Palun infot Hawaii kohta

Tere, Palun infot Hawaii kohta. Mis marsuuti minekul kasutasite või mis kaudu kõige soodsam ja mõttekam minna oleks? Ja mis ajal tasuks sinna minna, et oleks soe ja poleks torme ehk millal seal on nn highseaons?

Juhhei!

Käisin Havail 17.-27. oktoobrini, 2007. Täpsemalt oli peatuspaigaks Maui saar. Kohale lennutas meid American Airlines'i 5 tundi kestnud otselend Californiast, L.A-st. Mis temperatuuri puudutas, siis oktoobri kuus puutusime kokku soojusega ca 27-31 kraadi. Kohalike käest muudel aastaaegadel esineva kliima kohta uurides selgus, et neil seal olevatki vaid kaks aastaaega: kevad ja suvi. Seda seepärast, et pidevalt midagi õitseb :) Veetemperatuur olevat neil väidetavalt aastaringselt 26 kraadi. Tormide kohta öelda ei oska.

Mida Mauil käinuna teistele südamele võiks panna? Mis siin pattu salata - selleks, et saarel inimväärset elu elada, tuleb rahakott puuga selga võtta. Hinnad on pehmelt öeldes kõike muud, kui soodsad. Näiteid? Kõige tavapärasemas poes, kust kohalikud toitu ostavad, maksab Coca-Cola pooleliitrine pudel 1,8 dollarit, turismipiirkonna poodides aga ca 4 dollarit. Prae hind korralikus restoranis on ca 35 dollarit praad. Snorgeldamisvarustuse rent rannas ca 20 dollarit päev jne. Raha oskavad nad küsida. Saas on ka kohalike elujärg piisavat hea, et tempoga sammu pidada.

Kui Mauile minna, soovitan kindlasti võtta ka rendiauto. Esiteks on takso tõsiselt kallis (20 minutit sõitu 65 dollarit), teiseks on loma sõiduvahend lihtsalt mugavam. Teedevõrk on seal kohapeal nagu on, aga näeb oluliselt rohkem. Näiteks saare Lõuna-osas on kõige vingemad rannad ning viimasest vulkaanipurskest tekkinud süsimustad laavaväljad, kagu osas, Hanas aga troopiline vihmamets. Põhjaosa on surfiparadiis jne. Ühesõnaga on kogu see tilluke saar uskumatult mitmekülgse loodusega. Autorentijaid hoiatan ette aga Hanasse sõidul: käänuline, kohati üherealine kitsas mägitee ei ole mitte esimesed 4 minutit, vaid kogu 2,5 tunni vältel selline! Vaated on aga maalilised. Nii et soovitan läbi teha.

Omajagu vaatamist pakub ka merealune maailm. Katamaraanireisid Molokinile ja kilpkonnade linna (ca 1000 krooni per face) on ka omajagu elamuseks. Sellist veealust loodust annab otsida!

Ahjaa... olgugi, et tavaliselt näevad paljud rändurid enne lennukisse istumist kohalike vaatamisväärsuste väljaselgitamisega aegsasti vaeva, pole Mauil infopuudus probleemiks. Juba lennujaamas ootab maandujaid meeletu infotulv ekskursioonidest, brožüüridest, jne jne. Niisiis voldikud taskusse ning saart avastama!

Head reisi!

Narr

Aitähh Narr. Kuid kui palju sul see lennupilet havaile maksma läks ja kui kallis hotell kus ööbisid?

Eelmisel nädalal oli mingi pakkumine Honolulusse umbes 13.5 tuhat koos maksudega üle L.A., mis on igati normaalne hind. Sinna minnes tuleks plaani võtta vähemalt kolm saart, veel parem neli, st. Oahu, Maui, Kauai ja Big Island Hawaii. Enne oleks soovitav läbi lugeda mõni reisiraamat saarte kohta. Aastaaeg ei oma seal tõesti tähtsust, lihtsalt jõulude ajal on seal kõige rohkem rahvast ja ka hinnad tõenäoliselt üleval. Nii hullud need rahanumbrid ka ei ole, söögid, eriti buffet´des on võimsad (10-12 dollari eest)Mõni asi võiks isegi kodust kaasas olla, hotellides on kohvimasin ja külmik enamasti toas olemas.

Ööbisime Maui Price hotellis, saare parimate randade vahel asuvas lõunaosas, mis idee poolest oli nelja tärni hotell. Mööbel oli vanamoodne, aga rand imeline ning hotelli personal sõbralik ning keskkond imeilus. Hotelli vahetus läheduses asub ka hiigelkilpkonnade linnak turtle town, kuhu snorgeldama tasub ujuda. Kokku olime seal kaheksa ööd ning reisipakett kahele koos lennuga L.Ast maksis vist ca 14 000 dollarit ehk 15 000 krooni per nägu. Ostsime paketi ühe USA turismifirma vahendusel.

Soodsamat ööbimist leidab ilselt Kahului motellidest, aga mis siin salata - ümbruskond ei ole teab mis imetlusväärne ning rand on ka selline nagu on... Saare lõunaosas on ka üks kihvt nudistide rand kaljunuki taga. Seal hujuvad ka hülged ringi. Kihvt koht igatahes!

Hei, meil märtsis mõte Hawaile minna ja seal 11 päevane kruiis võtta. Laev hotelli eest st majutuskoht olemas, süüa saab väga korralikult ja kasvõi kogu aeg ning näeb erinevaid saari. Varem kariibidel kruiisitanud - ülevaate saamiseks, kuhu kunagi ehk pikemalt tagasi tahaks, soodsaim variant... Annilo

Käisin Hawail umbes 10 aastat tagasi, seniajani head mälestused, lisaks eelkönelejatele niipalju, et mönes rannas vöib ujumine olla päris ohtlik, sest laine vöib olla suur ja viia merele. Aga üldiselt on rahulik. Auto tasub kindlasti laenata. Ise söitsin LAst.

meie olime hawaiil 9 ööd ja seda jäi natuke väheseks. molokini saarele snorgeldamise pärast ei soovita minna, see oli küll uhke, kuid samal ajal oli seal veel 25 paati, kus oli ~30-40 turisti, kes kõik oma järjekorda ootasid. Sama vahva oli turtle beach, mis jääb samuti lõuna osasse. Soodne oleks ameerika siselend võtta, aga see kahjuks eesti krediitkaardiga võimalik ei ole. Meil läks 9 ööd maksama ~9200.-, mis sisaldas Oaklandist lennupiletit edasi-tagasi, ööbimist ookeani ääres ja autorenti. Igal juhul on plaan tagasi minna :) Soovitaksin külastada ka Paiat (hipilinn) ja Lahaina Luaul käia.

Hei!

Kas keegi söidab Havaile mais 2008?

Ma lähen õppima sinna, aga yksi ei tahaks lennata, kas Sa lähed puhkama vms?:)

Plaan on suveks minna. Tööle ja puhkama. Kauaks sa õppima lähed? Kas on juba kindel variant?

Mai lõpp kuni septembri keskpaik esialgu. Päris kindel ja, kooli võeti vastu, ja ajan vaikselt juba viisa asju. Aga Sul oligi plaan täiesti yksinda minna sinna suveks või kaaslased ka?

Plaan on kaaslastega. Sinna peaks meid terve ports minema. Kuupäevad on kõigil vist erinevad ainult. Oleneb, kellel millal õppeaasta lõppeb. Mida sa õppima lähed ja mis saarele? Jäta meil, suhtleme seal edasi. Siin kisub juba liiga konkreetseks.

Kosmeetikat õpin Oahul, Honolulus.

kita117@hot.ee

Tere. Plaanin minna veebruaris kas Mehhikosse või Hawaile. Uurin mõlemat. Hawaii kohta aga mõned küsimused. Kui viisa olemas siis kas selline variant oleks normaalne. Lendaks läbi Estraveli ümberistumisega Honolulule ca. 15 000 eest. Kohapeal ca. 2-3 nädalat. Majutuse otsiks ja bronniks läbi neti. Ja kuidas tollis sellistele ümberistujatele vaadatakse. Või peaks võtma mingi reisipaketi (mis muidu liiga kulukas ca.28 000), mis minu arust raharaiskamine. Teab keegi ka ehk seda, kas Hawail telefoniühedus toimib(helistamine ja sms) või peab sealt mingi teise kaardi sebima. Kui paljudes kohtades leidub interneti (saaks kasvõi skype või msn kasutada), wifi oleks vist palju soovitud. :)

Käisime seal nüüd oktoobris 3 suuremal saarel, kokku 12 päeva. Kõige enam meeldis mulle Hawaii ehk Big Island, looduse pärast. Oahu on kommertslik, Maui rahulikum, kuid väiksem. Huvitavaid ja "must see" kohti on kõigil saartel Majutuse leidsime koha pealt (vedas ka natuke), varakult bronnitud olid vaid lennupiletid Californiast ja tagasi. Saartevahelised lennud bronnisime paar päeva enne saabumist juba mandril ära. Rendiauto on hädavajalik (ainult Mauil on miski bussivõrguke), kuid hästi kättesaadav. Kaskokindlustus on kallim, kui auto ise, aga ilma ei julge ka hästi, sest kriimulisi autosid päris palju. EMT GSM toimis kenasti (vulkaanidel ja mägede vahel küll mitte), ainult 1900 võimeline peab USA-s olema. Kallis lõbu muidugi. Mitmetes suuremates hotellides on ka tasuta wifi olemas, kuid üldiselt on sellega kehvasti. Soovitan autos GPSi kasutada, hea oleks, kui saaks mandrilt kaasa võtta, sest rent ca $10 per päev. Aga kui aega rohkem, saab ka kaardiga kenasti hakkama, teedevõrk pole väga kirju. Ahjaa, väiksema rendiautoga jääb mägedes hätta ning vahemaad pole pikad, kuid liikumiskiirus kohati vaid 20-30mph. Üldiselt on hinnatase kallim, kui mandri USA-s, HP/SEB krediitkaardid töötasid kenasti. Kui USA-kogemus all, siis probleeme pole, naudi ainult loodust :)

ahjaa, kruiisi ma küll ei soovitaks võtta. Nägime neid kruiisituriste seal, üsna piiratud aeg ja kohad, kuhu bussiga viiakse. Suurema osa ajast ootad grupikaaslastest vanainimeste järel, kes liiguvad aeglaselt mägedes. Saartel päeviti omal käel ringi käimine läheks jälle kulukaks (auto) ja tormamiseks (kiirused väikesed, vaatamist palju). Kui võimalik, siis võtta üldse 1-2 saart korraga ja iga saare jaoks vähemalt nädal. Ja snorkeldamine tuleb kindlasti ära teha. Waikiki fenomenist aru ei saanud, näiteks Kolekole rand oli palju ilusam!!