen roninud renoveerimata müüril, kus oli õnnis rahu ja vaikus :)

Lisaks soovitan Houhais jalutada/lõunat süüa ja kuskil hutong'is ringi kolada.

0
0

Valuutavahetus Eurex hoiatab: Hiina poemüüjad, turukaupmehed ja taksojuhid üritavad turisti raha salaja valeraha vastu vahetada.

Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus kliendile antakse nende rahatähed tagasi, sest need olla võltsitud või rikutud. Petuskeem on lihtne - klient tasub ostu või teenuse eest, teenindaja läheb eemale „pangatähte lahti vahetama” või „selle ehtsust kontrollima” ning asendab selle võltsitud rahaga, seisab Eurexi Delfile saadetud pressiteates.

Eriti hoolas tasub olla 100 jüaanise pangatähega. Neid on Hiinas käibel nelja erineva kujundusega.

Tasub vältida momente, kus teenindaja teie vaateväljast rahaga kaob. Probleemide ennetamiseks jätke enne pangatähe üleandmist meelde või lausa kirjutage kaupmehe nähes paberile selle seerianumber või muu tuvastatav erisus.

http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=23229553

0
0

Silk Marketil käib väga agar müügitöö. Algul lööb täitsa pahviks kui agresiivselt kaupa pähe määritakse, käest kinni haaratakse ja oma putkasse tiritakse ning siis ajab naerma millised on alghinnad (kõik alghinnad mistahes kauba puhul olid 1500-2000 RMB kandis).

Soetatud sai aga asjad selliste hindadega: Siidsall 30 RMB Siidlips 20 RMB Kevad-sügis mantel 100 RMB Meeste nahast üleõlakott 100 RMB Naiste nahast käekotid 100-200 RMB Suurtest pärlitest kaelakee ja kõrvarõngad 200 RMB

Mina ostsin nii, et ütlesin müüjale, et olen selle asja eest nõus maksma sellise summa ja ühtegi järelandmist ei teinud. Eks nad hurjutasid, et see pole mingi raha, see siin on rohkem väärt (käsitöö, ehtne siid, ehtne nahk jne) ja nad pole nõus selle summa eest müüma ja ise kahjumit saama ning meelitasid, et ma ikka neile vastu tulen, nemad lasevad alla ja mina lasku hinda ülesse, et ühine kesmine tee leida. Aga kuna ma järgi ei andnud ja olin valmis ka ära jalutama, sain kõik ikka nii nagu omapoolse hinna ütlesin. Silk Marketile saab kui minna maha Yonganli (metroo liini nr. 1) peatuses. Kui õigest väljapääsust minna, siis jõuabki otse Silk Marketi hoonesse.

Mutianyu müürile aga pääseb omal käel sedasi kui minna Dongzhimen (metroo liin nr. 2 ja 13) peatusesse. Otse McDonaldsist üle tee on suur hoone, kus sees on pikamaabusside peatused. Sealt istuda bussile nr 916 (pilet 11 RMB nägu - vajalik täpne raha, sest tagasi bussijuhid ei vaheta), mis viib 50 km kaugusel asuvasse Huairou linna. Huairou linnapiirist vaevu üle saanud, peatatakse buss kinni ja kõik valged rebitakse bussist välja :) Tee ääres ootavad busse autojuhid, kes turiste müürile viivad. Mutianyu asub Huairoust veel 20 km edasi. Auto, millega meid viidi oli uus ja puhas, tüüp ise oli triiksärgis ega teinud kordagi suitsu. Sõit müürile maksis 70 RMB. Müüri juures andis autojuht oma mobiili nr, auto nr ja jäi meid sinna ootama. Kui müürilt mõne tunni pärast alla tagasi jõudsime, viis 70 RMB eest taas meid tagasi Huairou linna 916 bussi peatusesse. 916 bussid muide käivad iga 5 min tagant.

Müürile pääse oli u 40 RMB ja chairlifti üles-alla pilet 50 RMB. Mutianyu on väga mägine piirkond, chairliftiga minnes oli kusagil 800 m järsku tõusu. 35 kraadises kuumuses jala annaks seda ronida. Kusjuures mäele viib nii chairlift kui ka cablecar ja kumbagi haldab vist eraldi ettevõte. Alla saad tulla ainult samast kohast kus ülesse läksid. Samas kui valid lõunasissepääsu poolse chairlifti (slideway), siis nad pakuvad võimalust alla tulla kas chairliftiga või tobogganiga (nn bobikelguga). Mutianyu müür oli mõnusalt rahvast hõre ja 95% inimestest olid valged.

0
0

Meeste ja naiste pikad püksid, sh teksad - 100 rmb Meeste ülepõlvepüksid - 50 rmb Meeste lühikeste käistega triiksärgid - 60-70 rmb Pükste parajaks tegemine - 10 rmb Laste jope - 130 rmb Laste püksid, sh teksad - 80 rmb Naiste tuulepluus - 130 rmb Naiste käekott - 90 rmb Nahkrihm - 50 rmb Lipsud - 10-30 rmb

0
0

Samamoodi ühistranspordiga on võimalik minna ka Jinshanling - Simatai lõigule. On üldiselt pakutavatest lõikuest üks kaugemaid ning seetõttu ka rahvamasside tõenäosus üsna väike. Kahe punkti vahe on 6-7 km ja päris mõnusaid tõuse tuleb võtta. Kuigi taastamistööd käivad, on märgatav osa müürist seal siiski loomutruus seisundis. Vähemalt 3 tundi tuleb planeerida kõndimisele, tõenäoliselt rohkem, kui ilm on palav. Simataisse jõudes on võimalik 40 RMB eest mööda trossi rakmetes alla sõita, mis on iseenesest väga mõnus lõpp sellele kõndimisele. Hindadest. Hostel pakkus meile päevareisi sinna lõigule 260 RMB pluss 95 RMB piletid (50 RMB Jinshanling + 40 Simatai + 5 rippsilla ületus SImatais). Meid oli 4 inimest ning omal käel minnes kogu lõbu poole odavam ning lisaks veel väike seiklus boonusena. Niisiis: Metrooga Dongzhimeni (liin 2) ja sealt kaugliinide bussijaama. Buss number 980 Mutanyu'sse (võin kirjapildiga eksida). Busse käib tihedalt. Pilet üks ots 15 RMB ja sõit võtab suts pealt tunni. Oluline on sõita kõige viimasesse peatusesse olenemata sellest, mida "lahked" juhatajad bussijaamas väidavad või mida Mutanyusse jõudes bussi peale kargavad taksojuhid sulle väita üritavad. Kokku oma 30 peatust tuleb sõita, kuna linnas peatub iga nurga peal. Lõppjaam on linna teises otsas ja äratuntav, kuna seal seisab üldjuhul palju busse. Ja nii ootab sind ka väike piraattaksode armee. Järgevalt siis võta endale veidi aega hinda kaubelda. Keeleoskus või siis selle puudumine pole probleem, kuna kõik tehakse selgeks paberil ning rahanumber on universaalne nagu ka kohanimi ja tõmmatavad nooled nende vahel. Peate saama kaubale, et juht viib teid Jinshanling'i, ise sõidab Simataisse ootama ning u. 4 tunni pärast võtab peale ja toob tagasi bussi peale. Esimene ots on 85 km ja tagasi mingi 100 km kanti. Meie saime 4 peale kogu sõidu 200 RMB-ga, kuid on saadud ka 180-ga. Kui kaup juba koos on, siis on juht suht semu ja sul jääb üle aint loota, et mingi patoloogilise rallimaniaki otsa ei sattund. Kokkuvõttes oli meie raha siis 2x15 RMB buss + 50 RMB takso + 95 RMB piletid = 175 RMB. Pluss 40 RMB mööda trossi laskumise eest (mis oli iseemesest raha väärt). Minekule peaks end asutama umbes 8-9 ajal hommikul, kuna üks ots minekut võtab oma 2,5 tundi rahulikult ning viimane buss Pekingisse pidi juba 18 ajal tulema, niiet hiljemalt kella 16-x peaksid müüri pealt maha saama.

Ise soovitan seda variant soojalt, kui on väike seltskond olemas, kuna nii on terve teekond huvitav, mitte ainult müüripealne osa.

0
0

Viibisin nii Pekingis kui ka Xianis 2008 mais.

10 päeva 10 000.- krooni (elamine oli prii seitsmel ööl kümnest)

Sõime jõime keskmiselt, ostsin nänni ka kaasa vb 1000 krooni eest.

Sõit Xiani ja tagasi (1200 km rongiga I ja II klass), kohapeal 3 päeva läks ca 2000-2500 krooni.

0
0

Arvan et täpselt nii palju kui kulutad. Rohkem kohe kindlasti ei kulu.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased