Palun nõuandeid Walesi külastamise osas.

Minek perega järgmine nädalavahetus Walesi (mina, abikaasa + 3-aastane laps) ja lugedes siin eelmisi postitusi, siis ega eriti palju infot ei leidnud Walesi osas. Äkki keegi oskaks kongreetsemalt välja tuua kohad, mida kindlasti külastada. Huvitadaud oleme imeilusatest vaadetest, omapärastest külakestest. Väike turnimine ei tee ka paha, aga kuna laps ikka väike, siis kahjuks päris mägesid vallutada ei saa. Infoks veel, et hakkame autoga liikuma Cambridge´i poolt Wales´i. Palun abi, kes targem selle piirkonna osas. Kui on mõni hea kämpa telkimiseks välja pakkuda või B&B - oleks kah suureks abiks.

Lõuna-Wales'is tasub kindlasti külastada Gower'i poolsaart. Ilusad väikesed linnakesed (Mumbles, Oxwich). Imekaunis loodus on Rhossilis, kus saab väiksema või suurema jalutuskäigu mööda rannikut teha. http://www.enjoygower.com/index.cfm Põhja-Wales'ist soovitan Snowdonia Rahvusparki. Palju võimalusi jalutuskäikudeks, ajalooga tutvumiseks - ühesõnaga kõigile midagi. Hästi kenad linnakesed on Llanberis, Betws-y-Coed. Trefriw'is on huvitavad "villaveskid" (wool mills), palju kohalikku käsitööd. Caernarfon'i loss tasub vaatamist. http://www.visitsnowdonia.info/ Majutuskohti võib leida siit: http://walestouristsonline.co.uk/snowdonia/guesthouse/index.html http://www.the-gower.com/bandb/bandbindex.htm Nädalavahetusel majutuskoha leidmine võib keeruliseks osutuda kui just pikemalt ette ei broneeri.

Kogu Walesile ringi peale teha ei jõua selle ajaga. Soovitan põhja piirkonda: King Arthurs Labyrinth Corrises, sealt ülespoole: Portmeirion,Caernarfoni kindlus, sõit rongiga Snowdoni mäele. Põhja pool on ka teisi kindlusi (Bangor, Conwy), kuid eelpoolmainitu on kõige võimsam.Tee viib läbi Snowdonia rahvuspargi ja Cambria mägede. Kui teele jääb Chesteri linnake, siis võiksite läbi põigata- armas linn, kuigi pole enam Walesi piires.